[get-banner]
Kedi BakımıKedi Sağlığı

Kedilere İlaç İçirmenin Yolları

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kedilere ilaç nasıl içirebiliriz?Kedilere nasıl ilaç içirebiliriz? Evet, kedilere ilaç içirmek çok kolay bir şeymiş gözükse de sanıldığı kadar basit değildir. Hele ki bazı inatçı kediler ilacın daha şişesini gördükleri anda olur olmadık yerlere saklanmaktadır. Öyle ki en sevdiği ödül mamasının üstüne dökülen ilaç veya arasına konulan hapı bile özenle ayırıp kenara atanlar da var. Kediler gerçekten bu konuda son derece akıllı canlılardır.

Şunun da altını çizmeden geçmek istemiyoruz. Veterinerinize danışmadan evde kendiniz için kullandığınız hiçbir ilacı asla ve asla kedinize vermeye kalkmayın. İnsanların bünyesi ile onların bünyesi kesinlikle aynı değildir. Size iyi gelen herhangi bir ilaç Allah korusun onların ölümüne sebep olabilir. Bazı sağlık problemlerinde ilaç içirmek her ne kadar zor olsa da bu işlemi başarılı bir şekilde tamamlamak mümkün. Şimdi sizlere bu konu hakkında birtakım bilgiler vermeye çalışacağız.

Kedilere İlaç İçirmenin Yolları

Kedilere İlaç İçirmenin YollarıKedinize ilaç vermeniz gereken bir durumda öncelikle bu ilacı nasıl ve ne zaman kullanmanız gerektiğini öğrenmeniz lazım. Sonrasında kedilere ilaç içirmenin yolları yazımıza göz atarak, ilaç içirmeyi deneyebilirsiniz. İlk olarak ilacı mamasına katarak vermeyi deneyebilirsiniz. Eğer ilaç sıvı ise kuru mamada bu yöntem pek bir işe yaramayacaktır.

Bunun yerine onların oldukça fazla bayıldıkları yaş mamaları denemeyi tercih edebilirsiniz. Yaş mamasının içine gerekli miktarda kullanmanız gereken ilacı koyup karıştırdıktan sonra vermeyi deneyebilirsiniz. Bazı kediler sıvı olan ilaçların tadını beğenerek kolay bir şekilde içebilir. Ayrıca çok meraklı olduklarından ilk seferde bu tadı merak edebilir. Eğer bu yöntem işe yaramazsa onu sıkıca tutup ağzını açtığı anda sıvı ilacı enjekte edebilirsiniz. Bunun içinde küçük iğnesiz şırıngaları kullanmanızı önerebiliriz.

Kedilere Nasıl Hap İçirilir?

Kedilere Nasıl Hap İçirilir?Yukarıdaki yazımızda kedilere ilaç içirmenin daha doğrusu sıvı ilaçları içirmenin yollarını belirtmiştik. Bu bölümde ise kedilere nasıl hap içirilir? hakkında bilgiler vereceğiz. Haplar sıvı ilaçlara göre sizleri daha da uğraştıracaktır. Hapı da yine yaş mamaya koyup denemekte fayda var. Toz haline getirilebilen bir hapsa önce toz haline getirip adından mamasına karıştırarak verebilirsiniz.

Bu şekilde yine yemezse bir havlu yardımıyla onu sarmanız gerekebilir. Sadece kafası dışarıda kalacak şekilde sardıktan sonra ağzını açıp hapı atıp hemen ağzını kapatın. Ardından boğaz kısmına hafif bir şekilde ovalayın ki ilacı yuttuğundan emin olun. Yinede dediğimiz gibi hap işi sıvı ilaçlara göre çok daha zordur. Sonrasında o hapı tükürme ihtimali olduğunu da unutmamak gerekir. Bütün patilere ol sağlıklı ömürler diliyor, yazımızı burada noktalıyoruz.

İlgili Mesajlar

1 nın 7

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.