[get-banner]
Kedi Sağlığı

Kedilerde Pandora Sendromu Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Pandora Sendromu , bilinen tüm sebepler elendiğinde ve neden olduğunu anlayamadığımız zaman kullandığımız bir terimdir. Çünkü rahatsızlığa sebep olan farklı organ sistemlerinde normal olmayan durumları gösterebilir. Uzmanlar genellikle rahatsızlığın nedenini çevresel strese bağlamaktadır. 

Pandora Sendromunu Nasıl Anlarız Belirtileri Nelerdir?

Rahatsızlığın en başında kedilerin tuvaletlerini tuvalet dışında bir yere yapmaları gelir ve bu durum sık sık tuvalete çıkma ihtiyacı duymalarına kadar devam eder. Kedilerin genital bölgelerini aşırı temizlemeleri, kusmaları, idrarda kan görülmesi, ishal gibi semptomlarla birlikte kediler saklanma eylemide gösterirler.

Kedilerde Sistit
Kedilerde Sistit

Pandora Sendromu Ve Sistit

Bazı kediler, bir neden olmaksızın mesane veya üretrada iltihaplanma yaşamaktadırlar bu durumda Sistit terimini kullanırız. Kedilerdeki rahatsızlığın altında yatan sebebi tam olarak bilemediğimiz zaman sistit veya Pandora Sendromu olarakta adlandırılabiliriz. 

Pandora Sendromu Tanısı

Kesin bir sonuca varabilmek için birçok farklı testin yapılması gerekmektedir. İlk olarak kedinin geçirmiş olduğu hastalıklar, ardından kedi de yeme değişikliği yapılıp yapılmadığı öğrenilir. Kedilerde yeme ve yer değişikliği onları strese sokabilmektedir.  İdrar tahlili, ultrason vb. testlerde alınarak tanıyı neden olan sebeplere doğru bir şekilde ulaşım sağlar ve sağlıklı bir tedaviye başlanır. 

Sistit tedavisi

Kedilerde sistit tedavisi için veteriner hekim aracılığıyla doğru bir tedavi yöntemine başlamak en önemlisidir. Kedi sahiplerine düşen ise kedilerin su ve yemek kaplarını her daim temiz tutmaları, kedilerin stres olabilicekleri etkenleri ortamdan çıkarmaları gerekmektedir.

Kedilerde Sistit Tedavisi
Kedilerde Sistit Tedavisi

İlgili Mesajlar

1 nın 2

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.