[get-banner]
Kedi SağlığıKedi Bakımı

Kedi Tüy Sağlığı İçin Vitamin Önerileri 2021

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kedi tüy sağlığı için vitamin önerileri nelerdir ve benzeri sorulara oldukça sık yanıt aranıyor. Evcil kedi cinsleri birbirinden farklılık gösteriyor. Kedilerin cinslerine göre bakım detayları da farklılık gösteriyor. Bu noktada her kedi cinsinin tüy yapısı da değişken olduğu için tüylerinin bakımında titiz davranmak gerekiyor. Özellikle de kaliteli vitamin takviyeleri kullanarak evcil kedilerinizin tüy sağlığını koruyabilirsiniz.  Vitamin denince akla direk kapsül halindeki vitamin seçenekleri gelebilir. Ancak bu noktada kedilerin tüylerine hangi vitaminlerin iyi geldiğini bilmek ve buna göre beslenme düzeni oluşturmak çok daha faydalı olacaktır. Sizler için kedilerin tüy sağlığını doğrudan onarak ve koruyan vitaminleri araştırdık. Tüm ayrıntılara hemen içeriğimizin devamından güvenle ulaşabilirsiniz. Kedi tüy sağlığı ve detaylarına ilişkin aklınıza takılan tüm soruların yanıtlarını hazırladık.

Kedi tüy sağlığı için vitamin gerekli midir?

Kedi tüy sağlığı için vitamin gerekli midir sorusuna direk evet demek mümkündür. Her canlının genel sağlığı vitaminlerle doğrudan ilişkilidir. Her vitamin de canlılar üzerinde farklı bir etkiye sahiptir. Kedilerin tüylerini destekleyen ve aynı zamanda koruyan vitaminler ise şunlardır;

  • B vitamini
  • E vitamini

Bu her iki vitaminin normal seviyede olması kedilerin tüylerinde gözle görülür fark yaratır. Eğer kedinizde ciddi bir tüy dökülmesi ve renk cansızlığı mevcutsa bunun nedeni B ve E vitaminlerinin eksikliği olabilir. Bu noktada kedinize B vitamini takviyesi alabilirsiniz. Ya da içeriğinde B ve E vitaminlerini yoğun bir şekilde bulunduran besinleri tüketmesini sağlayabilirsiniz.

kedi-tuy-sagligi-icin-vitamin

Kedilerde tüy dökülmesinin nedenler nedir?

Kedi tüy sağlığı neden bozulur sorusu da yine en sık merak edilen sorular arasında yer alıyor. Özellikle de ilk kez evcil kedi bakımı ile ilgilenen kişilerin bu konuda daha sık araştırma yaptığını söylemek de yanlış olmayacaktır. Bunun başlıca birtakım nedenleri bulunuyor. Hızlıca kedilerde görülen tüy dökülmesinin bazı nedenleri sıralamak gerekirse de;

  • Aşırı protein içerikli gıdalar ile beslenmeleri
  • Vitamin eksiklikleri
  • Mineral eksiklikleri
  • Sürekli ve sadece kedi mamaları ile beslenmeleri
  • Dengesiz yağ asitleri
  • Bozulmuş gıdaları tüketmeleri
  • Sofra yemekleri ile beslenmeleri

Tüm bu nedenlerden ötürü kedilerde sıkça tüy dökülmesi sorunu görülebilir. Bu noktada kedi tüy sağlığı için vitamin seçeneklerine göz atarak buna göre bakım yapmanızı tavsiye ediyoruz.

kedi tuyleri neden dokulur

Kedi tüy sağlığı nasıl sağlanır?

Kedi tüy sağlığı için vitamin ve benzeri kriterleri gözeterek genel anlamda sağlıklı tüylere sahip olmalarını sağlayabilirsiniz. Eğer kalıcı bir tüy dökme sorunu varsa da kesinlikle uzman bir veterinere götürüp muayene ettirmeniz gerektiğini de unutmamalısınız.  Kedilerinizin sağlığına dair bilmeniz gereken tüm detayları sıkça kaleme alıyoruz. Kedi sağlığı kategorimizi ziyaret ederek bunlara ilişkin tüm içeriklerimize kolayca ulaşabilirsiniz.

İlgili Mesajlar

1 nın 7

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.