[get-banner]
Kedi Bakımı

Kediler Neden Çok Meraklıdır?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kediler neden çok meraklıdır?Kediler neden çok meraklıdır? Kedilerin çok meraklı olduklarını aramızda bilmeyen yoktur sanırım. Kediler doğası gereği meraklı canlılardır ama fazla merakın sonu da maalesef ki iyi olmuyor. Onlar doğdukları andan itibaren etrafa karşı ilgili olmaya başlarlar. Çevredeki nesneleri tanımaya çalışma, bazı seslerin ne olduğunu anlamaya çalışma, yeni yerler keşfetme gibi birçok özellikleri bulunmaktadır. Tabi ki başta da belirttiğimiz gibi çok meraklı olmak başlarına iş açmalarına da sebep olabiliyor.

Özellikle ev içerisinde yaşayan kediler için durum biraz daha farklıdır. Örneğin; masa üzerinde duran bir vazoyu koklarlar koklar koklarlar ve sonunda patileyerek yere atarlar. Bu vazo kırıldığı anda yerlerde de cam kırıkları olur. Bu durum haliyle kediniz için büyük bir tehlike teşkil eder. Bir başka örnek ise dolap içleridir. Kediler dolap içlerinde uyumayı çok severler. Sizin dolabın içerisinde olduğunu fark etmediğiniz bir anda dolaptan çıkamayan kedi havasız kalabilir. Bu örnekleri çoğaltmak mümkündür. Onların merakı hayatları boyunca bitmez.

Kedilerin Merakını Engelleyebilir miyiz?

Kedilerin Merakını Engelleyebilir miyiz?Kedilerin merakını engelleyebilir miyiz? Kedilerin merakı doğuştan olduğu için bu merakı engellememiz söz konusu olamaz. Ancak çok merak ettiği nesneleri ona koklatabilir ve hoşuna giden bir şey olmadığını anlayınca o nesnelere karşı merakından vazgeçebilir. Ama yine de tam olarak vazgeçeceğini sanmıyoruz. Çünkü kediler o kadar değişik canlılar ki aynı yeri sürekli koklarlar ve aynı merakla etrafa bakarlar. Hatta kedilerin bazıları sahiplerini birden fazla gördüklerinde de şaşırırlar. Kim bu diye merak ederek baştan aşağı sahibi koklayan kedi sayısı epey fazladır.

Onlar için önemli olan ilgilerini çeken şeylerle uğraşmaktır. Merak duygusu onlar için o kadar kuvvetlidir ki gözler büyür, simsiyah olur. Kalp atışları hızlanır ama merak ettikleri nesnelere doğru yine de korksalar da giderler. Bu da onların bir yandan ne kadar cesaretli olduklarının göstergesidir. Şunu da eklemeden geçmeyelim. Kediler merak ettikleri her ne ise ona ulaşmadan bu işin peşini asla bırakmazlar.

Meraklı Kediler İle Yaşam

Meraklı Kedilerİşin aslı meraklı kediler ile yaşamak hem güzel hem de tehlikelidir. Güzel olan yanları onların meraklı bakışlar içerisinde yaptıkları hareketlerini izlemektir. Tehlikeli olan ise istem dışı da olsa kendilerine zarar vermeleridir. Yazımızın başında da verdiğimiz örneklerde olduğu gibi fazla meraklı olmak ne hayvan ne de insan için iyi bir durum değildir. Tabi ki doğuştan meraklı olan kedilerimiz için yapacağımız tek şey onları olası tehlikelere karşı korumaya çalışmaktır. Ne olursa olsun onlarla yaşamak, hayatımızı paylaşmak paha biçilemez bir servet gibidir. Yazımızı burada noktalarken sizlere de az meraklı günler diliyoruz.

İlgili Mesajlar

1 nın 6

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.