[get-banner]
Kedi Sağlığı

Kedilerin Ağzı Neden Kokar? Tedavisi Nedir?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kedilerin Ağzı Neden Kokar?

Hayvan severler olarak onlar ile ilgilenmeyi seviyoruz. Onlar ile vakit geçirmek bizim için özeldir. Evde hayvan beslenmesi sıklık ile karşılanan bir durumdur. Özellikle de kediler; çoğunluklu olarak evcil hayvanlarımızdandır. Kediler de çoğu hayvan türü gibi konuşamaz. Bu yüzden de rahatsızlıklarını vücutlarının verdikleri tepkiler için anlayabiliyoruz. Genel olarak sorulan sorulardan birisi de Kedilerin Ağzı Neden Kokar? Sorusudur.

Kedilerin Ağzı Neden Kokar?Öncelik olarak pek çok hayvanın farklı sebeplerden dolayı ağzı kokabilir. Ağız kokusu sadece kedilere özgü bir durum değildir. Kediler de ağız kokusu bir anda keskin bir şekilde olmaz. İlk olarak hafif ağız kokusu oluşur. Kedilerde ki ağız kokusuna asıl önlemi bu aşama alınmalıdır. Yoksa ciddi ağır bir koku ile daha çok rahatsızlık oluşturabilir. Peki kedilerimizin ağzı neden kokar?

Kedimin Ağzı Kokuyor. Kedilerin Ağzı Neden Kokar?

Kedilerin Ağzı Neden Kokar?Kedi ağzı kokusunun tek bir nedeni olmaz. Farklı nedenlerden dolayı kediler de ağız kokusu oluşur. Kedilerde ki ağız kokusunun nedenleri;

  • İlk neden olarak kedilerimizin ağzında ki bakteriler olabilir. Yediği besin kaynaklarından dolayı onların ağızlarında da bakteriler oluşabiliyor. Böyle bir durumda kedilerin ağız ve diş bakımlarını yaptırmalıyız.
  • Kedilerde de dişler ile rahatsızlıklar olabilir. Bu durumdan kaynaklı da ağız kokusu oluşur. Böyle bir durumda herhangi bir veterinerin; kedinizin diş sağlığına bakmasında fayda vardır.
  • Kedilerde ki enfeksiyon çeşitleri bazen ağız kokusuna neden oluyor. Onların vücutları da bazen enfeksiyon kapabiliyor. Bu tarz durumlarda hemen bir veteriner hekime başvurmalısınız.
  • Kediler beslenmelerinde ki yetersizlikler nedeniyle ile ağızlarında kokular oluşa biliyor. Bu gibi durumlarda kedinizin beslenmesi ile daha çok özen göstermelisiniz.
  • Farklı bir sebepten dolayı kedinizde cilt rahatsızlığı oluşabilir. Veteriner hekim kontrolü ile kedinizin cilt sağlığı göz önünde bulundurulması gerekebilir. Böyle bir sebepten dolayı oluşan ağız kokularında öncelik; sağlık sorunu olmalıdır.

Kısaca kedilerimizin genel sağlığı ile ilgili her sorun ağız kokusu nedeni olabilir.

Kedi Ağız Kokusu Nasıl Giderilir?

Kedilerin Ağzı Neden Kokar?Her hayvan sever kedisinin sağlıklı olmasını ister. Kötü bir ağız kokusu olmasını istemez. Genel olarak bakıldığında kedilerin ağzı kokmaya başladığında hemen bir veteriner hekime başvurulmalıdır. Böylece asıl sağlık sorunu öğrenilmiş ve tedavi işlemine başlanılmış olunur. Tedaviye kediniz olumlu cevap verdiğinde ise ağız kokusu da gitmiş olur.

Aslında sürekli olarak kedilerimizin ağız ve diş bakımlarını düzenli olarak yaptırmamız gerekiyor. Çünkü ileride ki sağlık sorunlarına bu şekilde önlem alınır. Bakteri oluşumları için ise; mutlaka diş bakımının yapılması gerekiyor. Hayvan severler tarafından sıklık ile duyulan Kedilerin Ağzı Neden Kokar? Sorusuna ilk olarak veteriner hekime gidilmesi cevabı verilmesi gereklidir.

İlgili Mesajlar

1 nın 2

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.