[get-banner]
Kedi Bakımı

Sütün Kedilere Zararları Nelerdir?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kediler İçin Süt Zararlı Mı? Sütün Kedilere Zararları Nelerdir?

Gündelik hayatta sıklıkla kediler ile karşılaşırız. Bazıları kedilere olan sevgilerini sokak kedilerini besleyerek belli eder. Bazıları ise evinde kedi besleyerek kedilere olan sevgililerini güçlendirir. Fakat ne olursa olsun kedileri genellikle insanlar besler. Genel olarak da süt ile beslenilmeye çalışılır. Peki, Sütün Kedilere Zararları Nelerdir? Sorusu hep merak edilmiştir.

Sütün Kedilere Zararları Nelerdir?Sürekli olarak merak edilen bir soruya İstanbul’da ki veteriner hekim odasından cevap geldi. Veteriner hekimlere göre kedilerin beslenmesi için süt zararlıdır. Pek çok kişi tarafından bilinen kediler süt ile beslenir; düşüncesi yanlıştır. Çünkü kediler süt içtikleri zaman rahatsızlanıyorlar. Peki kediler için sütün zararları nelerdir?

Sütün Kedilere Zararları Nelerdir?

Kedilerin beslenmeleri hakkında yanlış bilgilere sahibiz. Bu yüzden de sürekli olarak kedi besleyenler veteriner hekime danışmalarında fayda vardır. Kedilerin beslenmesi için süt zararlı bir besin kaynağıdır. Çünkü kedilerin vücut yapıları sütün içerisinde ki laktoz için uygun değildir.

Sütün Kedilere Zararları Nelerdir?Sütün içerisinde ki laktoz maddesi beslenme sonrasın da vücutta enzim işleminden geçmesi gereklidir. Kedilerin sindirim sistemi ise laktozu enzim işleminden geçerek yapıda değildir. Kediler saf süt içmesi durumunda sindirim sistemleri ile ilgili sorunlar yaşarlar. Genellikle de kediler saf süt tükettiklerinde ishal olurlar.

Genel olarak sokak kedilerini süt ile besleriz. Onlara illa süt verilecek ise; ya laktozsuz sütler ile besleyelim. Ya da su ile saf sütü karıştırarak kedilerin beslenmelerine yardımcı olunur. Fakat saf sit ile kedi beslemek; onlara işkence yapılmış gibidir.

Kediler İçin Beslenme

Sütün Kedilere Faydaları Nelerdir?Saf süt ile sanırım artık kedileri besleyemeyiz. Ama insanlar olarak da kedileri beslemek istiyoruz. Peki, bu nasıl olacak? Kedilerin beslenmelerinde ki kolay besin kaynakları ile onlara yardımcı olabiliriz. Kedi beslenmelerinde ilk olarak genellikle de süt dışında; kedi mamaları tercih edilir. Çünkü günümüzde üretilen kedi mamaları; kediler için özel besin kaynaklarından üretiliyor. Özellikle de yaş mama çeşitlerini kediler keyif ile yerler.

Aslında kediler için pişmiş et de besin kaynağıdır. Kendimiz için yapılan etlerden bir parça ile onları da besleyebiliriz. Ya da pişmiş balıklar da onlar için bir beslenme kaynağıdır. Genel olarak et ve türleri ile beslenmeyi severler.

Kedilerin sindirim sistemleri için etler çok uygundur. Fakat kediler de farklı vitamin çeşitlerine ihtiyaç duyabilirler. Onlar için fasulye çeşitlerinde yeşil fasulye tercih edilebilir. Ya da kabak sebzesi ile besin kaynağıdır. Fakat sebze ve meyveler ile beslenmeleri arada olmalıdır. Çünkü onlar için asıl besin kaynaklar et çeşitleridir diyebiliriz.

Hayvanlar bizim için çok değerlidir. Fakat bazı anlarda onlara iyilik yapalım derken bilmeden kötülük yapabiliriz. Bu yüzden de Sütün Kedilere Zararları Nelerdir? Sorusuna net bir şekilde zararlıdır diye anlatmalıyız.

 

İlgili Mesajlar

1 nın 6

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.