[get-banner]
Kedi Sağlığı

Kedimin Kilosu Normal Mi? İdeal Kedi Kilosu

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kedimin Kilosu Normal Mi? İdeal Kedi Kilosu

kedisesi kilolukedi 4Kedimin Kilosu Normal Mi? sorusunun cevabını verebilmek için onu yakından takip etmeniz ve gözlemlemeniz gerekir. Her ne kadar şişman kediler bizler için çok sevimli çok tatlı gözükseler de aşırı kilo problemi beraberinde birçok sağlık sorununu getirebilir. Kilolu olup da sağlık sorunu olmayan kediler de elbette ki vardır. Yine de bir kedinin ideal kilosunda olması her zaman için ilk sırada olmalıdır.

Kedinizin kilolu olduğunu düşünüyorsanız veya aksine çok zayıf olduğunuzu düşünüyorsanız, veteriner hekiminize danışmakta fayda vardır. Dünyanın en güzel canlılarından biri olan kedilerin bizlerle daha uzun yaşaması için sağlıklı olması kesinlikle önemlidir. Onlara evladımız gibi bakmak ve sağlıklı olmaları için elimizden geleni yapmamız gerekir. Kedinize kilo aldırma yöntemleri için Kedilerin Kilo Alması İçin Ne Yapılmalı makalemizi ziyaret edebilirsiniz.

Kedimin Kilosu İdeal mi? Bunu Nasıl Anlarım?

kedisesi kilolukedi 1Kedimin kilosu ideal mi? Bunu öğrenmenin birkaç pratik yolu bulunmaktadır. Kedinizin ideal kilosunun üstünde olup olmadığını anlamanız için onu biraz daha yakından incelemeniz gerekmektedir. Aşağıda yazacağımız birkaç maddeyi kediniz için kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz.

  • Kaburgalarına hafif bastırarak kalın bir yağ tabakasının olup olmadığına bakabilirsiniz.
  • Bel bölgesini inceleyerek bel oyuntusunun olup olmadığını inceleyebilirsiniz.
  • Karın bölgesine bakarak buradan sarkan bir yağ yatsının olup olmadığına bakabilirsiniz. Gerçi bazı veterinerlere göre her sarkan yağ yastığı onun obezite olduğu anlamına gelmemektedir. Yine de karın bölgesinde yağlanmanın oluşmuş olmasına bir işarettir.
  • Kaburgalarına dokunduğunuzda onları hiçbir şekilde hissedemiyorsanız, bu durumda aşırı kilo problemi olduğunun bir göstergesidir.

Kediler Normalde Kaç Kilo Olmalıdır?

kedisesi kilolukedi 3Kediler normalde kaç kilo olmalıdır? sorusunun cevabını aslına bakarsanız çok net değildir. Her canlının muhakkak ki ideal dediği bir kilosu vardır. Burada önemli olan kedinizin kilosunun onun sağlığını etkileyip etkilemediğidir. Tombik bir kedi pekâlâ çok sağlıklı bir şekilde yaşamını sürdürmektedir. Bunun birçok örneğini de görmekteyiz.

Kedilerin normal kilo ağırlığı cinsine göre de değişmektedir. Hem yetişkin hem de dişi bir kedinin ideal kilosu ortalama 2.5 kilogram ile 3.5 kilogram arasındadır. Yetişkin erkeklerde ise 3.5 kilogram ile 7 kilogram arasındadır. Sokak kedilerinin ideal kilosu ise 3,5 ile 5,5 kg arasında değişmektedir.

Görüldüğü üzere yaşam tarzlarına göre kilo durumunda da değişiklik olmaktadır. Burada asıl önem olan durum kedinizin hareket etmesinde kısıtlama olmaması, yeme içme probleminin aşırı olmaması, sağlıklı olması ve tabi ki de çok çok mutlu olmasıdır.

 

İlgili Mesajlar

1 nın 2

1 yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.