[get-banner]
Kedi Bakımı

Kediler Eve Kaç Günde Alışır?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kediler eve kaç günde alışır? Kediler gizemli canlılardır. Sahiplerine alıştıklarında telepatik bir bağ oluştururlar. Evlerin neşesi kedilerin genellikle satın alınması yerine sahiplenilmesi önerilir. Bir evde kedi beslenmesi hane halkına huzur vermektedir. Kediler yeni bir ev ortamına girdikleri zaman biraz huzursuz ya da tam tersi uyumlu olabilirler. Bu tamamen ortamdan aldıkları enerjiyle ilgilidir. Alışma evrelerinde sabır isteyen bir süreç gerekebilir fakat bu süreç kolay atlatılmaktadır. Burada kedilerin alışma sürecine dikkat etmek gerekmektedir. Peki, Kediler eve kaç günde alışır? İşte ayrıntılar!

Normal şartlarda bir kedi yeni bir ev ortamına 24 saatlik bir sürede alışabilmektedir. Onlara yaklaşıma göre bu süre daha çabuk da gerçekleşebilir. Daha önce bir sahibi varsa ve yeni bir aileye geçmişse duygusal olabilirler. Kedi taşıma sepetinde taşınarak yeni evine götürülen bir kedi daha hırçın olabilmektedir. Derhal gösterilen sevgi ve özgür alan onlara kendilerini güvende hissettirecektir. Kedilere hayvan gözüyle değil, duyguları olan bir varlık ve evin bireyi gözüyle bakılması alışma sürecinin daha çabuk geçmesini sağlar.

Kediler eve kaç günde alışır

Sahiplenilen kedi yavru olarak alındıysa ilk başta zorluk çekse de ortama alışması daha kolay olacaktır. Sevgi ve şefkatle yaklaşılan her canlı gibi o da girdiği belli bir süre sonra ortama uyum sağlayacaktır. Bu sevimli ve insan dostu canlılar, alışma evresini tamamladıktan sonra sorunsuz bir şekilde hayatlarını sürdürmeye devam ederler. Yeni sahibini kısa sürede ailesi olarak gören kediler, kurdukları duygusal bağla nereye giderlerse gitsinler sahiplerini unutmazlar. Peki, Kediler eve kaç günde alışır ve bu nasıl olur? işte detaylar!

Kediler Eve Kaç Günde Alışır, Nasıl Alışır?

Kedileri eve alıştırmak zor gibi gelse de aslında kolaydır. Kısa sürede ortama alışmaları ve benimsemeleri için kedi oyuncakları, yatakları, mama kapları, özel mamaları, kumları işi kolaylaştırır. Onlarla oyun oynanması alışmaları için iyi bir motivasyondur. Sevgiyle yaklaşmak ve sırtlarını okşamak sahibiyle duygusal bağ kurmasını sağlamaktadır. Bu sayede uyum sağlayacak, oyun oynamak isteyecek ve acıktığında iletişim kurmaya çalışacaktır.

Kediler eve kaç günde alışır

Duygusal ve zeki olan bu muhteşem canlılar, onlara gösterilen sevgiyi kolayca algılar. İlgi ve sevgi gördükçe rahatlayacak; sahibine yaklaşacak, memnuniyetini belli edecektir. Karşılıklı oluşan güçlü bağ ile uzun süre devam edecek bir dostluğun temelleri atılmış olacaktır. Kediler içgüdüleriyle hareket eden canlılar oldukları için onlara gösterilen özel ilgiyi kolayca fark ederler. Alışma evresinde tırmalama gibi hırçınlıklar yapabilirler; bunun geçici bir süreç olduğu unutulmamalıdır. Kediler eve kaç günde alışır? Konusunda püf noktalar nelerdir?

Kedileri Eve Alıştırmanın Püf Noktaları

Eğer uzun süredir sizinle olan kedinizle yeni bir eve taşınacaksanız bu da farklı bir süreçtir. Size zaten alışkın olan kediniz bulunduğunuz evi de yeterince benimsemiştir. Farklı bir ortama gittiğinde ise hırçınlaşabilir. Bunun önüne geçmek için onun alışık olduğu eşyaları önden yeni eve götürmek faydalı olabilmektedir. Bu sayede ortamı yadırgama süresi azalacaktır. Özellikle kendisine ait eşyaları yeni evde görmesi ona iyi gelecektir.

Kediler eve kaç günde alışır

Kedilerin her türlü alışma evrelerinde veterinere danışmak doğru bir yol izlenmesi konusunda daha kolay olacaktır. Mutlu olmadıklarında hırçınlaşan bu sevimli dostlarımız ortamlarına alıştıklarında yeniden keyifli hallerine dönecektir. Önce yavaş yavaş girdiği ortamı tanıyan dostumuz küçük çaplı alanlardan başlayarak bunu daha iyi başaracaktır.

Kedilerin ister yeni eve taşınma ister yeni sahibine alışma evreleri olsun kısa süreli bir şok etkisi yapabilir. Bunu bilerek onlara yaklaşmak ve anlayış göstermek süreci daha sağlıklı hale getirecektir. Tüm bu bilgiler ışığında Kediler eve kaç günde alışır? Sorusuna kapsamlı bir şekilde yanıt vermiş olduk.

İlgili Mesajlar

1 nın 6

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.