[get-banner]
Kedi Bakımı

Psikolojisi Bozuk Kedi Nasıl Düzelir?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Psikolojisi bozuk kedi nasıl düzelir? Sevgi hemen her şeye iyi geldiği gibi kedinizin psikolojisinin düzelmesine de iyi gelecektir. Daha fazla ilgi ve daha fazla sevgi göstermeniz kedinizin kendini iyi hissetmesine destek olacaktır. Şefkatli davranmanız, onunla iletişim kurmanız ve oyun oynamanız, kedinizin psikolojisini de düzeltecektir. Bir de çevrenizde kedinizi rahat eden bir takım koşullar mevcutsa bu koşulları değiştirmeniz de kedinize iyi gelecektir.

Psikolojisi bozuk kedi demek esasında beslenme konusunda da birtakım sorunların yaşanılması anlamına gelir. Bundan dolayı kedinizin beslenmesine dikkat etmeniz onun bu süreci atlatmasına destek olmanız anlamına gelir. Ayrıca bu dönemde kedinizde beslenme alışkanlıklarından da birtakım değişikliklere neden olacaktır. Burada kedinizin beslenme şeklini de gözden geçirmeniz önerilmektedir. Özellikle son zamanlarda kedilerin depresyona girdiklerinde onlara özgü farklı teknik ve yöntemlerin varlığından söz edebiliriz.

Kediler beslenme konusunda her zaman hassas olmuştur. Bu durumu göz önünde bulundurmadan onların beslenme alışkanlıklarını değiştirmeye dönük adımlar atacak olursanız bu sefer kedinizin psikolojisini de bozabilirsiniz. Bundan dolayı kedinizin depresyona girmesini önlemek istiyorsanız, onun alışmış olduğu beslenme şekline devam etmeye özen göstermelisiniz. Bir de kedinizin hastalık durumunu da göz önünde bulundurmalısınız. Zira uzunca süre iyileştirilmeyen hastalıklar kedinizin psikolojisini olumsuz yönde etkileyecektir.

Psikolojisi Bozuk Kedi Nasıl Düzelir?

Psikolojisi Bozuk Kedi İçin Ne Yapmalıyım?

Şayet kedinizin psikolojisi bozuksa atabileceğiniz birkaç adım vardır. Burada esasında her şey temelde ilgi ve sevgi eksenli olarak gelişmektedir. Zira kedinizin psikolojisi bozuksa burada stres var demektir. Stresin kontrol edilmesi için de ona ilgi göstermeniz gerekecektir. Bütün bu bilgiler doğrultusunda psikolojisi bozuk kedi için aşağıdaki adımları atabilirsiniz:

  • Onunla oyunlar oynayın
  • Kedinize minik ödüller hazırlayın
  • Beden dilinizi kullanarak, kedinizle iletişim kurun
  • Kedinize özel oyuncaklar alın ve bunlarla oynamasını sağlayın
  • Kedinizle vakit geçirmek için zaman ayırın ve bu zamanda ona şefkat gösterin
  • Kedinizin kendisini güvende olduğunu hissetmesini sağlayarak, ona destek olun
  • Kedinizdeki psikolojik bozukluk farklı bir rahatsızlıktan kaynaklanabileceğinden kedinizi veterinere götürün

Psikolojisi Bozuk Kedi Nasıl Düzelir?

Oyun Her Zaman İşe Yarar!

Kedinizi psikolojisi bozuksa böyle zamanlara onunla oyun oynamanız, kedinizin üzerindeki stresin azalmasına destek olacaktır. Burada temel amaç kedinizin üzerindeki stresin azaltılması olmalıdır. Bir de kedinizle oyun oynarken onun hoşlandığı oyunları tercih etmeniz önerilmektedir. Böylece kedinizin stresten uzak kalmasını sağlayarak, psikolojisinin düzelmesine katkı sağlayabilirsiniz.

Kedinize Minik Ödüller Hazırlayın!

Kedinize ödül vermek, onu motive edecektir. Böylece kedinizin günlük rutinine yepyeni bir farklılık katabilirsiniz. Burada kedinizin hoşuna giden ödülleri hazırlamaya dikkat etmeniz beraberinde önemli kazanımları da getirecektir. Tam da bu noktada kedinize minik ödüller hazırlamanın onun depresyondan uzak kalmasına da destek olacağını unutmayın.

Oyuncaklar Her Zaman İşe Yarar!

Kediler oyuncakları severler. Dolayısıyla kedinize oyuncak almanız, onun hoşuna gidecektir. Hatta kediler oyuncaklara doymazlar. Daha fazla oyuncak, çok daha fazla oyuncak demek, kedinizin ilgisini de çekecektir. Burada sadece oyuncak almak yetmeyecektir. Zira psikolojisi bozuk kedi için oyuncak aldıktan sonra bu oyuncaklarla kedinizle oynamanız da önerilmektedir.

Psikolojisi Bozuk Kedi Nasıl Düzelir?

Onu Güvende Hissettirin!

Kedinizin kendisini güvende hissetmesi demek, huzurlu bir ortamda yaşaması anlamına gelir. Dolayısıyla kedinizin psikolojisini düzeltecekseniz mutlaka onu güvende hissettirmelisiniz. Burada kedinize ilgi ve şefkat göstermeniz, onunla vakit geçirmeniz ve varsa yaşam alanında kedinizin hoşuna gitmeyen bir ortamı değiştirmeniz, önemli kazanımları da beraberinde getirecektir. Bütün bu bilgiler ışığında psikolojisi bozuk kedi için en mantıklı çözüm olarak bir veterinere gitmelisiniz. Çünkü kedinizdeki fiziksel bir rahatsızlığın onda psikolojik rahatsızlığa neden olabileceğini göz önünde bulundurmalısınız!

İlgili Mesajlar

1 nın 6

1 yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.