[get-banner]
Kedi Sağlığı

Kedi Neden Sürekli Mırnar?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kedi neden sürekli mırnar? Mırıltı, hayvanlar alemindeki en belirgin seslerden biridir. Gırtlaktan kaynaklanan düşük frekanslı bir ses olarak karşımıza çıkar. Ancak bu bazen karın ve göğüste titreşimler olarak da hissedilebilir. Kediler rahat olduklarında, uyanık olduklarında ve hatta uyuduklarında dahi mırnarlar. Kediler yavrularını emzirirken onları sıcak ve sakin tutmak için mırıldanırlar. Bir anne kedi, yavrularını emzirirken onları daha sık emzirmeye teşvik etmek için mırıldanır!

Kediler dünyadaki en popüler evcil hayvandır. Ama neden kedileri bu kadar çok seviyoruz? Elbette, sevimli ve tüylüler ama kediler de oldukça gizemli olabilir. Peki, bu kadar çok sevdiğimiz Kedi neden sürekli mırnar? Bir kedi mutlu ya da rahatken mırıldanır. Aynı zamanda acı çektiğinde ya da hasta olduğunda da mırıldanır. Bu yüzden onu okşarken bile bir kedi mırıltısı duyabilirsiniz! Mırıldamak bir refleksten daha fazlasıdır. Bununla birlikte mırıldamak, duygusal bir tepkidir. Kediler de endişeli veya stresli olduklarında mırıldayabilen varlıklardır.

Kedi Neden Sürekli Mırnar?

Kedilerin hem diğer kedilerle hem de insanlarla iletişim kurma konusunda çok benzersiz bir yolu vardır. Kediler bizim anlayabileceğimiz bir dilde konuşmak için ağızlarını, kuyruklarını ve ses tellerini kullanırlar. Örneğin, bir kedi mırıldadığında mutlu ve memnun oldukları anlamına gelir. Kedilerin kimi zaman acı veya korku içinde ağlamaları da mümkündür. Kedilerin bu sesleri çıkarmasının nedeni, bize nasıl hissettikleri veya bizden ne istedikleri hakkında bir şeyler söylemeye çalışmalarıdır.

Kedi Neden Sürekli Mırnar? Bu Ne Anlama Gelir?

Kedi neden sürekli mırnar? Bir kedi mutlu ya da rahatken mırıldanır. Kimi zaman acı çektiğinde ya da hasta olduğunda da kedilerin mırnadıkları bilinmektedir. Bundan dolayı kedinizi okşarken bile bir kedi mırıltısı duyabilirsiniz! Esasında mırıldamak bir refleksten daha fazlası olarak da görülmektedir.

Kedilerin bize ne hissettiklerini söyleyen farklı yüz ifadeleri vardır. Ancak tüm kedi sahipleri onları doğru okumayabilir. Yaygın bir yanılgı, bir kedi sırıttığında, bir şeyden mutlu veya memnun oldukları anlamına gelir. Bu aslında hiç doğru değildir! Kediler kendilerini tehdit altında hissettiklerinde veya etraflarında olan bir şeyden rahatsız olduklarında sırıtırlar. Kedinizi ağzı açık ve dişleri görünüyorsa, mutlu olduğunu düşünmemelisiniz.

Kedi Neden Sürekli Mırnar?

Kedinin Mırnavasını Nasıl Yorumlamalıyız?

Kedi neden sürekli mırnar? Kedilerin bu yeteneğe sahip olmasının nedeni, gırtlaklarında diyaframlarında ve karınlarında, yalnızca kedilerin yapabileceği bu düşük frekanslı sesi çıkaran özel kaslara sahip olmasıdır. İnsanlar aynı kaslara sahip olmadığından bunu yapamaz.

Kediler, onlara inandığımızdan çok daha akıllıdır. İnsanların dilini anlıyorlar ve eylemlerimizi tahmin edebiliyorlar. Bununla birlikte çok çeşitli seslendirmeler, beden dili ve yüz ifadeleri içeren kendi dillerine de kullanırlar. Kediler birbirleriyle, insanlarla ve hatta diğer türlerle iletişim kurmak için sesleri kullanmaktadır.

Kedi neden sürekli mırnar? Bir kedinin mırlaması, kedi arkadaşınızdan duyacağınız en yaygın seslerden birisidir. Bu hareket cinsi veya yaşı ne olursa olsun tüm kedilerin yaptığı bir şeydir. Kedilerin mırlamasının nedeni, kan akışına, dolaşımına ve kas etkisinin olmasıdır. Bir kedi yüksek sesle mırıldandığında, bir yaralanma veya ameliyattan sonra onları fiziksel ve zihinsel olarak rahatlatarak iyileşme sürecini hızlandırmaya yardımcı olur.

Kedi Neden Sürekli Mırnar?

Kedi neden sürekli mırnar? Kedinin mırnaması, kan basıncını düşürmeye ve beyindeki kortizol ve adrenalin gibi stres hormonlarını azaltmaya yardımcı olur. Bu nedenle, kediler tımar edildikten veya uzun bir şekerleme yaptıktan sonra genellikle daha sakin görünürler! Bütün bu bilgiler ışığında kedilerin mırnamasının pek çok farklı nedeni bulunmaktadır. Burada kedinizi iyi tanımız onun neden bu tarz sesler çıkardığını anlamanızı kolaylaştıracaktır.

İlgili Mesajlar

1 nın 2

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.