[get-banner]
Kedi Bakımı

Kediler Hamster Yer mi? Aynı Evde Bakılır Mı?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kediler Hamster Yer mi?

Kediniz ile hamsterınızı aynı ev içerisinde beslemeniz mümkündür. Fakat aşırı derecede dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu noktada kediler hamster yer mi? Sorusuna ‘’evet’’ şeklinde yanıt verebiliriz. Bunan dolayı hamster ile kediniz aynı ortamdayken çok dikkatli olmalısınız! Aksi takdirde kediniz hamsterınıza zarar verebilir, hatta onları yiyebilir.

Kediler Hamster Yer mi? Eğer hamsterınız daha çok küçük ise kediniz olduğu ortamda kafesinden çıkarmamanızı ve kedinizin ulaşamayacağı bir yerde olmasını tavsiye ederiz. Çünkü evde olan evcil hayvanın yeni bir hayvana alışma süreci vardır, zor, aşırı ilgi gösterilmesi gereken ve dikkat edilmesi gereken zamandır. Eğer kedinize bu süreç içerisinde yeterli kadar ilgi göstermezseniz hamsterınızı yemek onu ilk fırsatta öldürmek isteyecektir.

Hamsterler çok narin hayvanlardır. Fiziksel ve psikolojik bir olumsuzluk açısından zayıf hayvanlar oldukları için en ufak olumsuzlukta hastalanabilirler. Kedinize hamsterınızla arkadaş gibi olana, hamstera zarar vermeyeceğinden emin olana kadar asla bir arada yalnız bırakmayın. Kedinizin hamster kafesine yapacağı ufak bir temas bile hamsterınızı korkutup hasta olmasına neden olabilir. Bu arada kedilerin hamster yememesi için yapılması gerekenler de mevcuttur.

Kediler Hamster Yer mi? Kedilerin Hamster Yememesi İçin Ne Yapılabilir?

Kediler Hamster Yer mi?

Kedinizin hamsterınızı yememesi için doğru eğitim ve her iki hayvanınıza da aynı sevgi ve ilgiyi göstermeniz gerekmektedir. Kediler hamster yer mi sorusuna verebilecek yanıtlar bu kadardır. Evcil hayvanlarımıza vereceğimiz eğitim davranışlar açısından çok önemlidir. Eğitimlerini baştan savma ya da kısa zaman aralıklarına sıkıştırarak yapmayın! Onların davranışlarını ve doğal karakterlerini her zaman önemseyin.

Kediler içgüdüsel olarak avcıdırlar bu sebeple bilmedikleri her şeyi keşfetmek için saldırma güdüsüne kapılarak saldırır ve olumsuz birçok davranışta bulunabilirler. Sadece hamster için değil yeni başka bir hayvanda (balık, kuş… vb. kedilerin dikkatini çeken hayvanlar) edinebilirsiniz ve aynı şekilde birbirlerine alıştırma süreci yeterli kadar yapılmazsa farklı ya da aynı hayvanları bir arada beslemek çok zor hatta bir zamandan sonra mümkün olmayabilir.

Kedinizle Hamsterınız Birbirine Alışabilir Mi?

Kediler Hamster Yer mi? Sizinle yalnız yaşayan bir hayvana yeni bir arkadaş getirmek çoğu zaman bir anda alışılması kolay bir durum olmaktan çıkıyor. Hayvanlar sahiplerini de paylaşmayı sevmezler. Her iki hayvana veya daha fazla hayvana aynı sevgi ve ilgiyi verir iseniz alışma durumlarında hiçbir sorun olmayacaktır.

Yeme isteğinin oluşmasında en büyük etken hayvanın onun keşfetmek istemesidir. Sonuç olarak hiçbir hayvan veya canlı her şeyi bilerek dünyaya gelmez. Onlara doğru davranışları öğretmek sizin eğitiminize kalıyor.

Kediler hamster yer mi? sorusuna kısa cevap olarak; evet, kediler alışık olmadıkları bir durumda avcılık içgüdülerini ortaya çıkararak onları keşfetmek isterken zarar verip, öldürebilir hatta onları yiyebilirler. Zaman içerisinde doğru eğitim ile birlikte bu duruma da alışabilirler. Hamsterınızı kedinizden korumak isterken kedinizi de sevgisiz ve ilgisiz bırakmamanızı tavsiye ederiz.

İlgili Mesajlar

1 nın 6

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.