[get-banner]
Kedi Bakımı

Kedilerin Mutlu Olduğunu Nasıl Anlarız?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kedilerin Mutlu Olduğunu Nasıl Anlarız?

Kedilerin Mutlu Olduğunu Nasıl Anlarız?

Kedilerin mutlu olduğunu nasıl anlarız? Birçok kedi sahibi kedilerini mutlu etmek için elinden geleni yapmaktadır. Onların mutluluğu adeta bizlerin de mutluluğu gibidir. Onları keyifsiz görmek, bizleri fazlası ile üzer. Tıpkı insanlarda olduğu gibi kedilerinde mutlu olma şekli daha doğrusu mutlu olduklarını göstermesi biraz farklı olabilir. Onların vücut dillerinden veya çıkardığı ilginç seslerden bunu anlamak veya tahmin etmek mümkündür.

Bazı cins kediler yaradılış gereği mutsuz gibi durabilir. Suratlarındaki mutsuz ifadeden onların keyifsiz olduğunu düşünmekte yanlıştır. Onların durup dururken ki garip davranışları her zaman bir problem olduğuna işaret değildir. Kısa bir gözlem yaparak, mutlu olup olmadıklarını rahat bir şekilde anlayabilirsiniz.

Kedilerin Mutluluk Belirtileri

Kedilerin Mutluluk Belirtileri

Kediler, doğası gereği özgür canlılardır. Onların yaptığı her harekete veya çıkardığı her sese bir anlam yüklemek yersizdir. Mesela kediniz birden deli gibi miyavlıyorsa veya evin içerisinde son sürat koşuyorsa bu onda bir sorun olduğu anlamına gelmez. Kafasına göre takılan kediler için bu durum gayet normaldir. Çünkü onlar hayatımızda yer alan deli çocuklardır. Kedilerimizin mutlu olup olmadığını bazı hareketlerinden anlayabiliriz. Kedilerin mutluluk belirtileri arasında şunlar yer almaktadır;

  • Yoğun mırıltı sesi tam bir mutluluk ifadesidir.
  • Size sürekli sürünmesi ve yine değişik ama yumuşak sesler çıkarması onların mutlu olduğunu gösterir.
  • Keyifle oyun oynaması ve bol hareketli olması da mutlu olduğuna işarettir. Aynı zamanda sağlıklı olduklarının da belirtisidir.
  • Suratını bir köpekmiş gibi yalaması ve kafasını suratınıza toslaması da kesinlikle mutluluk belirtisidir.

Kedileri Mutlu Etmenin Yolları

Kedileri Mutlu Etmenin YollarıKedileri mutlu etmenin yolları aslına bakarsınız çok fazladır. Oyun oynamak, çok sevmek, yakından ilgilenmek, özellikle en sevdikleri yiyecekleri vermek onların fazlasıyla mutlu olmasını sağlar. Ayrıca bazı kediler taranmaktan da çok hoşlanır. Tarağı gördükleri anda peşinizden ayrılmazlar. Tararken çıkardıkları ses ise onların mutluluğu yanında sizlerin de dünyada en mutlu insan olmanızı sağlamaktadır. Mırıl mırıl çıkan sesler eşliğinde hem onlar hem de siz keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Onları özgür bırakmak ve fazla sıkmamakta mutlu etmenin bir başka yoludur. Ama insan çok sevdiğinde maalesef ki bir parça fazla sıkıştırarak sevmektedir.

Şunu da belirtmeden geçmeyelim; kediler için temizlik son derece önemlidir. Yattıkları yerden kumlarına kadar temiz olması hem sağlıkları açısından hem de mutlulukları açısından dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Yine de en güzel mutluluk şekli daima ve yoğun bir şekilde sevgi seli olmaktan geçer.

 

 

İlgili Mesajlar

1 nın 6

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.