[get-banner]
Kedi Bakımı

Kedi Ağız Bakımı Nasıl Yapılır 2021?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kedi ağız bakımı nasıl yapılmalıdır sorusuna oldukça sık cevap aranıyor. Özellikle de yeni kedi sahiplenen ve daha önce hiç kedi bakımı yapmayan kişiler tarafından sıkça araştırılıyor. Tüm kedi cinslerinde ağız bakımı, diş temizliği erken başlaması gereken rutinler arasında yer alıyor. Bu noktada kedilerin sağlıklı ve konforlu bir yaşam sürmesi açısından ağız bakımlarının-diş bakımlarının çok önemli olduğu bilinmelidir.

Çürüme, diş kaybı, ağız kokusu ve benzeri sorunlar yaşamamak adına da rutin bakımda doğru tekniklerden ve ürünlerden faydalanmanız gerekiyor. Sadece kedilerin ağız bakımına özel olarak geliştirilen ürünler mevcuttur. Kedi ağız bakım ürünleri olarak sunulan bu seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz. Biz de sizler için uzmanların önerdiği ağız bakım rutinlerini ve ürünlerini bir araya getirdik. Bir kedinin ağız bakımına dair ihtiyacınız olan tüm bilgilere içeriğimizin devamından hemen erişebilirsiniz.

kedi agiz bakimi

Kedi Ağız Temizliği Neden Önemlidir?

Kedi ağız bakımı en önemli rutinlerden biri olarak dikkat çekiyor. Bu rutini aksatmak kedinin çeşitli hastalıklarla baş başa kalmasına neden olur. Özellikle de ağız içi ve diş bakımı rutin bir şekilde yapılmazsa kedide çok çeşitli hastalıklar baş gösterebilir. Kediler için ağız bakımının önemini daha iyi anlamanız için neden önemli olduğunu hızlıca aktaralım;

  • Rutin bir diş fırçalama ve diş bakımı yapılmazsa diş eti iltihabı gibi sorunlar meydana gelebilir.
  • Kedinin dişlerinde zamanla çürüme ve diş kaybı durumu da görülebilir.
  • Ağız bakımının eksik ya da yetersiz yapılması kedide ciddi bir ağız kokusuna neden olarak bakteri üretimine de sebep olur.
  • Ağız içi çeşitli enfeksiyon hastalıklarına kapı arayabilir.

Yavru ya da büyük kedi fark etmeksizin bu bakımları hemen rutin haline getirmenizde fayda vardır. Ayrıca ağız ve diş bakımlarını yaparken ne gibi ürünler kullandığınıza da dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü piyasa da çok sayıda ağız bakım ürünü satışa sunuluyor. Fakat bunların tümü işlevsel ve sağlıklı olmayabilir. Mümkünse uzman bir veterinere danışarak ağız-diş bakım ürün seçenekleri konusunda tavsiye almanız çok daha sağlıklı olacaktır.

yavru kedi agiz bakimi

Yavru Kedi Ağız Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Yavru kediler büyüklere nazaran çok daha narin bir yapıdadır. Tıpkı normal bir bebek gibi bakıma ve ilgiye ihtiyaçlarını olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır. Yetişkin kedilere oranla yavru kedi ağız bakımı rutini için biraz daha hassas davranmanız gerekebilir. Ancak yavru kediler henüz katı yiyecekler tüketmedikleri için ağız ve diş bakımlarına çok daha hızlı yanıt verirler. Yavru kedilere özel olarak sunulan kedi ağız bakım seti gibi ürünler bu süreçte size yardımcı olabilir. Ayrıca kedilerden pati bakımlarının da önemi oldukça büyüktür. Kedi pati bakımı ve önemi adlı içeriğimize göz atarak gerekli bilgileri içeriğimizden hemen alabilirsiniz.

İlgili Mesajlar

1 nın 6

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.