[get-banner]
Köpekler Bakımı

Köpekler Neden İnsanların En İyi Dostudur?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Köpekler Neden İnsanların En İyi Dostudur?

Köpekler Neden İnsanların En İyi Dostudur?Köpekler neden insanların en iyi dostudur? Hepimiz biliyoruz ki insanların en iyi dostu kim diye sorduğumuz zaman cevap olarak köpekler gelmektedir. Bize göre açıkçası kedi, köpek veya kuş hiç fark etmiyor. Hepsinin yeri ayrı ve çok özeldir. Ama köpeklerin diğer hayvanlara göre dostluk açısından bir adım daha önde olduğunu kabul edebiliriz. Bilim adamlarının yaptığı çalışmalara göre insanın genetik yapısına en yakın olan canlılar köpeklerdir. Aslına baktığımız zaman köpeklerin mimik hareketleri tıpkı insanlar gibidir. Onların yüzlerinden üzgün olduklarını veya mutlu olduklarını kolay bir şekilde anlayabiliyoruz. Tabi ki cins köpekler için aynı şeyi söyleyemeyeceğiniz. Özellikle Bulldog cinsi köpeklerin suratı nedense hep asıktır. Mutluluk ifadelerini bol salyalı gösterdiklerini de unutmamak gerek.

Köpeklerle İnsanlar Arasındaki Dostluk

Köpeklerle İnsanlar Arasındaki DostlukKöpeklerle insanlar arasındaki dostluk, her şeyden önce karşılıksız sevgiden geçmektedir. Köpekler karşısındaki insanı koşulsuz şartsız sevebilmektedir. Bir anne nasıl ki evladını ölümüne koruyup seviyorsa, köpeklerde sahiplerini bu şekilde sevip korumaktadır. Dünyada bu durumun eşi benzeri olduğunu sanmıyoruz. Köpeklerdeki minnet duygusu oldukça fazladır. Yapılan iyiliği de kötülüğü de asla unutmazlar. Hatta çok duygusal bir durum ama sahibinin ölümünden sonra mezarının başından ayrılmayan köpekler vardır. Köpeklerle kurduğumuz yakın ilişkinin oldukça sağlam olduğu bir gerçek. Üzüldüğümüz zaman gelip yüzümüzü elimizi yalamaları, sarılmaları paha biçilemezdir. Köpeklerle yaşamak, aynı evi paylaşmak bize göre harika bir duygudur. Onlarda eve geldikleri andan itibaren ailenin birer üyesi oluverirler.

Her Köpekle Dostluk İlişkisi Kurulur mu?

Her Köpekle Dostluk İlişkisi Kurulur mu?Her köpekle dostluk ilişkisi kurulur mu? Bu sorunun cevabını vermek biraz zordur. Aslında hepsiyle arkadaş olabiliriz ama insanlarda olduğu gibi köpeklerin de iyi ve kötü karakterlisi vardır. Buna sebep aslında yaşam koşullarıdır. Ormanlarda yaşamak, sokakta aç susuz yaşamak ve hayatta kalma mücadelesi vermek oldukça zor bir durumdur. Vahşi ve saldırgan yetişen daha doğrusu yetişmek zorunda kalan köpekler illaki vardır. Yine de bu şekilde yaşamış veya yetişmiş köpeklerin kalplerinde bir yerde o büyük sevginin sağlam bir şekilde durduğunu düşünüyoruz. Umarım bu yazımız sizler için faydalı olmuştur. Hepinize evlatlarınızla uzun patili yıllar geçirmenizi dileriz.

 

İlgili Mesajlar

1 nın 2

1 yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.