395
395 Beğeni

Kedinizin miyavları, cıvıltıları, hırıldamalarının rasgele veya anlamsız olduğunu mu düşünüyorsun? Bir daha düşün… Aslında size dünyası hakkında, sana karşı ne hissettiği hakkında bilgi iletişimi kuruyor. İyi haber şu ki, eğer yakından dinlerseniz, kedinizin çıkardığı seslerin ne olduğunu anlamaya başlayabilir ve bu anlayışı kendi yararınıza kullanabilirsiniz.

Kuşların yanında, kediler herhangi bir evcil hayvanın en geniş ses yelpazesine sahiptir. En iyi miyavlar, mırıldanmalar, tıslama ve hırıltıları ile bilinmesine rağmen, düzenli olarak yaptıkları seslerin listesi bundan daha kapsamlıdır. Duruma bağlı olarak, kediniz önemine göre, her biri birden fazla nüanslı varyasyonları ile, birçok ses çıkarma yeteneğine sahiptir. Bazıları memnuniyet ve kolaylığı yansıtırken, bazıları da endişe, korku ve hatta öfkeyi ortaya çıkartır. Ancak tüm bunlar kedinizin duygusal ruh halinin bir göstergesidir.

Kediler Neden Miyavlar?

  • İnsanları selamlamak için. Eve geldiğinizde, evde sizinle buluştuğunda ve onunla konuştuğunuzda kedinizin selamlama veya miyavlaması beklenebilir.
  • Dikkat çekmek için. Kediler insanlarla sosyal temas ve dikkat için isteklerini size bildirecektir. Kediniz okşanmak, oyun oynanmak veya sadece konuşmak isteyebilir. Her gün uzun süre yalnız bırakılan kedilerin dikkat çekmek için miyavlama olasılığı daha yüksektir.
  • Yemek istemek için. Çoğu kediler yemek yemeyi sever ve yemek saatlerinde oldukça asabi olabilir. Bazı kediler mutfağa ne zaman girse miyavlar. Bazıları ise onlara kahvaltı sunmanız için yani sizi uyandırmak için miyav.
  • İzin almak ya da çıkmak istemek için. Miyavlama, kedinin ne istediğini size bilmenin en önemli yoludur. Eğer dışarı çıkmak istiyorsa, kapıda miyavlayabilir. Aynı şekilde, eğer dışarıdaysa ve içeri girmek istiyorsa, onu içeri sokmanız için miyavlayacaktır. Eğer kapalı ortamda yaşayan bir kediniz varsa, kapı ve pencerelerde sürekli miyavlayabilir..
  • Bir eş bulmaya. Kısırlaştırılmamış kedilerin miyavlama olasılığı daha yüksektir. Dişiler, erkeklere karşı kendilerini tanıtmak için, erkekler ise dişilere temas sağlamak için miyavlar.

Videoyu beğenip Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın.. Patili Günler!


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizin Tepkiniz Nedir?

Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Bilgin Bilgin
0
Bilgin
Komik Komik
0
Komik
Aşık Aşık
0
Aşık
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Düşünceli Düşünceli
0
Düşünceli
Korkutucu Korkutucu
0
Korkutucu
Umursamaz Umursamaz
0
Umursamaz
Burak

2009 yılında Web dünyasına giren Burak; şimdilerde kedileri Pufi ve Lila'nın videolarını, fotoğraflarını çekiyor, onlar üzerinden edindiği deneyimlerini siz değerli kullanıcılar ile paylaşıyor. Burak birçok başarılı Web projesine daha imza atmayı hedefliyor.
Yazı Formatı Seçiniz
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı