[get-banner]
Kedi Bakımı

Kedi Tuvaleti Kokmaması İçin Ne Yapmalı?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kedi tuvaleti kokmaması için ne yapmalı? Kedi tuvaletinin kokmasının nedeni kedinin idrarıdır. İdrar bir tür amonyaktır. Bu da kokunun ana nedenidir. Amonyakla ilgili olan durum gözle görülmez. Ancak etrafınızda çok fazla olduğunda kesinlikle kokusunu hissedersiniz. Bu nedenle, evcil hayvanınız çöp kutusuna çok fazla idrar yapıyorsa, oradan kesinlikle kötü bir koku geldiğini fark edersiniz.

Kedi tuvaletlerinin kokmasının temel nedeni, kedilerin gidecekleri uygun bir yerin olmamasıdır. Kediler bölgesel canlılardır. Onlar üzerine idrar yaparak bölgelerini işaretlemeyi seven canlılardır. Eğer gidecekleri uygun bir yer yoksa istedikleri yere idrar yapacaklardır. Birden fazla kediniz varsa, evinizde çeşitli yerlere idrar yapan birden fazla kedi olduğu için durum daha da kötüleşecektir.

Kedi tuvaleti kokmaması için ne yapmalı? Kedinizi tuvaletinin kokmaması için, kedinizin tuvaletini düzenli olarak temizlemelisiniz. Temizlik seansları arasında zaman kaybı olmaması için kedinizin atıklarını düzenli olarak temizlemeniz önerilmektedir. Bu sayede evcil hayvanınız tarafından herhangi bir kaza meydana gelse bile alanın her zaman temiz kokmasını sağlayabilirsiniz.

Kedi Tuvaleti Kokmaması İçin Ne Yapmalı?

Evcil hayvanınızın ardından temizlik yapmak için fazla zaman harcamak istemiyorsanız, otomatik sistemler de kullanabilirsiniz. Böylece çok da vakit harcamadan temizlik işlemini başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Burada tercih edeceğiniz sistemin üst düzeyde bir etkiye sahip olmasına mutlaka dikkat etmek durumundasınız.

Kedi Tuvaleti Neden Kokar?

Kedi tuvaleti kokmaması için ne yapmalı? Bir kedi tuvaletinin kötü kokmasının birçok nedeni bulunmaktadır. Bunun ana nedeni, kedinin idrarının güçlü bir koku yayan proteinler ve mineraller içermesidir. Diğer bir sebepse kedi kumu kutusunu yeterince düzenli temizlenmemesidir.

Kedinizin tuvaletinin kokmasının sebebi; evcil hayvanınızın ürettiği atıklardır. Bu atıkları zamanında temizlemezseniz çok kötü kokmaya devam edecektir. Kedilerin idrarı ve dışkısı, uzun süre temizlenmeden bırakılırsa daha kötü kokmalarına neden olan birçok bakteri de ortaya çıkacaktır. Bu da can sıkıcı bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki, Kedi tuvaleti kokmaması için ne yapmalı? İşte detaylar!

Kedi Tuvaleti Kokmaması İçin Ne Yapmalı?

Kedi Tuvaletinin Kokmaması İçin Hangi Önlemleri Almalıyız?

Kedi tuvaleti kokmaması için ne yapmalı? Kedi tuvaletini düzenli olarak temizlediğinizden emin olun. Bu, ondan kaynaklanan hoş olmayan kokuların olmamasını sağlayacaktır. Kedinizin tuvalet alışkanlığıyla ilgili herhangi bir sorun fark ederseniz, onu hemen veterinere götürün. Böylece herhangi bir sorunu (örneğin şeker hastalığı) için tedavi görebilir. Bu da kötü kokudan kurtulmanızı mümkün kılacaktır.

Kedi tuvaleti kokuyor; daha doğrusu çok kötü kokuyor! Bu yüzden kedinizin tuvaletini nasıl kokutmaz hale getireceğinizi bilmeniz gerekmektedir. Burada kimi zaman sorunun kedi tuvaletlerinden kaynaklandığını da ifade edebiliriz. Çünkü kedi tuvaletleri kokmuş ve kalitesi olabilirler. Burada kaliteli bir kedi tuvaletine sahip olmak, koku konusunda daha az sorun yaşamanız anlamına gelecektir.

Kedi Tuvaleti Kokmaması İçin Ne Yapmalı?

Şayet kedi tuvaletinin kokmamasını istiyorsanız; kedinizin çöp kutusunun dışına her idrarını yaptığında veya dışkısını yaptığında onu temizlemelisiniz. Tuvalet yeri olarak herhangi bir mobilya veya köşe kullanmadığından emin olmalısınız. Bunun temel nedeni, bu alanların kokuları evin diğer bölümlerine göre daha iyi tutma eğiliminde olmasıdır. Böyle durumlarda gerekirse özel bir temizleyici de kullanabilirsiniz.

Kedi tuvaleti evcil hayvan sahibi için oldukça hassas bir alandır. Bu tuvaletler kedinizin dışkısını ve idrarını bıraktığı yerdir. Bu nedenle kokunun etrafa yayılmaması için bu yere özen gösterilmesi önemlidir. Ancak bu sayede yaşam alanlarının hijyen koşullarını sağlıyor olması da mümkün hale gelecektir. Kedi tuvaleti kokmaması için ne yapmalı? Kedi tuvaletinin kokmamasını istiyorsanız, ilk önce düzenli olarak temizlemelisiniz. Bunun birlikte kedi tuvaleti tercihlerine de dikkat etmek durumundasınız.

İlgili Mesajlar

1 nın 6

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.