[get-banner]
Kedi Bakımı

Bir Kedi ile Nasıl Konuşulur?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Bir kedi ile nasıl konuşulur? Kedilerle konuşmayı istiyorsanız ilk önce onları tanımalısınız. Burada her şeyin başının sevgi olduğunu özellikle belirtmek isteriz. Dolayısıyla kedileri seviyorsanız, onlarla konuşmak konusunda da pek bir sorun yaşamazsınız. Burada kedilerle konuşurken, onların hareketlerini de dikkate almanız şarttır. Peki, bir kedi ile nasıl konuşulur? İşte bu soruya yönelik geniş kapsamlı bilgiler!

  • Kedinizle konuşun
  • Kedinizin mırıltısınız önemseyin
  • Kedinize dik dik bakmaktan kaçının
  • Kedinizle baş tokuşturarak, ilgi gösterin
  • Yavaş bir şekilde göz kırparak, onun ilgisini çekin
  • Göbeğini sevmeyi seviyor olsanız bile uzak durun
  • Kediniz yanınıza geldiğinde ona sarılın hatta mıncıklayın

Bir Kedi ile Nasıl Konuşulur?

Kedinizle Konuşmak İyi Gelecektir

Biz her ne kadar kedinizle konuşun dediysek de onlarla miyavlaşın demiyoruz! Ya da normal bizim lisanımızla yetişkin bir insanmış gibi onunla konuşun da demiyoruz. Peki, bir kedi ile nasıl konuşulur? Tabi ki sevgiyle! Unutmamak gerekir ki kedimizle bizim ortak dilimiz, sevgidir. Kedimize sevgimizi hissettirdiğimiz müddetçe onlarla konuşmak noktasında iyi bir başlangıç yapmış oluruz. Burada sakin bir ses tonuyla kedinizle konuşmanız hatta kimi zaman sürekli yinelenen sevgi sözcüklerini kullanmak, kedinizle etkili bir düzeyde iletişim kırmanızı mümkün kılar.

Kedinizin Mırıltılarına Önem Verin!

Mırıltı ya da gırlamak deyimi yöreden yöreye değişiklik göstermektedir. Şayet kediniz mırıltı çıkartıyorsa mutlaka bu duruma önem vermelisiniz. Çünkü kimi zaman kediniz keyfi yerinde olduğundan mırıldarken kimi zaman acı çektiğinde aynı tepkiyi gösterebiliriz. Bu aşamada kedinizin ağrıdan mı yoksa keyfi yerinde olduğundan mı gırladığını ( mırıldadığını ) ayırt etmek, kedinizle etkili bir düzeyde iletişim kurmanızı mümkün kılacaktır. Burada kedilerin mırıltı tonlarına yönelik olarak kapsamlı bir araştırma yapmak faydalı olacaktır.

Bir Kedi ile Nasıl Konuşulur?

Ona Dik Dik Bakmaktan Kaçınmalısınız!

Bir kedi ile nasıl konuşulur? Size birisinin dik dik bakmasından hoşlanır mısınız? Elbette ki hayır! Kediler de kendilerine dik dik bakılmasından rahatsızlık duyarlar. Böyle durumda da onlarla iletişim kurmak imkansız bir hal alır. Bu durum kedinizde bir inatlaşma durumu gibi de algılanabilir. Bu da ikiniz arasında bir zıtlaşma durumunu tetikleme riskini beraberinde getirmektedir. Unutmamak gerekir ki böyle durumlarda kediniz kendisine bir saldırı geleceğinin hissine kapılacaktır. Böylece size karşı saldırgan bir tavır benimsemesi de kaçınılamaz bir son olacaktır.

Baş Tokuşturmak İyi Gelebilir!

Kedinizle baş tokuşturmanın özel bir anlamı bulunmaktadır. Bu esasında ‘’seni seviyorum’’ ya da ‘’ sana güveniyorum’’ demenin bir farklı yoludur. Siz kedinize doğru başınızı uzattığınız zaman kedinizin de size doğru aynı hareketi yapacağını göreceksiniz. Böylece onunla etkili bir düzeyde iletişim kurmak noktasında iyi bir başlangıç yapabilirsiniz. Bu da kedinizle aynı iletişim kanalını kullanmanızı mümkün kılacaktır.

Bir Kedi ile Nasıl Konuşulur?

Kedinize Yavaşça Göz Kırpın!

Bir kedi ile nasıl konuşulur? Ona göz kırpın! Bu biraz saçma mı oldu? Evet, bu size ilk başlarda saçma ya da komik gelebilir. Ancak kedinize yavaşça göz kırpmanız, onun kendisini daha rahat hissettiğini göreceksiniz. Bu esasında kedinize senden tedirgin değilim, anlamı da taşır. Böylece kediniz de tedirgin olmayacağından huzurlu bir ortamda sizinle iletişim kuracaktır.

Göbeğinden Sevmek mi? Asla!

Kedinizin göbüşü size en tatlı yeri olarak gözükse de bu bölgenin kedinizin özel bölgesi olduğunu unutmayın. Bir an siz kendi özel bölgelerinizin mesela koltuk altlarınızın mıncıklandığını düşünün, bundan hoşlanır mıydınız? Elbette ki hayır! O zaman siz de kedinizi göbeğinden sevmemek konusuna her zaman dikkat etmelisiniz. Bunun yerine kedinize sarılmak ona ilgi göstermek, çok daha kaliteli bir şekilde vakit geçirmeniz anlamına gelecektir. Böylece bir kedi ile nasıl konuşulur? Sorusuna detaylıca yanıt verdik!

İlgili Mesajlar

1 nın 6

1 yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.