[get-banner]
Kedi Cinsleri

Tekir Kedi Türleri Nelerdir?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Tekir Kedi Türleri

Tekir Kedi TürleriSokakta yürürken karşılaştığımız çoğu kedinin tekir türünden olduğunu biliyor muydunuz? Evet, yanlış duymadınız. Tekir kedi dendiği zaman aklımıza sadece gri renkli kediler gelmektedir. Tekir kedi türleri bilinenin aksine birden fazladır. Ve işin ilginci bu kedilerin renkleri de birbirinden farklıdır. Aramızda bu bilgiyi yeni öğrenmiş olan kedi severler olabilir. Tekirler aslında cins bir kedi ırkından gelmemektedir. Onlara postundan dolayı tekir denmektedir. Ayrıca sadece gri renkten de ibaret değildirler. Farklı tüy rengine, göz rengine ve karaktere sahip olan bu kediler, eşsiz güzellikleri ile de dikkat çekmektedir. Her zaman aktif, enerjik ve oyuncudurlar. Özellikle erkek tekir kediler, dişilere göre çok daha cana yakın ve uysaldır.

Tekir Kedi Türleri Nelerdir?

Tekir Kedi Türleri Nelerdir?Tekir kedi türleri nelerdir? Bu sorunun cevabını eminiz ki çok merak ediyorsunuzdur. Bu kediler hem renklerine hem de desenlerine göre farklılık göstermektedir. Öyleyse konuyu çok fazla uzatmadan tekir kedi türlerinin hangileri olduğuna gelin hep birlikte bakalım..

  • Gri Renkli Tekir: Bu tekir türü bildiğiniz yolda her zaman karşımıza çıkan kedi türüdür. Bu kedilere ayrıca uskumru da denmektedir.
  • Uzun Tüylü Tekir: Boncuk boncuk bakan kocaman gözleri ile insanı kendine hayran bırakmaktadır. Uzun tüyleri ise adeta peluş oyuncuklarını andırmaktadır.
  • Üç Renkli Tekir (Calico): Bu tür tekir kedilerin bazıları klasik bazıları ise uzun tüye sahiptir. Eşsiz bir güzelliğe sahip olduklarını söylememize gerek yok 🙂 Çoğunlukla siyah, sarı ve beyaz renk karışımına sahiptirler.
  • Lekeli Tekir: Bu kedi türlerinin sırt bölgelerinde siyah çizgiler bulunmaktadır. Gri ve siyah renklidirler.
  • Benekli Tekir: İsminden de anladığımız üzere vücudunda benekler bulunan kedi türleridir. Çoğunlukla gri ve sarman renklidirler.

Tekir Kediler Türlerine Göre Farklı Karakterlere Sahiptir

kedisesi tekirkedi 2Dünyanın en güzel canlılarından olan kediler, evimizin neşesi hayatımızın büyük bir parçasıdır. Onları tabi ki de cinsine, ırkına, rengine göre ayırt etmek doğru değildir. Tekir kediler içinde durum böyledir. Her ne kadar onları daha çok sokakta da rastlasak, evlerinde bakan da çoktur. Ve tıpkı insanlarla olduğu gibi tüm kedilerin karakteri huyu suyu birbirinden farklıdır. Her eve en az bir kedi diyerek yazımızı burada bitiriyoruz. Herkese bol patili günler dileriz..

İlgili Mesajlar

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.