[get-banner]
Kedi Sağlığı

Kedi Kulak Sıcaklığı Hastalık Belirtisi Mi?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kedilerde kulak sıcaklığı hastalık belirtisi mi?Kedilerde kulak sıcaklığı hastalık belirtisi mi? Kedilerin vücut ısısı insanlara göre daha fazla olduğu için acaba hasta mı diye düşünebilirsiniz. Sağlıklı bir kedinin normal vücut ısısı 38 ile 39.2 derece arasıdır. Eğer bu vücut ısısı 40 dereceleri bulursa tıpkı bizlerde de olduğu gibi yüksek ateş anlamına gelir. Bunu ayırt etmek son derece önemlidir. Kedilerde her kulak sıcaklığı tabi ki de bir hastalık belirtisi veya ateşi olduğu anlamına gelmektedir. Özellikle yaz aylarında kedilerin kulakları bayağı sıcak olur. Havadan kaynaklı olabileceği gibi kediler güneşin altında yatmayı da oldukça fazla severler. Bu durumda da vücutları ısınır ve kulakları da sıcacık olur. Kedilerin hasta olduğunu veya ateşi olduğunu sadece kulak sıcaklığından anlayamayız. Kedi ateşi nasıl ölçülür? yazımızı okuyarak kedinizin ateşini nasıl ölçeceğiniz hakkında bilgiye sahip olabilirsiniz.

Kedilerde Kulak Sıcaklığı Yüksek Ateş Belirtisi mi?

Kedilerde kulak sıcaklığı hastalık belirtisi mi?Kedilerde sıcaklığı yüksek ateş belirtisi mi? Her kulak sıcaklığı yazımızın içeriğinde de belirttiğimiz gibi hastalık belirtisi olarak algılanmamalıdır. Eğer hava sıcaklığından kaynaklı değilse ve kulak sıcaklığının yanında başka belirtiler de varsa o zaman kedinizin hasta olduğundan şüphe edebilirsiniz. Dilerseniz, kulak sıcaklığının yanı sıra hangi belirtilerin hastalık konusunda önemli olduğuna göz atalım;

  • Kedinizde kulak sıcaklığının yanı sıra yemek yememe, oyun oynamama gibi durumları varsa ateşi olabilir.
  • Burnunun kuru olması, sıklıkla daha soğuk taşların üstüne yatması yine aynı şekilde ateşinin olduğunu gösterebilir.
  • Yukarıda sıraladığımız belirtilerin üstüne bir de sık kusma varsa ateşinin olduğunu anlayabilirsiniz.

Bu durumda yapılması gereken en doğru hareket veteriner hekiminizle iletişime geçmek olacaktır.

Kedilerin Her Kulak Sıcaklığı Hasta Olduğu Anlamına Gelmez

Kedilerde kulak sıcaklığı hastalık belirtisi mi?Kedilerin her kulak sıcaklığı hasta olduğuna işaret değildir. Kulak sıcaklığının yanı sıra diğer belirtilerin de görülmesi ateşi olduğu anlamına gelmektedir. Bu duruma virüs, bakteri, aşı, ilaç gibi birçok faktör sebep olabilir. Neyin sebep olduğunu tabi ki de veteriner hekiminiz bulacaktır. Yukarıda sıraladığımız önemli belirtilere dikkat etmeniz son derece önemlidir. Canımız gibi sevdiğimiz evlatlarımızın sağlıklı ömür sürmeleri için onları mümkün olduğunca yakından takip etmeli ve ters giden bir durum olduğunda hemen veterinere götürmeliyiz. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Patili Günler!

İlgili Mesajlar

1 nın 2

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.