[get-banner]
Kedi Bakımı

Kedilerin Kilo Alması İçin Ne Yapılmalı?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kedilerin Kilo Alması İçin Ne Yapılmalı?

Kedilerin Kilo Alması İçin Ne Yapılmalı? Diyorsanız; siz kedinizin sağlığını merak eden birisiniz. Bu yazımızı okuyarak; kedinizin kilo almaması için faydalı bilgileri öğrenebilirsiniz. İşte tüm detaylar!

Kedimizin sağlıklı olması uzun ömürlü olması için oldukça önemlidir. Bu noktada kedilerimiz için en çok dikkat edeceğimiz husus beslenmesi olmaktadır. Kedimizin sağlıklı beslenmesi onun için oldukça önemlidir. Özellikle büyüme aşamasında olan kediler için sağlıklı beslenme çok daha büyük önem sağlar.

Sağlıklı beslenme konusunda dikkatli olunması gerekmektedir. Kedinizin çok beslenmesi sağlıklı besleneceği anlamına gelmemektedir. Kedinizin büyümesi için çok fazla mama vermek her zaman doğru olacak anlamına gelmemektedir. Peki Kedilerin Kilo Alması İçin Ne Yapılmalı? Bu noktada yapabileceğiniz bazı değişiklikler bulunur. Bunlardan bazıları şunlar olmaktadır:

  • Kediniz yemek yerken onu izlemeyin
  • Kedinizin sevdiği kaplardan yemek ve su verin
  • Kedinizin mama ve su kaplarının devamlı olduğu alanlardan uzaklarda tutun
  • Veterinerden destek alın

Bu gibi durumlar kedinizin kendisini daha rahat hissetmesini sağlayacaktır. Bundan dolayı da kediniz çok daha rahat yemek yiyecektir. Kediniz stres hissederse bu durum iştahına yansıyabilmektedir. Bu nedenle onun için geçerli olan stresi en aza indirmeniz gerekir. Bu noktada mutlaka veterinerlere danışmalısınız.

Kedilerin Kilo Alması İçin Öğünlerin Belirlenmesi

Kedilerin Kilo Alması İçin Ne Yapılmalı?Kediniz için sistemli olarak yemek vermeniz oldukça önemli. Bu noktada kediniz için mutlaka belirli aralıklar ile yemek vermeniz gerekmektedir. Bu noktada tercihiniz ise ara öğünlere yönelik olmalıdır.

Kediniz için vereceğiniz öğünleri bölerek çok daha fazla öğünlü bir beslenme sağlayabilirsiniz. Kedinizin sindirim sistemi yemekleri kaldıramayabilir. Bu şekilde bölerek vermeniz onun sindirim sistemi için çok daha iyi olacaktır. Aynı zamanda kedinizin yediği mamanın da önemi oldukça yüksek olmaktadır.

Besin değeri yüksek olan mamaları tercih edebilirsiniz. Bu sayede kediniz çok daha az besin yiyerek gerekli olan takviyeyi alabilecektir. Bu noktada tercih edebileceğiniz çok özel mamalar bulunmaktadır. Veterinerinize danışarak mama tavsiyesi alabilirsiniz.

Kedinizin Kilo Alması İçin Hastalık Kontrolü

Kedilerin Kilo Alması İçin Ne Yapılmalı?Kediniz son zamanda zayıflamış olabilir. Beslenmesinde herhangi bir değişiklik olmadan zayıflaması önemli bir işarettir. Bu noktada kedinizde bir iştahsızlık olduğunu düşünüyorsanız yardım almanız gerekmektedir. Kedinizin herhangi bir hastalığı olabilir.

Kedimin kilo alması için ne yapmalıyım? Eğer kediniz bir hastalık sonucunda iştahsız olmaya başlamış ise dikkatli olmak gerekir. Hastalığın sebebini ve nedenini bilmeden bir işlem yapılmaması gerekir. Bu noktada mümkün olduğunca hızlı bir şekilde hareket edilmesi gerekir.

Veterinerler ile görüşerek kedinizin hastalığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Kediniz için mutlaka yardım almalı ve buna göre hareket etmeniz gerekmektedir. Öte yandan kedinizin iştahsızlığı mama kaynaklı da olabilir. Bu tarz durumlarda mama değişmeniz gerekir.

İlgili Mesajlar

1 nın 6

1 yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.