[get-banner]
Kedi Cinsleri

En Sakin Kedi Cinsleri, Kedi Sahiplenme

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Merhaba En Sakin Kedi Cinsleri makalemize hoş geldiniz. Kedi sahiplenmeye karar verdiniz ancak ani hareketlerden korkuyor veya çocuğunuza zarar vermesinden korkuyor olabilirsiniz.  En Sakin Kedi Cinslerini merak etmiş olabilirsiniz. Bu makalemizde en sakin 10 kedi cinsini ve bu kedi cinslerinin özelliklerini sizlerle paylaşacağız.

En Sakin 10 Kedi Cinsi

Korat kedisesiKorat kedi Cinsi en sakin kedi cinsleri içinde 1. sırayı alıyor. 14. yüzyılda tanınan bu kedinin mavi ırk mensubu olduğu biliniyor. Tayland’da popülerlik kazanmış olan bu kedi 1959 yılından sonra Amerika’ya ulaşmış ve ardından Avrupa’da tanınmıştır. Gözleri yeşil olan Korat kedileri derin ve büyük bakışlara sahiptir. Kalçası hafif kalkık olan bu kedilerin tüyleri kısa, vücut ağırlıkları da azdır. En sakin kedi cinsi olarak tanınan bu kedinin narin ve yumuşak yapılı bedenleri sayesinde çok sevildiği de unutulmamalıdır.

 

 

 

Exotic Shorthair Cinsi

Exotic Shorthair Cinsi
Exotic Shorthair Cinsi
İlk defa 1960’lı yıllarda ün kazanan bu kedilerin gözleri yayvan ve kısıktır. Aykırı bir tip gibi görünse de son derece sakindir. Tüyleri farklı renklerde olabilen Exotic Shorthair cinsi kedilerin patileri ise büyüktür.
Çocuklarla Arası – 7/10
Zeka – 6/10
Hareketlilik – 6/10
Bakım İhtiyacı – 6/10
Oyunculuk – 5/10
Eğitilebilirlik – 5/10

Selkirk Rex Cinsi

"<yoastmark Selkirk Rex kedi cinsi son derece sakindir. Doğal mutasyon sonucunda doğan ve ilk kez 1987 yılında Montana’da ortaya çıkan bu kedi türünün görünümü koyun postunu andırır. Gözleri dumanlı, tüyleri ise son derece estetiktir. Günümüzde tembel, uslu ve sakin kediler olarak tanınmışlardır. Kökeni: Amerika
Karakteri: Uysal, Sadık, Hoşgörülü
Tüy Rengi: Beyaz, Gri, Kahverengi
Gövde: İri
Kürk Yapısı: Kıvırcık, Yoğun
Kuyruk: Uzun, Tüylü

Ragdoll Kedi Cinsi

ragdoll breed cat face close up
Ragdoll Kedisi
Ragdoll kedisi de 1960’lı yıllarda ortaya çıkmıştır. 2000’li yıllarda ise birçok dergiye kapak olmasıyla ün kazanmayı başarmıştır. Yağ dokusu bol olan Ragdoll cinsi kedilerin gözleri mavidir. Tüyleri ise hem açık hem de koyudur. Oyun oynamayı seven bu kedilerin aşırı sakin olduğu bilinir.
Çocuklarla Arası – 7/10
Zeka 9/10
Hareketlilik – 7/10
Bakım İhtiyacı – 6/10
Oyunculuk – 8/10
Eğitilebilirlik – 10/10

Tiffanie Kedi Cinsi

"<yoastmark Tiffanie kedi cinsi fiziki özellikleriyle dikkat çekmektedir. Sürme çekilmiş gibi görünen gözlerinin yanı sıra vücudunda gür tüyler bulunmaktadır. Sağlık durumu bakımından zorluk çıkarmayan bu kedi türü sahiplerine aşırı bağlıdır ve oldukça sakindir.
  • Kökeni: İngiltere.
  • Karakteri: Sevimli, Dışa Dönük, Sadık.
  • Tüy Rengi: Duman, Benekli, Siyah, Karamel, Krem, Tarçın, Kahverengi.
  • Gövde: Orta.
  • Kürk Yapısı: Uzun, Yoğun.
  • Kuyruk: Uzun, Tüylü

Chinchilla Kedi Cinsi

"<yoastmark Chinchilla kedisi ilk kez İngiltere’de üretilmiştir. Yuvarlak, yeşil ve iri olan gözlerinin yanı sıra tüyleri uzundur ve bakım gerektirir. Oldukça sakin olan Chinchilla kedisi nazik ve edepli bir kedi türüdür.
Çocuklarla Arası – 7/10
Zeka 7/10
Hareketlilik – 4/10
Bakım İhtiyacı – 8/10
Oyunculuk – 5/10
Eğitilebilirlik – 6/10

Bombay Kedi Cinsi

bombay kedisesi Bombay kedi oldukça karizmatiktir. Panter kedi lakabıyla tanınmıştır. Simsiyah tüyleriyle dikkat çeken Bombay kedilerinin karakteri de son derece iyidir. Sevecen olmasının yanı sıra kolay eğitilebilen yapısı onun çokça tercih edilmesini sağlamıştır. Elbette en sakin kedi cinsleri arasında da yerini almıştır. Ağırlık: 3,5- 6 kg arasında

Uzunluk: 40 cm

Kürk: Kısa, sık ve parlak

Göz Rengi: Altın

Ortalama Ömür: 12-16 yıl

Birman Kedi Cinsi

birman kedisesi Birman kedileri adını Birmanya’dan almıştır. 1919 yılında tanınmaya başlanan bu kedilerin dalgalı ve uzun bir görünüme sahip olduğu bilinir. Dışa dönük bir karaktere sahip olsalar da son derece sakindirler.
Çocuklarla Arası – 5/10
Zeka 9/10
Hareketlilik – 8/10
Bakım İhtiyacı – 6/10
Oyunculuk – 10/10
Eğitilebilirlik – 7/10

British Shorthair Cinsi

En Sakin Kedi Cinsleri- british shorthair
En Sakin Kedi Cinsleri- british shorthair
Kısa ve kalın telli tüylere sahip olan British Shorthair cinsi kediler tombik görünümdedir. Ses tonları çok yumuşak olan bu kedilerin inatçı olmadığı bilinir. Oldukça sevecen ve sakin kedilerdir.
Çocuklarla Arası – 5/10
Zeka – 10/10
Hareketlilik – 8/10
Bakım İhtiyacı – 3/10
Oyunculuk – 8/10
Eğitilebilirlik – 6/10

İran Kedisi

En Sakin Kedi Cinsleri- iran kedisi
En Sakin Kedi Cinsleri- iran kedisi
İran kedileri de en sakin kedi cinsleri arasındadır. Fars kedisi olarak da bilinen İran kedileri minik kulaklı, yuvarlak suratlı ve orta boylu canlılardır. Burunları basıktır. Kendi içlerinde farklı çeşitleri de bulunmaktadır.
Çocuklarla Arası – 3/10
Zeka – 4/10
Hareketlilik – 5/10
Bakım İhtiyacı – 8/10
Oyunculuk – 5/10
Eğitilebilirlik – 3/10

İlgili Mesajlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.