[get-banner]
Fotoğraf Galerisi

Yavru Kedi Fotoğrafları | Yavru Kedi Resimleri

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri
Mavi Gözlü Kedi Fotoğrafları
Mavi Gözlü Kedi Fotoğrafları
Kelebek Kovalayan Kedi Fotoğrafları
Kelebek Kovalayan Kedi Fotoğrafları
Yavru Scottish Fold Kedi Fotoğrafları
Yavru Scottish Fold Kedi Fotoğrafları

Scottish Fold (iskoç) Kedisi, 1961 yılında İskoçya’ da, William Ross adlı bir çiftçi tarafından keşfedilmiştir. Düz kulaklı bir kedi tarafından dünyaya gelen Scottish Fold kedisinin babası, bilinmeyen bir ırktır. Laboratuvar kedisi olarakta bilinir. Bu nedenle genetik kökeni hala bulunamamıştır.

966 yılında küçük ve içe doğru kıvrık kulak yapısı nedeniyle, diğer Kedi Cinsleriden kendini ayıran Scottish Fold , GCCF (Governig Gouncil of the Funcy) tarafından kayıt altına alınmıştır.

içe kıvrık kulak yapısının genetik bir bozukluk olduğu ortaya çıkan Scottish Fold Kedisinin, kaydı bu nedenle iptal edilmiş olsada, daha sonra Amerika’ya götürülerek üretme ve yetiştirme işlemleri başlatılmıştır.

CFA (Cat Fanciers Association) tarafından, 1978 yılında şampiyonluk kazanmış olan Scottish Fold, kazandığı bu şampiyonluktan sonra, en sevilen ve bakılan ırklar arasında yerini almıştır.

Devamı için TIKLA

Yavru Van Kedisi Fotoğrafları
Yavru Van Kedisi Fotoğrafları

Van kedisi kuvvetli bir vücudu olan orta ile büyük boyutta bir kedidir. Yarı uzun tüylü postu, sadece baş ve kuyruğunda renkli yamalar bulunan temelde düz beyaz rengi ile ayırt edilir. Postu ayrıca özel bir his verir ve su geçirmez, bu da Van kedilerinin suyu sevmelerini açıklar.

Kehribar, mavi veya biri kehribar diğeri mavi renklerde olabilen, ceviz şeklinde büyük gözleri bulunur. Kulakları, yuvarlak hatlı ve kama şeklindedir; başları üzerinde oldukça yüksek bir seviyede bulunur. Van Kedisi Van’ın Tescilli Bir Markasıdır

Devamı için TIKLA

1 2 3 4 5 6

İlgili Mesajlar

1 yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.