[get-banner]
Kedi Bakımı

Kedi Eve İlk Geldiğinde Ne Yapılmalı?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kedi eve ilk geldiğinde ne yapılmalı? Evinizi sevimli bir dostla paylaşmaya karar verdiyseniz öncelikle onu çok iyi bir şekilde karşılamak üzere hazırlık yapmalısınız. Kedi eve ilk geldiğinde ne yapılmalı konusunda geniş bir araştırma yapmak ve dostumuzu ona göre karşılamak gerekmektedir. Kediler başka bir ortama gittiklerinde o ortama hemen alışabilir mi veya kendilerini ortama alışması için neler yapılması gerekir gibi konularda bilgi sahip olmak oldukça önemlidir.

Bir kediyle evinizi paylaşmak çok güzel bir duygu olmanın yanında sorumluluk gerektiren bir karardır. Birlikte yaşamaya başlayacağınız kendinin yetişkin veya yavru kedi olması sizin ona ayıracağınız vakti de belirleyecektir. Yavru kediler her şeyi yeni öğreneceği için bir bebek gibi onunla ilgilenmeniz gerekecektir. Elbette ki kedi ilk eve geldiği zaman birtakım hususlara dikkat ediyor olmak, onların çok daha sağlıklı bir ortamda vakit geçirmelerini mümkün kılar.

Kedi eve ilk geldiğinde yapılması gerekenleri yavru kedi için daha hassas bir şekilde uygulamanız kedinin beden ve ruh sağlığı açısından çok önemli bir durum olarak görülmektedir. Özellikle kedilerin ilk eve geldiği an itibariyle dikkatli davranmak beraberinde çok önemli kazanımları getiren bir husus olarak karşımıza çıkmaktadır. Bütün bu bilgiler ışığında Kedi eve ilk geldiğinde ne yapmalı? Sorusuna yanıt verirken, kedinin cinsi ve yaşı gibi kriterleri de dikkate almak her zaman önerilmektedir.

Kedi Eve İlk Geldiğinde Ne Yapılmalı?

Kedi Eve Geldiğinde Nasıl Bir Ortamla Karşılaşmalı?

Kediniz eve geldiğinde onu sakin ve stressiz bir ortamda ağırlamalısınız. Kedi eve ilk geldiğinde ne yapılmalı sorusunun ilk cevabı bu olacaktır. Kediniz sakin bir ortamda olmasının yanında ihtiyaçlarının karşılandığı bir eve getirilmiş olmalı. Kedinin maması, kedi kumu ve yatağının bulunması onun evi benimsemesinde oldukça etkili olacak detaylardır. Burada kedinin eve ilk geldiği zaman kendisini rahat ve huzurlu hissetmesine dikkat etmek şarttır.

Kedinin kendini güvende olmasını sağlayacak tedbirler almanız gerekmektedir. Özellikle yavru kedilerin sürekli gözetim altında tutulması ve ona zarar verecek detayların ortadan kaldırılması dikkat edilmesi gereken durumlardan biridir.  Yavru kedi küçük ve gizli alanları saklanmak üzere kullanabilir. Bu ortamların güvenli hale getirilmesi uygun olacaktır. Bunun yanında kedinin sizin fark etmediğiniz anlarda ihtiyaçlarını gidermesi için gerekli tüm şartlar oluşturulmalı. Buna oyun için kullanacakları nesneler de dahildir. Böylece kediniz kendi evinde kendi alanının bulunduğu fark edecek, eve ve size çok daha çabuk alışacaktır.

Kedi Eve İlk Geldiğinde Ne Yapılmalı?

Kedi Eve İlk Geldiğinde Onunla Nasıl İletişim Kurulur?

Kedi Eve İlk Geldiğinde Ne Yapılmalı? Hayatınızı paylaştığınız dostunuzla uzun bir zaman diliminde bir arada yaşamak üzere planınızı yapmanız uygun olacaktır. Kedinizin onunla birlikte çok uzun süre yaşayacağınızı anlaması için iletişiminizi ona göre ayarlamalısınız. Kediniz evinizin bir ferdi olarak sizinle aynı ortamları paylaşacaktır. Bu sebeple kedi eve ilk geldiğinde ne yapılmalı konusunun en önemli adımı kedi ile sağlam bir iletişim kurmaktır. Eve gelen kedi ile oyun oynamak ve ona vakit ayırmak kedinizin sizi ve evini benimsemesine yardımcı olacaktır. Kediler için özellikle yavru kediler için oyun oynamak çok önemli bir iletişim aracıdır. Oyun sırasında her iki tarafın birbirini tanıması söz konusu olacaktır.

Kedi Eve İlk Geldiğinde Ne Yapılmalı?

Kediniz kendini evde güvende hissetmeye başladığında sizinle iletişime geçecektir. Onu sevdiğinizi belli etmeniz onun güvende olduğunu hissetmesine yardımcı olacaktır. Sizi kabullenen kedi söylediklerinizi de yapma konusunda istekli olacaktır. Karşılıklı anlayışla yeni ve mutlu bir hayata kedi dostunuzla başlayabilirsiniz. Tüm bu bilgiler ışığında kedi eve geldiği zaman mutlaka kedinin yaşına, cinsine ve cinsiyetine uygun bir ortam hazırlamak ve onun kendisini rahat hissetmesine olanak tanımak şarttır. Böylece Kedi Eve İlk Geldiğinde Ne Yapılmalı? Sorusuna kapsamlı bir şekilde yanıt verebiliriz.

İlgili Mesajlar

1 nın 6

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.