[get-banner]
Kedi BakımıKedi SağlığıKöpekler Bakımı

Veteriner Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Veteriner Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Veteriner Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler makaleme hoş geldiniz. Bir evcil hayvan dost edinmeye karar verdikten sonra yapılması gereken ilk şey şüphesiz, dostunuzun aşıları ve oluşabilecek herhangi bir sağlık probleminde gideceğiniz veterineri seçmektir.

Veterinerler “Veteriner hekimlik” programında 5 yıllık bir eğitim süresinden geçtikten sonra görevlerini yerine getirmektedirler.

Veteriner Seçiminde
Veteriner Seçiminde
  • Evinize yakın olması. Özellikle oluşabilecek acil durumlarda her an ulaşabileceğiniz uzaklıkta olması bir seçenek olabilir. Kısa bile olsa bazı evciller seyahat etmekten hiç hoşlanmaz. Bu durumda yakın olması evcil hayvanınızın da stres yaşamasını önleyecektir.

 

  • Veterinerin uzmanlık yeterliliği de seçiminiz bir başka önemli neden olabilir. Canınızı emanet edeceğiniz, dostunuzun emin ellerde olduğunu bilmek istersiniz. Duvarda asılı olan sertifikalar, kaç çalışanının olduğu gibi bilgiler, diğer evcil hayvan sahiplerinden edineceğiniz referanslar veya ilk izlenim size bu konuda fikir verecektir.

 

  • Veterinerinizin muayenesinde sağlık teknolojisinin yeterli olup olmadığı da bir başka kriter olabilir. Kan tahlillerinin veya diğer klinik testlerin yapılıp yapılmadığı , görüntüleme aletlerinin bulunup bulunmadığı gibi. Ayrıca yeterli hijyenik ortamın olup olmadığı , çalışan kişilerin birbiriyle uyumu da önemlidir.

 

  • Veterinerin evcil dostunuz ile arasında kurabileceği olumlu ilişki ve ilgi de seçiminiz konusunda yardımcı olabilir. Her canlı güler yüzle karşılanıp, pozitif bir enerji ile değer gördüğünü hissetmek ister. Evcil hayvan sahipleri , talep edilmeden yapılan tırnak kesimi, temizlik, kilonun ölçülmesi gibi uygulamaların gideceği veterineri seçmek konusunda belirleyici olduğunu belirtmektedir.
Veteriner Seçiminde
Veteriner Seçiminde
  • Çalışma saatleri de veteriner seçiminde önemlidir. Çalışan biriyseniz, veterinerin mesai saatlerini öğrenmelisiniz. Özellikle evde kalmamız gereken bu pandemi döneminde çok acil olmayan ; mama değişimi, veya basit bazı konular için veterinere telefonla ulaşılabilirlik oldukça önemli. Bu, sizi hem zamandan kazanmanıza hem de evcil dostunuzun boşuna yaşayacağı stresten kurtarır.

 

  • Veterinerin uyguladığı tarife de maddi yönden seçim nedeniniz olabilir. Maalesef bu konuda uygulamalar konusunda farklı fiyatlar verilmektedir. Karşınızda evcil hayvanınızın muayenesinden önce size mama öneren veya elinize oyuncak tutuşturan bir veteriner varsa oradan hemen uzaklaşın.

 

  • Veteriner seçiminde çeşitli forum sitelerinden ve bloglardan da araştırma yapıp, yorumlara göre seçim yapabilirsiniz. Eğer bir veterinere götürebilecek maddi gücünüz yoksa; belediye barınakları veya hayvan derneklerini seçebilirsiniz.

İlgili Mesajlar

1 nın 8

1 yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.