[get-banner]
Kedi Bakımı

Kediler Yeni Sahibine Alışır Mı?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kediler yeni sahibine alışır mı? Kedi sahiplenmek her zaman önerilen bir davranıştır. Ancak kedi sahiplenmek sanıldığı gibi kolay bir iş değildir. Bu tür durumlarda mutlaka birtakım hususlara dikkat etmek şarttır. Yine kedi sahiplenirken kedinin cinsinden bakım şartlarına varıncaya kadar pek çok farklı ayrıntıya dikkat etmek şarttır. Peki, son zamanlarda sıklıkla önerilen kedi sahiplenmede nelere dikkat edilmelidir? Dahası kediler yeni sahiplerine alışır mı? Burada kedinin yavru kedi mi yoksa yetişkin kedi mi? Olduğu konusu önem kazanmaktadır. Zira yetişkin kediler yavru kedilere göre daha zor sahibine alışmaktadır. Peki, yetişkin bir kedi sahibine alışır mı? İşte detaylar!

Kediler Yeni Sahibine Alışır Mı?

Yetişkin Kediler Sahibine Alışır Mı?

Elbette ki yetişkin kediler de sahiplenildiklerinde sahiplerine alışmaktadır. Burada kediye uygun bir yaşam alanının oluşturulması şarttır. Bir de sevgi her zaman işe yarayacaktır. Şayet sahiplendiğiniz kediye biraz ilgi, bolca sevgi gösterir, beslenmesine de dikkat edecek olursanız size alışması hiç de zor olmayacaktır. Kedinizi isterseniz sokaktan isterseniz başkasından isterseniz barınaktan alın, belirttiğimiz hususlara dikkat ettiğiniz müddetçe sahiplendiğiniz kedi size pratik bir şekilde alışacaktır.

Esasında sahiplerine alışma konusu kediden kediye değişmektedir. Dolayısıyla kimi kediler 3-4 günlük bir süre içerisinde ürkek bir dönem yaşasalar da kimi kediler bu duruma çok daha hızlı bir şekilde uyum sağlamaktadır. Kediler yeni sahibine alışır mı? Sorusuna kediden kediye bu durumun değişiklik gösterdiğini ifade ederek yanıt vermek mümkün olmaktadır. Burada kedinin yaşam koşullarına dikkat etmek ve kediyle ilgi alaka göstermek en temel kriter olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kediler Yeni Sahibine Alışır Mı?

Kedilerle çokça vakit geçirdiğiniz zaman size alışmaları çok daha kolay olacaktır. Siz evcil dostunuza ne kadar fazla ilgi gösterirseniz, evcil dostunuzun da size alışması o kadar kolay olacaktır. Elbette ki yetişkin bir kedi sahiplendiğinizde biraz daha titiz davranacak olursanız, size alışması konusunda daha başarılı sonuçlar da elde edersiniz. Burada biraz çaba sarf etmeniz ve ona karşı sevginiz gösteriyor olmanız şarttır.

Yetişkin Kedi Sahiplenmenin Avantajları Nelerdir?

Kediler yeni sahibine alışır mı? Kediler elbette ki yeni sahiplerine alışırlar. Burada kediye ilgi göstermek ve ona onun yapısına uygun bir ortamı oluşturmak şarttır. Özellikle yetişkin kedi sahiplenenler açısından farklı kazanımları beraberinde getirmektedir. Mesela yavru kedi aldığınız zaman mutlaka ona tuvalet eğitimi vermelisiniz. Oysa yetişkin kedi aldığınız zaman buna ihtiyaç duymayacaksınız. Çünkü sahiplendiğiniz yetişkin kedi bu eğitimi almış olacaktır.

Yavru kedilerin enerjileri çok daha fazladır. Dolayısıyla yavru kedi sahiplendiğiniz zaman onunla daha fazla aktivite yapmak durumundasınız. Yine yavru kedi sahiplendiğinizde yavru kediyle oyun oynamak için daha fazla vakit ayırmak durumundasınız. Oysa yetişkin kedi sahiplendiğinizde onun enerjisi daha düşük olacağından oyun ve aktivitelere ayıracağınız zaman da daha az olacaktır. Yine yetişkin kedilerin eşyalarınıza zarar verme olasılığı çok daha düşük olacaktır. Yetişkin kediler yeni sahibine alışır mı? Sorusuna rahatlıkla ‘’evet’’ şeklinde yanıt verebiliriz.

Kediler Yeni Sahibine Alışır Mı?

Sokak Kedileri Sokağı Özlüyor Mu?

Sokaktan aldığımız yetişkin kediler yeni sahibine alışır mı? Dahası sonraki süreçte sokağı özler mi? Esasında bu sorunun yanıtı kediden kediye göre değişiklik göstermektedir. İlk sahiplenildiği zaman yetişkin kedinin sokağı özlüyor olması gayet olağandır. Ancak zaman içerisinde size alıştıkça sokağı da daha az özlemeye başlayacaktır.

Sokaktan kedi sahiplendiğiniz zaman mutlaka onun davranışlarına dikkat etmeniz önerilmektedir. Burada evcil dostunuzda var olan duygu değişimlerini dikkate almanız onun size ve ev ortamına alışmasını kolaylaştıracaktır. Bir de kedinizi zamanında kısırlaştıracak olursanız, onun ev ortamına oluşmasını mümkün kılacaktır. Böylece kediler yeni sahibine alışır mı? Sorusuna yanıt verdik.

İlgili Mesajlar

1 nın 6

4 yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.