[get-banner]
Kedi Bakımı

Kediler En Çok Hangi Oyunları Sever?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kediler en çok hangi oyunları sever? Kediler doğada avcı hayvanlar oldukları için takip oyunlarını çok sevmektedirler. Bu nedenle lazer ile ışık takibi yapmayı çok severler. Öte yandan kâğıt, peçete, bez gibi eşyaları yırtmayı ve onlarla oyun oynamayı da oldukça sevmektedirler. Bu nedenle kedi, sahiplerinin bu canlıların yaşam alanlarına eski ve kullanılmayan eşyaları oyun için bıçaklamaları oldukça önemlidir.

Ayrıca günümüzde birçok hayvan mağazalarında özel oyuncaklar bulunmaktadır. Bu oyuncaklardan tüneller ve kedi oltaları kediler tarafından en sevilen ve çok satın alınan oyuncaklardır. Özellikle kedi tünelleri, bu hayvanların saklanmaları ve avcılık içgüdülerini diri tutması için oldukça önemlidir. Tabi ki kedilerin oyuncak dışında oynamayı sevdikleri daha uyun bütçelere sahip oyunlarda bulunmaktadır. Bunlardan ilki ip yumaklarıdır.

Hemen hemen her kedi sahibinin evinde ip yumakları bulunmaktadır. Bu canlılar yumaklar ile oyun oynamayı o kadar çok sever ki bütün bir gününü yumakla geçirebilir. Son olarak ise bu canlılar saklambaç oyunları da çok sevmektedirler. Bu nedenle özellikle kanepe arkalarında boş alanlar bırakılması rahat bir oyun ortamının oluşması için oldukça önemlidir. Kediler en çok hangi oyunları sever? Dahası kedilerin en çok oynamayı sevdiği oyunlar hangileridir?

Kediler En Çok Hangi Oyunları Sever?

Kediler En Çok Hangi Oyunları Neden Sever?

Kediler en çok hangi oyunları sever? Kediler için oyun oynamak sadece eğlenceli vakit geçirmek anlamına gelmez. Oyun oynamak onlar için aynı zamanda egzersiz anlamına gelmektedir. Bu durumda bu canlıların daha sağlıklı kalmasına yardımcı olmaktadır. Bu nedenle kediler daha çok hareketli oyunları sevmektedirler. Kediler en çok hangi oyunları sever? Burada kedinizin sevdiği oyunu bulmak için ona özel oyunlar geliştirmenizi tavsiye ediyoruz.

Özellikle lazer oyunları ve takip oyunları kedilerin sahibine karşı iletişimi güçlendirmektedir. Bu nedenle kediler lazer oyunlarını oldukça sevmektedirler. Ayrıca bu canlılardan özellikle ev ortamında bakılanlar oyunları daha çok sevmektedirler. Çünkü ev ortamında hareket alanın kısıtlı olması ve kendi türüne ait canlıların az olmasından dolayı enerjilerini oyunlar ile atmaktadırlar. Ev ortamında bakılan kedilerin en çok sevdiği oyunlar ise tırmanmaktır. Eğer yavru bir kediye sahipseniz bu canlıların oyun tercihleri yetişkin kedilerden daha farklı olacaktır.

Kediler En Çok Hangi Oyunları Sever?

Yavru kedilerin gelişim süreçlerin diş ve tırnak kaşıntıları olmaktadır. Bu nedenle yaşları küçük olan canlıların en sevdikleri oyunlar kedi taşlarının kemirilmesi ve kedi oltalarının pençelemesidir. Öte yandan birde özellikle kanepeleri ve yastıkları yırtarak oyun oynamayı çok sevmektedirler. Bunun nedeni ise sahibi tarafından dikkat çekilmek ve sevilmek içindir. Kediler en çok hangi oyunları sever? Burada kedilerle oyun oynarken dikkatli davranmakta fayda vardır.

Kedilerle Oyun Oynarken Dikkat Edilecekler

Evlerde evcil hayvan olarak e çok tercih edilen canlılar arasında kediler bulunmaktadır. Bunun nedeni ise kedilerin insana daha yakın ve oyun sever olmasıdır. Ancak bu canlılar ile oyun oynarken dikkat edilmesi gereken bazı etkenler bulunmaktadır. İlk olarak oyun vakitlerini sahibinin değil kedinin seçmesine izin verilmelidir. Aksi halde hayvanlar oyun ihtiyacı yerine yemek yemeye başlamaktadırlar. Bu durumda kedilerde aşırı kilo alımına sebep olmaktadır. Ayrıca oyun esnasında mutlaka sahibi tarafından oyun bölünmeli ve canlılar sevilmelidir. Kediler en çok hangi oyunları sever? Sorusu da bu kapsamda değerlendirilmelidir.

Kediler En Çok Hangi Oyunları Sever?

Sadece oyun odaklı bir ilgi olursa bu durum hayvanlarda agresifliğe yol açabilmektedir. Bazı durumlarda oyun esnasında kediler sahiplerini ısırabilir ve tırnak atabilirler. Bu durum canlının sıkıldığı ifade etmektedir. Bu gibi saldırgan tavırların önüne geçilmesi için oyun aralarında kedilere küçük mama ödülleri verilmesine dikkat edilmelidir. Öte yandan oyuncak seçimi de dikkat edilmesi gereken etkenler arasında yer almaktadır. Özellikle yaşı küçük canlılar için yüksek boyutlarda ve kesinlik oyuncakların alınmaması oldukça önemlidir. Böylece Kediler en çok hangi oyunları sever? Sorusuna ayrıntılı bir şekilde yanıt verdik.

İlgili Mesajlar

1 nın 6

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.