[get-banner]
Kedi Bakımı

Kediler Kuş Yer Mi? Aynı Evde Yaşayabilir Mi?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kediler Kuş Yer Mi? Aynı Evde Yaşayabilir Mi?

Kedi severlerin ve kedi beslemek isteyenlerin en merak ettiği sorulardan birisi kediler kuş yer mi? Aynı evde yaşayabilir mi? Bilinenin aksine kedi ve kuşlar aynı evde yaşayabilmektedir. Fakat bu durum için bir alışma süreci olması gerekir.

Kediler Kuş Yer Mi? Kedi ve Kuş Dost Olabilir!

Kediler Kuş Yer Mi?Doğada ya da evde fark etmeden kuşlar, kedilerin dikkatini çeker. Kediler avcı hayvanlardır. Bu yüzden kuş görmek kedileri harekete geçirmektedir. Fakat bu durum her zaman böyle olmaz. Kedi ve kuşların birlikte yaşamalarına çoğu zaman bir engel yoktur.

Kedilerin doğasında hareketlilik ve oyunculuk vardır. Bu yüzden canlı ya da cansız hareket eden her şey ile oynamak isterler. Kuşlar da buna dahildir. Kuşlar her ne kadar kedilerin avcılık duygularını harekete geçirse de, kedilerin amaçları çoğu zaman beslenmek değildir. Bir kedi yakaladığı bir kuşu oyun arkadaşı olarak görebilir. Hareket eden bir kuşla oynarken yaralanmalar meydana gelebilir. Fakat bunu tabii ki isteyerek yapmaz.

Kediler kadar kuşlar da yırtıcı hayvanlar olabilmektedir. Elbette ki bir papağanla bir muhabbet kuşunun kendini savunma biçimi aynı olmayacaktır. Fakat kuşlar da tehlikede hissettiklerinde gagaları ile kendilerini korumaya geçerler. Kedi dostunuz korkaksa kendini savunamayacaktır.

Farklı İki Cins İçin Tanışma Adımları

Kediler Kuş Yer Mi?Birbirinden farklı cinslerdeki hayvanların bir arada yaşaması biraz da karakterleri ile ilgilidir. Evde bir kuş besliyorsanız ve bir de kedi almak istiyorsanız ilk adımlar önemlidir. Belki de kuşunuz, eve alacağınız kedinin dikkatini çekmez. Belki de saldırgan taraf kuş dostunuz olacaktır. Bunun için dostlarınızın karakterleri önemlidir. İki farklı cinsin birbirine alışması için birkaç adım izleyebilirsiniz.

  • Kuşun kafesini yüksek bir yere sabitlemek, kedinin kuşa kolay ulaşamayacağı anlamına gelir.
  • Birbirlerine alışana kadar ayrı odalarda tutulmaları iki taraf için stresli anlara neden olmaz.
  • Kedinin asla kuş kafesini sahiplenmemesi gerekir. Çevresinde yatmasına izin vermemelisiniz.
  • Kedi ve kuşun birbirlerine temas etmeden, uzak bir mesafede birbirlerini görmeleri iyi bir adım olacaktır.
  • Stressiz bir ortam oluştuğu anda mesafeler kısalabilir.
  • İki tarafta sakinse kuş elinizde kedi karşınızda ilk tanışmayı gerçekleştirebilirsiniz.

Görüldüğü üzere farklı iki cins için tanışma adımları söz konusu olduğunda karşımıza son derece hassas bir süreç çıkar. Bu süreci başarılı bir şekilde tamamlamanın yoluysa söz konusu adımları istikrarlı bir şekilde atmaktan geçer.

Yeni Dostluklar İçin Dostlarınıza Zaman Tanıyın!

TKediler ve Kuşlar Aynı Evde Yaşayabilir Mi?anışma adımları atıldıktan sonra iki tarafında birbirine alışması için zamana ihtiyaçları olacaktır. Kediler alanlarını sahiplenen hayvanlardır. Kuşlar ise kafeste dahi yaşasa, alanlarına sahip çıkarlar. İlk etapta kedi ve kuş stressiz bile görünse yalnız bırakmamalısınız. Zaman içerisinde iki dostunuzun dostluğuna sizde şaşıracaksınız. Kediler kuşları yer mi? Aynı evde yaşayabilir mi? sorularına tabii ki yaşayabilir cevabını verebiliriz. Tek yapılması gereken iki dostunuza da alışma süreci tanımanız.

Kedi Eğitimi ile ilgili yazımızı okumayı unutmayın.

 

 

 

İlgili Mesajlar

1 nın 6

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.