[get-banner]
Kedi Bakımı

Kedi Bakımı Masrafları Nedir 2021?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kedi bakımı masrafları nedir, ne kadar harcama yapılır? Bu ve benzeri sorular evcil kedileri sahiplenmek isteyen pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Hatta bazı kişiler kedilerin aylık bakımının masrafları çok olur düşüncesiyle sahiplenmekten vazgeçiyor. Bu noktada kedi sahiplenmek isteyenler için rehber niteliğinde bir içerik hazırladık. Bir kedinin bakımı için gerekli olan unsurları, ürünleri ve genel maliyetini sizler için araştırdık. Eğer siz de kedi bakımı hakkında detayları ve masrafları merak ediyorsanız hemen içeriğimizde aradığınız sorulara yanıt bulabilirsiniz. Kedi bakımında maliyet nedir? Kedilere bakmak çok mu masraflı? Kedi bakımı masrafları çok pahalı olur mu? Kedi bakımı nasıl yapılır? Bu ve benzeri tüm sorularınızın yanıtlarına içeriğimizin devamından hemen ulaşabilirsiniz.

kedi bakimi nasil olmalidir

Kedi bakımı masrafları çok mu?

Kedi bakımı masrafları çok olur mu, ne kadar bütçe ayırmak gerekir gibi sorular aklınıza takılabilir. Bu noktada aslında kedilere bakmanın çok da masraflı olmadığını söylemek gerekiyor. Kedilerin en temel ve büyük masrafı beslenmeleri olacaktır. Onların sağlıklı, dengeli ve kaliteli beslenmeleri genel sağlıkları açısından oldukça önemlidir. Eğer bu konuda hassas davranıp doğru şekilde beslenmelerini sağlarsanız ekstra sağlık masrafları çıkmayacaktır. Genel olarak kediler için temel masrafları ve ortalama tutarlarını sıralamak gerekirse de;

  • Yıllık aşı masrafları 1000- 1400 TL aralığında değişmektedir.
  • 1 kg kedi mamasının ortalama fiyatları ise 30-90 TL arasında değişiyor.
  • Aylık kedi kumu masrafı ise ortalama 30-100 TL aralığında değişmektedir.

Belirttiğimiz bu giderler kedilerin rutin bakımı için gereklidir. Yani olmazsa olmaz temel giderlerin kedi bakımı sırasında bunlar olacağını söylemek yanlış olmayacaktır. Peki, kedi bakımı masrafları ne kadar tutuyor?

kedi bakimi masraflari
kedi-bakimi-masraflari

Kedi bakımı masrafları ne kadar?

Kedi bakımı masrafları aylık ortalama ne kadar olur diye soracak olursanız da 200-250 TL gibi bir gider olacaktır. Normal şartlarda ekstra sağlık sorunu ve takviye ürün desteği gerekmedikçe bakım masrafı bu rakamları aşmayacaktır. Aslında kedilerin bakım masrafları biraz da onlara ne kadar iyi baktığınız ile doğrudan ilişkilidir. Cüzi rakamlar ödeyerek siz de sağlıklı ve rahat bir şekilde evcil kedi bakımını üstlenebilirsiniz. Çok da cep yakan ya da elle tutulur büyük bir bütçe ayırmanıza gerek kalmadığını görebilirsiniz. Kedi bakımı masrafları genel olarak her bütçeye hitap ediyor da diyebiliriz.

kedi bakimi masraflari
kedi-bakimi-masraflari

Kedi bakımı nasıl yapılır?

Kedi bakımı nasıl yapılır sorusu da en az kedi bakımı ücretleri kadar merak ediliyor. Bu noktada çok fazla detayın olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Kedi bakımı için oluşturduğumuz kategoride bakım detaylarına dair her türlü içeriğe kolayca ulaşabilirsiniz. Bir kedinin bakımını yaparken dikkat etmeniz gereken temel unsurları sıralamak gerekirse de;

  • Kedinizin besinlerine dikkat etmelisiniz
  • Herhangi bir vitamin eksikliği olup olmadığını analiz etmelisiniz
  • Ağız ve diş bakımlarını düzenli yapmalısınız
  • Tüylerini düzenli taramalı ve temiz tutmalısınız

Bu ve benzeri basit rutinleri yerine getirerek siz de şahane bir ev arkadaşı olarak evcil kedi beslemenin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Kedi bakımı masrafları hakkında tüm detayları aktardık.

İlgili Mesajlar

1 nın 6

1 yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.