[get-banner]
Kedi Bakımı

Kediler Sahiplerini Gerçekten Seçer mi?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

kedisevgisi 3Kediler anlaşılması gerçekten zor canlılardır. Özgürlüklerine oldukça düşkün olan bu sevimli dostlarımız kafalarına göre hareket etmeyi fazlasıyla sevmektedir. Kediler sahiplerini gerçekten seçer mi? sorusunun cevabını merak edenleriniz olabilir. Kimsenin emri altına girmeden yaşamayı seven kediler için bu sorunun cevabı hem evet hem hayır olacaktır. Onlar, güven ve huzur buldukları ortamda mutlu mesut yaşayabilir ama asla emir almaktan hoşlanmazlar. Bazıları insanlarla bağ kurmada zorlanırken bazıları ise çok çabuk alışır. Sürekli kendini sevdiriyor olması o kişiyi sahibi seçtiği anlamına gelmemektedir. Öte yandan kalabalık bir aile içerisinde tek bir kişinin yanına gidiyorsa, sadece kendini ona sevdiriyorsa, onunla birlikte uyuyorsa; evet, sevimli dostumuz o kişiyi seçmiş olabilir. Buradaki kilit nokta ise seçtiği kişiyi sahibi olarak değil, güvendiği bir liman olarak görmesidir.

Kedilerin Birden Fazla Sahibi Olabilir mi?

kedisevgisi

Kedilerin birden fazla sahibi olabilir mi? Kediler özgür ruhlu canlılar olduklarından köpeklerde olduğu gibi tek bir kişiyi sahip olarak görmezler. Aslında onlar hiç kimseyi sahip olarak görmezler ama yine de evin içerisinde baktığınız bir kedi, aile üyeleri arasından bir kişiyle daha yakın bir bağ kurabilir. Aile içerisinde bir kişiyi diğerlerinden daha çok seviyor olabilir. Tabi bu durumda o kişiyi sahip seçmiş gibi algılanır. Onlar, kalabalık bir ailenin üyesi ise birden fazla kişiyle de yakınlık kurabilir. Tamamen kendi tercihlerine göre hareket ederler. Her ne kadar aile içerisinde iki üç kişiyle yakın görünse de muhakkak içlerinden birini daha çok seviyordur. Onlarla daha çok vakit geçiren, oyun oynayan bir kişi her zaman diğer aile üyelerinden bir adım öndedir J

Kedinizin Arkadaşı mısınız Yoksa Sahibi mi?

kedisevgisi 4

Kedinizin Arkadaşı mısınız Yoksa Sahibi mi? Bu soru bize sorulsa şüphesiz arkadaşı olmayı tercih ederiz. Kedi sahiplerine göre onlar hem arkadaş hem de evlattır. Sizinle her gece uyuyan, her gün kucağınızda yatan, sadece kendini size sevdiren bir kediniz varsa sizi en yakın arkadaşı olarak seçmiştir. Sahibi gibi davranmamıza izin veren bu çılgın evlatlarımız, aslında kendilerini bizlerin sahibi olarak görmektedir. Onlar kendilerini bizlerin sahibi olarak görsün görmesin, onlarla geçirilen her zaman oldukça değerlidir. Şu dünyada hiçbir insan bir kediyi sevmeden, onunla uyumadan, onunla oynamadan ölmemelidir. Dünyanın en değişik canlılarından biri olan kediler, her ne kadar rahatlıklarına çok düşkün olsalar da bize göre insanların en yakın dostlarından biridir.

 

İlgili Mesajlar

1 nın 6

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.