[get-banner]
Video

Van Kedisi Sesi, Van Kedisi Özellikleri

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Van kedisi Sesi, Van Kedisi Özellikleri yazımıza hoş geldiniz. Van kedileri kuvvetli bir vücudu olan orta ile büyük boyutta bir kedi cinsidir. Yarı uzun tüylü postu, sadece baş ve kuyruğunda renkli yamalar bulunan temelde düz beyaz rengi ile ayırt edilir. Postu ayrıca özel bir his verir ve su geçirmez, bu da Van kedilerinin suyu sevmelerini açıklar.

Kehribar, mavi veya biri kehribar diğeri mavi renklerde olabilen, ceviz şeklinde büyük gözleri bulunur. Kulakları, yuvarlak hatlı ve kama şeklindedir; başları üzerinde oldukça yüksek bir seviyede bulunur.

Van Kedisi Van’ın Tescilli Bir Markasıdır

Van Kedisinin genetik, morfolojik ve fizyolojik özelliklerini korumak amacıyla, Van 100.Yıl Üniversitesi tarafından Van Kedisi Araştırma Merkezi (VKAM) 1992’de kurulmuştur. Merkez, yetiştirilen kedilerin yanında Van dışındaki aileler tarafından beslenen kedilerin takibini de yapmaktadır. Ayrıca, popülâsyonu artırmak amacıyla Ankara Orman Çiftliğinde Van Kedisi Evi projesi hayata geçirilmiştir. Van kedisi sahibi olmak isteyenler, Van Kedisi Araştırma Merkeziyle temasa geçebilir. Van Kedisi, Van’ın tescilli bir markasıdır. Van Kedisi’nin Van’a ait bir değer olduğu resmi olarak 22.04.2006 tarihinde tescil edilmiştir.

Van Kedilerinin Diğer Beyaz Kedilerden Ayırt Edilmesi Van Kedisi Sesi

Bu ırka ait kedilere, orijinal olarak Van Gölü’nün yakınında bulunmaları nedeniyle Van kedisi adı verildi ve bu şekilde diğer tüm beyaz kedilerden ayırt edilmeleri sağlandı. Van kedisi, sadece yerlisi olduğu Türkiye topraklarında değil, 1960’lı yılların sonlarından beri tanındığı tüm dünyada da oldukça nadir olan bir hayvandır.

Van Kedilerinin Yaşamak İçin İhtiyaç Duydukları Alan

Van kedileri, yaşamak için diğer kedilere oranla daha büyük bir alana ihtiyaç duyarlar. Sahipleri ile bir arada olmayı sevmelerine ve sevilmenin tadını çıkarmak için kucakta kıvrılmaktan hoşlanmalarına rağmen, kedilerini sık sık kucağa alıp sarılmak veya uzun süre kucaklamak isteyenler için çok da uygun bir kedi ırkı kesinlikle değildirler. Sahipleri ile zaman geçirmeyi severler ayrıca karakter olarak araştırmacıdırlar. Oldukça fazla miyavlayan Van kedilerinin , ses tonları fazla yüksek değildir. Suyla oynamayı çoğu sever. Onların bu sevgisi, genelde diğer kedi cinslerine oranla şaşılacak bir düzeydedir.

Daha Detaylı Bilgiler İçin Van Kedisi Yazımızı inceleyebilirsiniz. Patili Günler. Bizi Takip Etmeye Devam edin.

İlgili Mesajlar

1 yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.