[get-banner]
Kedi BakımıKedi Sağlığı

Kedilerin İştahı Neden Kesilir?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kedilerin İştahı Neden Kesilir?

Kedilerin İştahı Neden Kesilir?Kediniz aniden yemeden içmeden kesildiyse, eskisi gibi oyun oynamıyorsa ve sürekli mutsuz bir ifadesi varsa onun hasta olduğundan şüphe edebilirsiniz. Kedilerin iştahı neden kesilir? Sorusunun birçok cevabı olabilir. İştah kesilmesi durumu altta yatan bazı hastalıkların belirtisidir. Bizler için de durum aynıdır. Hasta olduğumuz zaman en sevdiğimiz yemeği dahi görmek bile istemeyiz. Bu durum ciddi hastalıkların habercisi olabileceği gibi basit bir mide rahatsızlığı da olabilir. Bir kedinin koskoca bir gün yemek yememesi çok ciddi bir durum olmakla birlikte kedi sahiplerini de endişelendirir. İştahsızlık ile beraber halsizlik gibi durumlarda eklenirse ortaya daha ciddi bir tablo çıkabilir. Kediniz 1 günden fazla süredir yemek yemiyorsa özellikle en sevdiği mamaları yemiyorsa onu acilen veterinere götürmelisiniz.

Kedilerde İştahsızlık Sebepleri Nelerdir?

Kedilerde İştahsızlık Sebepleri Nelerdir?Kedilerde iştah kesilmesi birçok hastalığın habercisi olabilir. Doğru teşhisi tabi ki de veteriner hekiminiz koyacaktır. Burada önemli olan nokta yemek yemek isteyip istemediğidir. Yemek yeme isteği olmasına rağmen yiyemiyorsa dişlerinde bir sorun olduğuna işaret olabilir. Yemek yeme isteği tamamen bitmişse durum çok daha ciddi sorunların olduğunu gösterir. Kedilerde iştahsızlık sebepleri şu şekildedir;

  • Uzun yıllardır kullandığınız mamasını birden değiştirmeye kalkarsanız, yeni mamayı reddedebilir.
  • Stres hem hayvanların hem de insanların en büyük düşmanıdır. Stres yüzünden hastalanan maalesef birçok insan var. Ev ortamında bazı değişiklikler yaptıysanız veya yeni bir kedi daha aldıysanız, bu onun strese girmesine ve yemek yememesine sebep olabilir.
  • Kızgınlık dönemlerinde çoğu kedinin zayıfladığına şahit oluruz. İştahsızlık sebepleri arasında sıralanabilir.
  • Parazitler, böbrek hastalıkları, diş iltihapları, kanser gibi daha ciddi hastalıklarda iştahsızlık sebepleri arasında yer almaktadır.

Kediniz İştahsızsa Ne Yapabilirsiniz?

Kediniz İştahsızsa Ne Yapabilirsiniz?Kediniz iştahsızsa ne yapabilirsiniz? Öncelikle yukarıda sıralamış olduğumuz sebeplerin bir veya birkaçının kedinizde olup olmadığına bakmanız gerekir. Kısa süreli süren iştahsızlık problemleri daha kolay bir şekilde çözülebilir. Örneğin mamasını değiştirdiğiniz için yemek yemiyorsa eski mamaya dönebilir veya daha farklı bir mama deneyebilirsiniz. Dişlerini mutlaka kontrol etmelisiniz. Herhangi bir diş çürüğü veya iltihaplanma gibi bir durum varsa ağrısı olduğundan iştahsız olabilir. Stresli bir ortamda olduğunu düşünüyorsanız, onu rahat ettirmeye çalışmanız yerinde bir hareket olacaktır. Bütün bunlara rağmen yememe problemi

İlgili Mesajlar

1 nın 7

1 yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.