[get-banner]
Kedi Bakımı

Tüy Dökmeyen Cins Kedi Hangisi?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Tüy dökmeyen cins kedi hangisi sorusu kedi ile aynı evi paylaşmak isteyen kişiler için çok önemli bir sorudur. Kedilerin büyük çoğunluğu doğal halleri gereği tüy dökmektedir. Dökülen bu türlerin temizlenmesi gerekmektedir. Düzenli olarak yapılması gereken bu temizleme işlemi ile kedilerin tüyleri evin diğer bireylerini rahatsız etmeyecektir. Kedilerin tüyünden dolayı onlarla aynı ortamda yaşayamayan sağlık sıkıntısı yaşayan insanlar bulunmaktadır.

Kediler insanların en iyi dostları arasında yer almaktadır. Kedilerle vakit geçirmek, onlarla yaşamı paylaşmak insana iyi gelmektedir. Kedilerin bu iletişim sırasında insana zarar vermeyeceğinden emin olmak gerekmektedir. Kedilerin tüyleri birçok kişi için sağlık bakımından tehdit oluşturmaktadır. Bu sebeple tüy dökmeyen cins kedi arayışına girilmektedir. Kedilerin tüy dökmesi aynı evi paylaşan kişiler için biraz sıkıntı oluşturduğu için tüy sorunu olmayan kedi ile dost olmak isteyenler bulunmaktadır.

Tüy Dökmeyen Cins Kedi

Tüy Dökmeyen Cins Kedi Nasıl Anlaşılır?

Tüy dökmeyen cins kedi hangisi? Kediler insanlarla en iyi iletişim kurabilen sevimli dostlardır. Bu dostları sevenler onlarla bir arada olmaktan mutluluk duymaktadır. Kedisi olup da aynı evde güzel bir hayat geçirmek isteyenler onların bakımını da yüklenmek zorundadır. Bu bakım içerisinde kendilerin yıkanması ve tüylerinin taranıp temizlenmesi de bulunmaktadır. Tüy dökmeyen cins kedi olarak bir arama yaparak kedilerdeki bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Yapacağınız araştırmada farklı özeliklere sahip cins kedilere ulaşabilirsiniz. Bu ulaştığınız kedilerin aslında hepsinin tüyü bulunmaktadır. Tüyleri az olan ve dökülmeyen bu kediler ile bir arada yaşamak bu konuda hassas olan kişiler için çok daha kolay olmaktadır.

Tüyleri az olan veya dökülmeye bu kedi cinslerinin yanında hiç dökülmeyen kedi cinlerinden biri Sphynx veya Sfenks olarak bilinen kedi cinsidir. Bu cinslerin tüyleri hiç dökülmezken bazı cins kedilerin tüyleri çok az dökülüp bakımının yapılması durumunda tüyleri evlerde sorun oluşturmamaktadır. Diğer kedi cinslerinin ise düzenli olarak bakımının yapılması durumunda çok az şekilde tüy dökülmesi yaşanmaktadır. Tüy dökmeyen cins kedi için özellikle yabancı ırklara bakmak uygun olacaktır.

Tüy Dökmeyen Cins Kedi

Cins Kedilerden Tüy Dökmeyenler

Kedilerin tüyleri insanlarda alerjiye sebep olabilmektedir. Çok fark edilmese de her kedi mutlaka tüy dökmektedir. Tüy dökmeyen cins kedi olarak bilinen Sphynx hipoalerjenik olmayan bir cinstir. Bu cins kediler insanlarda alerji oluşturmamsı sebebiyle çok fazla tercih edilmektedir. Bu kedilerin tüy bakımına ihtiyacı yoktur. Sphynx cins kedilerin özel bir diyet ile beslenmeleri ve sıcaklık değişimlerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Ayrıca düzenli olarak bu kedi cinslerinin banyolarının yapılması gerekli olmaktadır.

Tüy Dökmeyen Cins Kedi

Bunların dışındaki kedilerde ise az da olsa tüy dökülmesi söz konusu olmaktadır. Fakat bu kedi cinslerinin tüyleri düzenli olarak özel tarağı ile taranırsa tüyler yaşam alanında tehdit oluşturmamaktadır. Bengal, Bombay, Cornish Rex, Exotic Shorthair, Sibirya, Siyam, Russian Blue az tüy döken kedi cinsleri arasında yer almaktadır. Bu kediler özel cins kediler olarak insanlar tarafından ev arkadaşı olarak kabul edilmektedir. Tüy dökmeyen cins kedi türleri seçildiğinde bu kedinin özel taraklarla bakımının yapılması sağlanmalıdır. Kediler tüyleri ile oynanmasından çok hoşlanırlar. Bu sebeple tüylü bir kedi sağlık için sorun değilse evinize dostunuz olarak gelebilir.

Kedilerin Tüyleri Nasıl Pratik Olarak Temizlenir?

Kedinizin yumuşacık bir tüyünün olması onu severek iletişim kurmanız bakımından çok önemlidir. Kedilerin tüylerini bir taraftan temizlerken bir taraftan da kedinizin mutlu olması sağlayan özel taraklar bulunmaktadır.  Bu taraklar tüyleri içine çektiğinden dışarıda kedi tüyü görmeniz biraz zor olacaktır. Tüy dökmeyen cins kedi aramak yerine kendi kedinizi mutlu edecek aparatlar alabilirsiniz.  Böylece evi paylaşan iki taraf da çok mutlu olabilir.

İlgili Mesajlar

1 nın 6

1 yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.