[get-banner]
Kedi Sağlığı

Yavru Kedi Sesi Nasıldır?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Yavru kedi sesi duyduğumuzda çoğumuzun içi cız eder. Yavru kedilerin miyavlaması diğer büyük kedilere nazaran çok daha farklı ve güzeldir. Yavru kedilerde tıpkı bebekler gibi acıktıklarında, tuvaletleri geldiklerinde, üşüdüklerinde ve korktuklarında tiz bir ses çıkararak miyavlarlar. Bazı yavru kediler, sürekli olarak miyavlayabilir. Bunun altında yatan başka sebepler olabilir. Karnı tok ve iyi görünen bir yavru kedi sık sık ince sesiyle miyavlıyorsa bir ağrısı olabilir veya hasta olabilir.

Bu durumu yıllardır kedi bakan insanlar daha rahat ayırt eder. Eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız, birçok şey yapmanıza rağmen yavru kedinin sesi azalmıyorsa herhangi bir veteriner hekime götürmenizde fayda vardır. Yavru kediler, hastalık veya acıkma dışında ilgi için de miyavlayabilir. Unutmayın ki yavru olan her canlı bebek gibi sizlere muhtaçtır. Yavru kediler, diğer büyük kedilere göre çok daha fazla ses çıkarır. Bunun asıl sebebi anne sevgisine muhtaç olmasıdır. Bir de tabi ki onlar büyük kedilere göre daha sık acıkırlar. 

Yavru Kedi Sesi Nasıl Çıkar?

miyavyavrukediYavru kedi sesi, büyük kediler gibi değildir. Onların sesi daha çok bebek sesine benzemektedir. Bebekler gibi sık sık acıktıklarından belirli aralıklarda beslenmeleri gerekmektedir. Hele ki annesiz bir yavru kediye bakmak zorundaysanız, işiniz biraz daha zor olacaktır. Ayrıca diğer kedilere nazaran hem güçsüz hem de savunmasızlardır. Bu da haliyle birçok hastalığa açık oldukları anlamına gelmektedir. Yavru kedi sesi, çok tatlı olmasına karşın sürekli olduğunda rahatsız edici boyuta gelebilir. Bebekler için de durum aynıdır. Bir bebek sürekli ağlıyorsa karnını doyurmanıza ve altını temizlemenize rağmen ağlamaya devam ediyorsa altında yatan başka sebepler olabilir.

Yavru kediniz görünüşte çok sağlıklı görünebilir. Fakat sürekli miyavlaması normal değildir. Özellikle yavru kedinizin sesi miyavlamaktan kısılıyorsa bu durum sağlık soruna işaret olabilir. İçinizin rahat etmesi adına mutlaka bir veterinere gitmenizi öneririz. 

Yavru Kedilerin Miyavlaması

Yavru kedilerin miyavlaması, çoğumuza çok şirin gelmektedir. Onların o minik patileri, minik burunları, el kadar halleri tarif edilemez derecede ayrı bir güzelliktir. Yavruyken yani bebekken her insan nasıl ki anne şefkatine muhtaç ise onlarda aynı şekilde anne şefkatine muhtaçtır. Hele ki yeni doğmuş bir yavru kediyi hayatta tutmaya çalışmak epey zor bir süreçtir. Anne sütüne ihtiyaç olduğu bu dönemlerde mutlaka veterinere hekime danışıp, süt tozu almanız gerekmektedir.

Yavru kediler miyavladığında karşısındaki kişiyle iletişim kurmak istemektedir. Çoğu kedi miyavlayarak ne istediğini sahibine söylemektedir. Söylemek diyoruz evet, çünkü kedi sahipleri onların yani çocuklarının dilinden anlamaktadır. Leb demeden leblebiyi anlama misali kedi sahipleri de kedilerinin onlara neden miyavladığını çok iyi bilmektedir. Yavru kediler için de aynı durum geçerlidir. Eğer kediniz yavruysa, onun belirli zamanlarda neden miyavladığını çok rahat bir şekilde anlayabilirsiniz. Hiçbir kedinin annesiz kalmamasını diliyor, yazımızı burada noktalıyoruz.

yavru kedi sesi

 

 

İlgili Mesajlar

1 nın 2

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.