[get-banner]
Kedi Bakımı

Kediler En Çok Hangi Mamayı Sever?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kediler en çok hangi mamayı sever? Günümüzde evlerde en çok beslenen evcil hayvanların başında kediler gelmektedir. Bu canlılara sahip olan kişiler mama konusunda oldukça sıkıntı yaşamaktadır. Genel olarak kediler için üretilen iki farklı mama çeşidi bulunmaktadır. Bunlar; yaş mama ve kuru mamalardır. Peki, Kediler en çok hangi mamayı sever? Yine kedinizin sevdiği mamayı nasıl bulabilirsiniz? İşte detaylar!

Kedilerin aslında bu iki mama çeşidini de çok sevmektedir. Ancak genellikle yavru kediler yaş mamaları severken 1 yaşından büyük olan kediler ise kuru mamaları daha çok sevmektedirler. Kedi sahiplerinin en çok tercih ettiği ve kedilerin oldukça lezzetli bulduğu mamalar La Vita markasına ait mamalardır. Bu markanın mamalarında yaklaşık 100 farklı vitamin ve mineral bulunmaktadır. Ayrıca içerinde çok sayıda balık ve et aromaları olduğundan kedilerin oldukça dikkatini çekmektedir. Bu markanın en çok tercih edilen ürünü ise somon balıklı kuru mamalarıdır.

Kediler En Cok Hangi Mamayi Sever1

Öte yandan Royal Canin markasının ürünleri de oldukça fazla tüketilmektedir. Bu ürünlerin en önemli özellikleri yüzde 100 doğal olmasıdır. Ayrıca bu markanın ürünlerinde kedilerin deri ve tüy sağlığına katkı sağlayan proteinler bulunmaktadır. En çok tercih edilen çeşidi ise tavuk aromalı kuru mamalarıdır. Kediler en çok hangi mamayı sever? Sorusu esasında kedinize özel mamayı bulmanıza da yardımcı olacaktır.

Kedimin En Sevdiği Mamayı Nasıl Bulabilirim?

Kedilere seçilecek olan mamalar canlının sağlığı ile doğru orantılıdır. Kediler için mama seçilmeden önce ilk olarak bir veteriner tarafından kediye alerji testi yapılmalıdır. Bu test sonucuna göre daha kolay bir mama seçiminde bulunulabilir.  Kedinizin en sevdiği mamayı bulmak için ona çeşitli mamalardan almanız gerekmektedir. Ardından her gün değişik mamalar ile beslenmelidir.

Eğer canlı, bazı mamaları tam olarak bitirmiyor veya yavaş yiyorsa o mamayı sevmediğini ifade etmektedir. Öte yandan hızlı yemek yemesi ve aralıksız olarak mamayı tüketmesi ise o mama çeşidini sevdiğini göstermektedir. Genel olarak yavru bir kediye sahipseniz ilk olarak yaş mama çeşitlerinin denenmesi tavsiye edilmektedir. Çünkü yavru kedilerin dişleri tam olarak olgunlaşmadığı için kuru mamaları tüketirken zorlanmaktadırlar.

Kediler En Çok Hangi Mamayı Sever?

Öte yandan kedinizin en sevdiği mamayı bulmak için sahip olduğunuz kediyi iyi tanımanız oldukça önemli. İlk olarak kedinizin hangi tür yemekleri sevdiğini tespit etmelisiniz. Ardından sevdiği yemeğe ait aromaların olduğu mama çeşitlerini denemeniz gerekmektedir. Kediler en çok hangi mamayı sever? Ve kedi maması alırken nelere dikkat edilmesi gerekir? İşte detaylar!

Kedi Maması Seçerken Dikkat Edilecekler

Kedi maması seçerken bazı kriterlere oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu kriterler genel olarak şu şekildedir. Kedi yaşı, kedi kilosu ve kısırlık durumu. Özellikle kedi yaşı mama seçiminde ki en önemli kriterlerdir. Eğer yavru kediniz var ise mutlaka yavrular için üretilen özel mamaların alınması gerekmektedir. Öte yandan bu mamaların yetişkin kedilerde kullanılmaması da oldukça önemlidir. Çünkü yetişkin kedilerin günlük alması gereken protein ve vitamin miktarı yavru kedi mamalarında bulunmamaktadır.

Öte yandan fazla kilosu olan kedilere aromalı mamaların alınması sağlıkları açısından oldukça önemlidir. Kilo fazlalığı olan kedilerin ömürleri diğer kedilere oranla daha az olmaktadır. Bu nedenle mutlaka sterilize mamaların kullanılması gerekmektedir. Ayrıca kısır kediler ile kısır olmayan kedilerin tüketmesi gereken mamalar farklıdır. Bu nedenle kedinizin kısır ise mutlaka özel üretim mamalar tercih edilmemelidir.

Kediler En Çok Hangi Mamayı Sever?

Eğer daha önce almadığınız bir mama aldıysanız bu mamanın hepsini kedinize vermeyin. Çok az miktar vererek ilk olarak mama denenmelidir. Eğer herhangi bir sağlık sorunu olursa mutlaka mama bilgiler ile bir veterinere başvurmanız gerekmektedir. Böylece Kediler en çok hangi mamayı sever? Sorusuna ayrıntılı bir şekilde yanıtlar verdik!

İlgili Mesajlar

1 nın 6

1 yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.