[get-banner]
Kedi Sağlığı

Kedi Pire Tasması Hakkında Bilgiler

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kedi Pire Tasması

Kedi Pire TasmasıKedilerde pire olayının önüne geçilmezse ciddi problemlerin ortaya çıkmasına sebep olabilir. Kedi pire tasması kullanmak, bu durumun önüne geçebilme de önemli bir etkendir. Pireler oldukça hızlı çoğalan haşereler olduğu için kedinizde pire gördüğünüz anda müdahale etmeniz gerekmektedir. Evde bakılan kedilerde görülme olasılığı her ne kadar düşük olsa da balkona çıkan bir kedi, balkona gelen bir güvercinden pire kapabilir. Sokağa çıkıp eve dönen kedilerde ise durum biraz daha farklıdır. Dışarı çıkan kedilerde pire sıklıkla görülmektedir. Eğer dışarı çıkan bir kediye veya kedilere sahipseniz, onları sık sık kontrol etmenin yanı sıra pire tasması da kullanmanız sağlıkları açısından da faydalı olacaktır. Çünkü pireler ciddi şekilde kedilerde birçok deri hastalığına (mantar vs.) sebep olmaktadır.

Pire Tasması Kullanmak İşe Yarar mı?

Kediniz gün içerisinde evden dışarı çıkıp tekrar geliyorsa pirelenme olasılığı epey fazladır. Dışarıda diğer kedilerle olan yakınlığı pirenin eve taşınmasında başlı başına bir sebeptir. Kedi pire tasması kullanmak işe yarar mı? sorusu akıllara gelebilir. Bunun cevabı çok nettir. Kedi pire tasması sayesinde hem kedinizin sağlığını korumuş olursunuz hem de dışarıdan eve davetsiz küçük misafirlerin gelmesine engel olmuş olursunuz. Pire olayı özelikle yaz sıcağında kendini gösterdiği için yaz aylarında kedinizi veya kedilerinizi pire istilasına karşı iki katı korumanız gerekmektedir.

Kedi Pire Tasması Kullanımı

Kedi Pire TasmasıSevimli dostlarımızı, can yoldaşlarımızı her türlü tehlikeden korumak bizlerin görevidir. Bunlardan biri de ciddi şekilde deri hastalıklarına ve alerjik reaksiyonlara sebep olan pirelerdir. Pireler hayat ışığı olan dostlarınıza ciddi huzursuzluklar verir. Sürekli kaşınma isteği uyandıran pireler, bir süre sonra kedi üzerinde barındıkları bölgelerin kızarmasına, tüy dökülmesine ve yara olmasına sebep olur. Kedi pire tasması ile bu durumun önüne hızlı bir şekilde geçiş mümkündür. Kedi pire tasması kullanımı son derece basittir. Tasmayı kedinizin veya kedilerinizin boynuna takmanız yeterlidir. Bu tasmalar kedinizi ortalama 6 ile 8 ay gibi bir süre pirelerden korumaktadır. Kediler bizim en değerli evlatlarımızdır ve onlara her zaman iyi bakmamız gerekir. Patili Günler!

İlgili Mesajlar

1 nın 2

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.