[get-banner]
Kedi Bakımı

Kedi Sahiplenmeden Alınması Gerekenler

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kedi Sahiplenmeden Alınması Gerekenler

İlk Kedi Sahiplenmeden Alınması Gerekenler nelerdir? Bu soru yeni kedi sahiplenenler için yanıtı merak edilen bir konudur. İlk kedi sahiplenmenin heyecanıyla hangi araç gereçleri almalıyım? Diyorsanız, bu yazımızı okumalısınız!

Kedi Sahiplenmeden Alınması Gerekenler

Kedi sahiplenmeye karar verdiğinizde kedilerin temel ihtiyaçlarını karşılamak için bazı eşyalara ihtiyaç vardır. Bu yüzden ilk kedi sahiplenirken alınması gereken araç gereçler önem kazanmaktadır. Bir hayvan ile evinizi paylaşmanız dünyadaki en güzel duygulardan biridir. Özellikle kediler insanların en yakın arkadaşı olabilmektedir. İlk defa kedi sahiplenecekseniz, küçük dostunuzun ihtiyacı olan eşyaları iyi bir şekilde belirlemeniz gerekmektedir. Bu yüzden küçük bir liste yapmanız çıkacağınız alışverişte oldukça yarar sağlayacaktır. Kediler için alınan araç ve gereçler genellikle ömürlük kullanıma sahip olur. Zevkler ve ihtiyaçlar doğrultusunda zaman içerisinde değişiklikler yapmak sizlere kalmıştır.

Temel Kedi Eşyaları Nelerdir? Kedi Sahiplenmeden Alınması Gerekenler Eşyalar

Minik dostunuzu sahiplenmeye karar verdikten ve aldıktan sonra ilk iş veterinere giderek gerekli işlemler yapılmalıdır. Daha sonra sevimli dostunuz için temel ihtiyaçlarını almalısınız. Kedinizin ihtiyacı olan temel araç gereçler aşağıdaki gibidir.

  • Kedi taşıma kabı
  • Kum, kedi kum kabı, kum küreği ve kedi paspası
  • Mama, mama ve su kabı
  • Tırmalama tahtası
  • Yatak
  • Tarak
  • Kedi oyuncakları

Minik dostunuz için bu eşyalar ona ilk aşamada ve ömrü boyunca yetecektir.

Kedi Eşyalarının İşlevleri

Kedi Sahiplenmeden Alınması Gerekenler

Kedi taşıma kabı sayesinde kedinizi, istediğiniz her yere götürebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken nokta ise sağlam ve kedinin kolay kaçamayacağı bir taşıma kabı olmasıdır. Çanta ve metal olarak çeşitleri bulunmaktadır. Kediler tuvalet ihtiyaçlarını kum yolu ile görmektedirler. Kum ve kum kabı alımında kedinin boyunu göz önünde bulundurmanız gerekir. Tuvalet ihtiyacını karşıladıktan sonra bir kürek yardımıyla tuvalet temizlenir. Kedi paspası, kedinin kum kabından çıkarken etrafa kum saçmamasını sağlar.

Kediler kuru ve ıslak mama ile beslenir. Kedinizin yaşına göre mama almanız sağlığı açısından önemlidir. Mama yiyeceği bir kap ve su içebileceği bir su kanı almanız gerekir. Porselen ve cam kap seçimi sağlık açısından önemlidir.

Kedi Sahiplenmeden Alınması GerekenlerKediler tırnaklarını kullanmayı çok severler. Fakat koltuk ve halıları tırmalamasını istemeyiz. Bu yüzden bir tırmalama tahtası edinmeniz, eşyalarınıza zarar vermeden kedinizin manikür keyfi yapmasını sağlayacaktır.  Kediler yatacakları yerleri genellikle kendileri belirler. Fakat minik dostunuza sağlayacağınız bir yatak onu oldukça rahat ettirecektir.

Tabii kendisi seçerse! Kediler oldukça fazla tüy döken canlılardır. Dostunuzun sağlıklı ve parlak tüylere sahip olmasını istiyorsanız, bir tarak satın almanız gerekmektedir. Kedi oyuncakları kediler için olmazsa olmaz eşyalar arasındadır. Sosyalleşmeleri ve enerjilerini atmaları için gereklidir. Ayrıca kedi oyuncakları sizinle de iletişim kurma aracı olacaktır. İlk kedi sahiplenirken alınması gereken araç gereçler bu şekildedir. Kedilerin temel eşyalarını sağlamanız, sahibi olarak sizin de işinizi kolaylaştıracaktır.

İlgili Mesajlar

1 nın 6

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.