[get-banner]
Kedi Bakımı

İki Kedi Nasıl Oynar?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

İki kedi nasıl oynar? Kediler her zaman oyun oynamayı sever. Hele bir de yavru kediyse oyun oynamadan bıkmaz. Kediler genellikle oyuncaklarla oynamayı sevmekle birlikte evdeki pek çok aksesuarlarla da oynarlar. Ayrıca yavru kedilerin bir birleriyle oynamayı sevdikleri de bilinmektedir. Peki, iki kedi nasıl oynar? Kediler birbirilerini tanıyorlarsa gayet rahat bir şekilde birbirleriyle oynayabilirler. Bunun için kediler bazen farklı bir oyuncaya bile ihtiyaç duymazlar. Burada yavru kedilerle yetişkin kedileri birbirinden ayırmakta fayda var. Peki, yavru iki kedi nasıl oynar? İşte detaylar!

Yavru İki Kedi Nasıl Oynar?

Evcil bir kediniz var ve bir kedi daha almayı istiyorsunuz. Ancak iki kedinin birbiriyle nasıl anlaşacağı sizde merak uyandırıyor. Yavru kediler için esasında durum çok daha basittir. Burada her iki kedinin de aynı yaşta olması işinizi kolaylaştıracaktır. Çünkü iki yavru kedinim birbirine alışması çok daha kolay olmaktadır. Peki, yavru kedi nasıl oynar? Yavru kedilere özel oyuncaklar alırsanız, kedilerin birbirileriyle pratik bir şekilde oynamasını da mümkün kılarsınız. Bu aşamada kedilerin birbirlerini tehdit olarak görmemelerine dikkat etmelisiniz.

İki Kedi Nasıl Oynar?

Yavru kedilerin birbirlerine alışmış olması, onların birbirlerine güven duymalarını da mümkün kılar. Özellikle her iki kedinin de beslenmesine dikkat eder ve birlikte vakit geçirmesine fırsat verirseniz, kedilerin birbirleriyle oynaması da kolaylaşacaktır. Bir de kedilere oyuncak alacaksanız mutlaka kedilerin yaşlarını da göz önünde bulundurmalısınız. Kedilerin birbirileriyle güç yarışına girmesine müsaade etmemeniz, onların birbirleriyle iyi bir şekilde anlaşmasını mümkün kılacaktır.

İkinci Kedi Daha Önceki Kediyle Nasıl Oynar?

İki kedi nasıl oynar? Evinize ikinci bir kedi aldığınız zaman bu sorunun yanıtını merak ediyor olmanız gayet olağandır. Burada evinize alacağınız ikinci kedinin kaşına dikkat etmenizi öneriyoruz. Çünkü kediler ikinci bir kediyi gördükleri zaman doğaları gereği kendilerini korumak amaçlı üstünlük kurmaya çalışmaktadır. Yani ikinci kedinin evdeki kedinize tehdit oluşturmaması gerekmektedir. Bunun için de ikinci kedinin daha küçük yaşta olması önerilmektedir.

İki Kedi Nasıl Oynar?

İkinci kediyle kedinizi tanıştıracağınız zaman mutlaka zamanlamaya dikkat etmelisiniz. Evin en sessiz olduğu bir zaman dilimini tercih ederseniz, kedilerin birbirleriyle stresiz bir ortamda tanışmasını mümkün kılarsınız. Bu da kedilerin birbirleriyle daha iyi bir ortamda tanışmalarını sağlayacağından, kediler birbirleriyle daha iyi anlaşacaktır. İkinci kedinizi eve getirdiğiniz zaman mutlaka bir süre onu taşıma çantasından çıkarmamalısınız. Bu sayede evdeki kediniz yeni gelen kediyi tehdit etse bile ona zarar veremeyeceğinden kedilerin birbirleriyle tanışması daha kolay olacaktır.

İlk başta yeni gelen kedinin ayrı bir odaya alınması önerilmektedir. İki kedinin de ayrı odalarda yer alması bu kedilerin çok daha rahat hissetmelerini mümkün kılacaktır. Böylece kediler birbirlerini tehdit olarak algılamayacaklarından tanışma için uygun bir ortamın oluşması da mümkün olacaktır. Bütün bu bilgiler ışığında kedileri birbirleriyle ilk tanıştırdığınız süreçte ne kadar başarılı olursanız, sonraki sürecin de o ölçüde başarılı bir şekilde devam etmesini mümkün kılarsınız. Burada uygun bir ortamı oluşturmak ve kedilerin birbirilerini tanımalarına olanak tanımak her zaman önerilmektedir.

İki Kedi Nasıl Oynar?

İki Kedi Nasıl Oynarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İki kedi nasıl oynar? Genel olarak kedilerin birbirleriyle oyun oynamaya hevesli olduklarını söyleyebiliriz. Ancak kedilerin birbiriyle oyun oynamaları için mutlaka uygun bir ortamın oluşması şarttır. Burada kedilerin birbirlerini tehdit olarak algılamayacakları ve güvende hissedecekleri bir ortamı oluşturulması her zaman önerilmektedir. Yine kedilerin ilgisini çekebilecek oyuncakların tercih edilmesi de onların birbirleriyle keyifli bir şekilde oyun oynamalarını mümkün kılacaktır.

İlgili Mesajlar

1 nın 6

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.