[get-banner]
Kedi Bakımı

Kedilerle Seyahat Edilir Mi?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kedilerle Seyahat Edilir Mi?

Kedilerle Seyahat Edilir Mi?

Kedilerle Seyahat Edilir Mi? Kedi sahiplerinin yaşadığı en büyük problemlerden biri olan kedilerle seyahat konusunu ele alıyoruz.

Kedi sahipleri tatile çıktıklarında kedilerini evde yalnız bırakmakla, yanlarında götürmek arasında her zaman kararsız kalmışlardır. Bu yazımızda Kedilerle Seyahat Nasıl Olur? Kedilerle Seyahat hakkındaki tüm kilit bilgilere ulaşacaksınız.

Kedinin seyahat süresince yaşadığı huzursuzluk, kedinin tuvalet ihtiyacı ve seyahat sonrası psikolojik bozuklukları düşünüldüğünde, kedinizle seyahat etmek için iyice düşünmeniz gerekmektedir.

Kedilerle Araba ile yapılan seyahatler otobüs veya uçaklara göre daha az sancılı geçer, Uçakla yapılacak kedi seyahatlerinde biraz daha temkinli olmak gerekir.

Kedilerle Seyahat Sırasında Beslenmesi Nasıl Olmalı?

Kediler genelde kedilerle seyahat , yolculuk sırasında yemek , su içmez hatta tuvalete bile çıkmaz. Böyle bir durumda dert etmeyin yolculuğun bitmesini bekleyiniz.

Eğer kedi taşıma kabınızda su bulunuyorsa derinliğine dikkat edin, ani bir sarsıntı anında her yerin su olması pek hoş olmaz.

Kedinizin psikolojisine bağlı olarak molalar sırasında mama ve su verebilirsiniz fakat yukarıda da belirttiğimiz gibi ilgi göstermez ise endişe etmeyiniz.
Daha önceki seyahatlerden edindiğiniz tecrübelere dayanarak 2 – 3 saat önce mama vermeyi kesebilirsiniz.

Kedilerle Seyahat Edilir Mi?

Kedilerle Seyahat Edilir Mi? Araba Yolculuğu Nasıl Yapılır?

Kedilerle araba yolculuğuna başlamadan önce taşıma çantası almanız gerekmektedir.

Taşıma çantası almanızın sebebine gelirsek , kedinin arabada serbest bir şekilde dolaşması hem daha çok stres yapmasına hem de ani frenlerde savrulup yaralanmasına sebebiyet verir.

Eğer yolculuğunuz 12 saatten fazlaysa kedinize hareket özgürlük sağlamak için taşıma çantanızın büyük olması gerekir. Siz yine de aşırı büyük kedi taşıma çantalarından kaçının.

Yolculuğun başlangıcında kediniz strese girebilir. Kedinizin rahatlaması için onu sevebilir , kucağınıza alıp yola alıştırabilirsiniz.

Huysuzluğu geçtikten sonra taşıma kafesine sakince koyup güvenli , rahat yolculuğunuza başlayabilirsiniz.

 

 

Kedilerle Uçak Yolculuğu Yapılır mı? Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda sıkça aldığımız sorulardan birisi de, kedimizi uçağa alabilir miyiz?
Şu konuya açıklık getirelim, Kedinizle uçak yolculuğu yapabilirsiniz, Fakat kedinizi kabine sokamazsınız, Kediniz hayvanlar için özel ayrılmış kargo bölümünde seyahat etmek durumundadır.
Daha önce kedi ile uçak yolculuğu yapmış okurlarımızın tavsiyelerine göre havacılık sektöründe hayvanların seyahati konusunda Türk Hava Yolları firmasını öneriyorlar.
Uçak yolculuğu tamamlandı, ama sorun henüz bitmiş değil, Havalimanları genelde şehir merkezlerine uzak yerlerde bulunur; uçaktan indikten sonra gideceğiniz yer uzak ise kediniz zaten zor geçmiş uçak yolculuğundan yorulmuş olacaktır.
Birde uzun bir otobüs yolculuğu yaşanırsa kediniz iyice bulanabilir, ve bazı sebeplerden dolayı uçak sonrası otobüs yolculuğunu tavsiye etmiyoruz.

kedilerle seyahat
kedilerle seyahat

Kedilerle Otobüs Yolculuğu Sırasında Yaşanan Zorluklar Nelerdir?

Otobüs yolculuğu sırasında kedinizin tuvaleti geldiğinde bunu kaptana ikna etmek zorunda kalabilirsiniz, veya diğer yolcularla sorun yaşayabilirsiniz, Uzak mesafeler için taksi de maliyetli olacaktır.
Bu sorununuz için hayat kurtaran çözüm Havaalanı transfer servisleridir, önceden yapacağınız bir rezervasyonla uçağınızın indiği yerden sizi karşılayacak ve gideceğiniz yere sizi götürmek üzere hazır bir şoför olacaktır.

Kediler Arabadan Neden Korkar?

Kediler yaşadığı bölgeye tıpkı insanlar gibi bağlılık duyarlar ve rutinleri çok severler. Bu huylarından dolayı da değişikliklerden hoşlanmazlar. Kedi olduğunuzu hayal edin bir arabadasınız ve bölgeniz sürekli değişiyor , kafanız karışıyor sizce de kabul edilemez bir durum değil mi?
Ayrıca araba hareketinden dolayı kedilerin midelerinin bulanması ve gergin olmaları da sevmemelerinin diğer nedenlerindendir.

Kedi Seyahat İlacı ve Sakinleştirici Kullanımı

Bazı hayvan severler kedi seyahati sırasında kedileri sakinleştirmek amacıyla ilaç kullanıyor. Seyahat için kullanılan sakinleştirici ilaçları kesinlikle önermiyoruz! Bu ilaçlar insanlarda olduğu gibi kedilerinde sağlığını olumsuz yönde etkileyebiliyor.

Dozu az kullanırsanız kedinizin yolculuk bitmeden uyanmasını ve ani paniklemesine sebep olabilirsiniz. Kediniz uyandığında, kendini bilmediği yerde bilmediği kokuların içinde bulursa panik atak geçirip kendine ve size zarar verebilir.

İlgili Mesajlar

1 nın 6

2 yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.