[get-banner]
Kedi Bakımı

Kedi Tüyleriyle Nasıl Baş Edilir?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kedi tüyleriyle nasıl baş edilir? İnsanların en yakın dostları hayvanlardır. Bu nedenle günümüzde birçok kişi evlerinde özellikle kedi beslemektedir. Kedi beslenen evlerde ev sahiplerinin en dert yandığı konularında başında ise kedi tüyleri gelmektedir. Hem kedi besleyip hem de kedi tüylerinden kurtulmak mümkün. Bunun için bazı ipuçlarının bilinmesi evlerin tüylerden arınmasına yardımcı olacaktır. Öncelikle mobilyaların seçimine dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle zemin seçimlerinin açık renk olmasına dikkat edilmelidir.

Açık zeminlerde tüyler koyu zeminlere göre daha az belli olmaktadır. Öte yandan kanepe ve koltuk tercihlerinin yüzeylerinin pamuk örtülü olmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Ayrıca kanepe ve koltukları örtü ile kullanmakta tüy problemini azaltan önemli tedbirler arasında yer almaktadır. Son olarak ise kedilerin tüyleri her sabah mutlaka taranmalıdır. Tüyleri taranan kedilerin gün içerinde tüy dökmeleri oldukça azalmaktadır. Peki, Kedi tüyleriyle nasıl baş edilir? Dahası kedi tüyleri nasıl temizlenir? İşte merak edilen ayrıntılar!

Kedi Tüyleriyle Nasıl Baş Edilir?

Kedi Tüyleri Nasıl Temizlenir?

Kedi tüyleriyle nasıl baş edilir? Nasıl temizlenir? Kedi beslenen evlerde en çok mobilyalarda ve ev sahibinin elbiselerine kedi tüyü bulaşmaktadır. Özellikle tüylerin kıyafete bulaşması durumunda tüyleri çıkarmak oldukça zor olmaktadır. İlk olarak kedi tüyü olan bir kıyafetin veya yıkanabilir bir eşyayı kesinlikle çamaşırı makinesine atmamanız gerekmektedir. Aksi halde tüyleri çıkarmak daha zor bir hal alacaktır. Kedi tüylerinden kurtulmak için en etkili yöntem mikro fiber paspas kullanımıdır.

Bu paspaslar zemindeki tüyleri hızlı bir şekilde almaktadır. Öte yandan şarjı el süpürgelerinin kullanımı da oldukça etkili yöntemler arasında bulunmaktadır. Boyutlarının küçük olması nedeniyle koltuklarda ki tüylerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Ayrıca araba kullananlar içinde oldukça pratik bir çözümdür. Öte yandan eğer şarjlı el süpürgesi bulunmuyorsa mutlaka nemli bez ile temizlik yapılmalıdır. Kuru bezle yapılan temizliklerde tüylerin toplanması zor olmaktadır.

Kedi Tüyleriyle Nasıl Baş Edilir?

Kedi Olan Evde Temizlik Nasıl Yapılır?

Kedi ile yaşanan evlerde yapılan temizlikler günlük olarak yapılmalıdır. Özellikle temizlik aşamasında mutlaka eldiven kullanılmalıdır. Aksi halde eldivensiz yapılan temizliklerde kedi tüyleri ellere bulaşmakta ve eve daha çok dağılmaktadır. Ayrıca temizlik yapılırken mutlaka ilk olarak halı altı temizliğine önem verilmelidir. Kedi tüyleri halıların üstünden ziyade en çok altında toplanmaktadır. Ayrıca koltuk ve kanepe temizliklerinde kanepelerin yastıkları sökülmeli ve sonrasında temizlik yapılmalıdır. Bazı durumlarda kedi tüyleri evlerde koku oluşumuna da neden olabilmektedir.

Tüy kokusunu önlemek için temizlik bezlerine bir miktar karbonat atılıp zeminlerin silinmesi kokunun azalmasına yardımcı olacaktır. Öte yandan temizliklere ilk olarak zeminden başlanmalıdır. İlk olarak kedinin yaşam alanı temizlenmelidir. Ardından mobilyalar ve son olarak zemin temizliği yapılmalıdır. Kedi tüyleriyle nasıl baş edilir? Sorusuna yanıt verirken, kıtık sorunu da karşımıza çıkar.

Kedi Tüyleriyle Nasıl Baş Edilir?

Kedilerden Kıtık Nasıl Açılır?

Özellikle uzun tüyü kedilerde en sık karşılaşılan sorunların başında tüylerde oluşan kıtıklardır. Tüy kıtıkları tüylerde meydana gelen topaklanmalara verilen genel bir isimdir. Bu topaklanmalar kedilerin sağlığı içinde oldukça önemlidir. Topaklanmalar sonucu kedilerin tüyleri kedilerin dersinde çekmelere neden olabilmektedir. Bu durumda kedilerin daha saldırgan olmasına neden olmaktadır. Topaklanmalar genel olarak yıkama sonra meydana gelmektedir. Öte yandan kedilere düzenli tüy taraması yapılmaması da topaklanmalara neden olabilmektedir. Kedi tüyleriyle nasıl baş edilir? Sorusu kıtık sorunuyla birlikte ele alınmalıdır.

Tüy kıtıklarını açmak için en etkili yöntem kedilerin bol köpük ile yıkamaktadır. Yıkama işleminin sabun ile yapılması daha etkili bir sonuç verecektir.  Yıkama sonrasında kediyi tam kurulamadan tüylerinin taranması kıtığı çözecektir. Öte yandan tüy topaklanmalarının çözmek için özel spreyler bulunmaktadır. Bu spreyleri kullanarak da kolayca çözüme kavuşabilirsiniz. Bu sayede kapsamlı bir şekilde Kedi tüyleriyle nasıl baş edilir? Sorusuna yanıtlar verdik!

İlgili Mesajlar

1 nın 6

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.