[get-banner]
Kedi Bakımı

Ücretsiz Kedi Evi Nereden Alınır?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Ücretsiz kedi evi nereden alınır? Kediler en sevimli evcil hayvanlar arasında yer alır. Bundan dolayı pek çok insan kedi sahiplenmeyi ister. Ancak kedilerin kendilerine özgü bir yaşam alanlarına sahip olması gerekmektedir. Evde kedi beslerken de birtakım koşulları sağlamak gerekmektedir. Yine bahçeli bir eve sahipseniz kedi eviniz bulunmalıdır. Bu noktada pek çok farklı kuruluş ücretsiz kedi evi konusunda desteklerde bulunmaktadır. Peki, ücretsiz kedi evi nereden alınır? İşte bu soruya dair merak edilen ayrıntıların tamamı!

Ücretsiz Kedi Evi Neresi Veriyor?

Genel olarak ücretsiz kedi evi almak istediğiniz zaman karşınıza farklı kurum ve kuruluşlar çıkar. Özellikle belediyeler bu alanda etkili bir düzeyde hizmet sunmaktadır. Ücretsiz bir şekilde kedi evlerinin temin edilmesini mümkün kılan belediyelerden pratik bir şekilde kedi evini almanız mümkün olmaktadır. Şayet bulunduğunuz mahallede kedilerin soğukta kalmasına gönlünüz el vermiyorsa onlara sığınak olacak kedi evlerini alabilirsiniz.

Ücretsiz Kedi Evi Nereden Alınır?

Bulunduğunuz bölgedeki belediyeye yazılı bir şekilde başvuruda bulunarak kedi evi talep etmek en mantıklı çözümler arasında yer alır. Bunun için ‘’ Kedi Sığınma Evi ve Beslenme Evi ‘’ yapılmasına yönelik olarak bir dilekçe yazmalısınız. Ayrıca sözlü olarak da başvuruda bulunmanız mümkün olacaktır.

Neden Kedi Evi Almalısınız?

Kedi evi sayesinde kedilerin çok daha uygun koşullarda barınması mümkün olmaktadır. Özellikle belediye tarafından temin edilen kedi evinin beraberinde önemli kazanımları getirdiğini unutmamalısınız. Mesela belediyeden aldığınız kedi evinin üzerinde belediyenin adı ve kanun maddesi yazmaktadır. Bu da kedi beslemenin devlet korumasında yapılıyor olması algısının ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Böylece vatandaşlar da sokak kedilerine barınak sağlamanıza engel olmuş olursunuz.

Ücretsiz Kedi Evi Nereden Alınır?

Kedi evinde bakılan kedilerin karnı tok oluyor. Karınları aç olmayan kediler de insanların evlerinin önüne gitmiyorlar. Bu da kedilere yönelik olarak şikayetlerin azalmasına neden oluyor. Bununla birlikte belediyeden temin ettiğiniz kedi evlerinin kedilerin korunmasında da etkili olduklarını rahatlıkla ifade edebiliriz. Kedi evi kedilerin kurum ve kuruluşlara ait bahçelere, sitelerin bahçelerine ve daha farklı yerlere gitmesine engel olmaktadır. Bu da kedi bakımı konusunda daha az sıkıntı yaşamanızı mümkün kılar.

Kedi Evi İçin Belediyeye Nasıl Dilekçe Yazılır?

Ücretsiz kedi evi almak için belediyeye dilekçe yazacaksanız, üst kısmın ortasına belediyenin adını yazmalısınız. Hemen alt kısma konu; diye başlık açarak, kedi sığınma ve beslenme evi talebi olduğunu bu kısma yazmalısınız. Sonrasında dilekçenize giriş yaparak dilekçenizde neden kedi evine ihtiyaç duyduğunuzu belirtmelisiniz. Burada yasal dayanak bildirmeniz faydalı olacaktır. Kedi evi için yasal dayanak söz konusu olduğu zaman 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nu gösterebilirsiniz.

Ücretsiz Kedi Evi Nereden Alınır?

Belediyle kedi evi için yazdığınız dilekçeyi tamamladıktan sonra dilekçenin alt kısma ad – soyad ve TC kimlik numaranızı yazmalısınız. Bu kısmın altına imza atarak, dilekçenizi resmi hale getirmelisiniz. Bu aşamadan sonra artık dilekçenizi vermek üzere belediyeye gidebilirsiniz. Böylece pratik bir şekilde başvurunuzu yaparak, kedi evinizi ücretsiz bir şekilde alabilirsiniz.

Kedi Evini Özel Kuruluşlar Veriyor Mu?

Elbette ki kimi özel kuruluşlar vasıtasıyla ücretsiz kedi evi almak mümkündür. Bunun için mesela Adore Mobilya’nın düzenlediği kampanyayı örnek olarak verebiliriz. Sadece kargo parası ödeyerek Adore Mobilya’dan kedi evi alabilirsiniz. Bunun için firmayla iletişime geçmeniz yeterli olmaktadır.

Günümüz koşullarında pek çok sivil toplum kuruluşunun ücretsiz bir şekilde kedi evleri verdiği bilinmektedir. Burada uygun koşullara sahipseniz ve gerekli başvuruları kriterlere uygun bir şekilde yapacak olursanız, pratik bir şekilde kedi ev almak konusunda önemli kazanımlara sahip olursunuz.

İlgili Mesajlar

1 nın 6

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.