[get-banner]
Kedi Bakımı

Kedi Eve Nasıl Alışır?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kedi eve nasıl alışır? Kedinizi her zaman yavaş yavaş yeni ortama alıştırırsanız, kedi eve alışacaktır. Kediyi eve alıştırırken dikkat edilecek hususlar vardır. Kedinin yeni binayı kendi hızında tanımasına ve keşfetmesine izin verilmelidir. Onu istemediği bir duruma sokmaya çalışırsanız, oraya gitmeyi hiç reddedebilir.

Kediniz dışarı çıkmaya alışıksa herhangi bir özel tanıtma işlemine gerek yoktur. Ancak daha önce evde beslenen bir evcil hayvansa, uygun şekilde adapte olması için ona zaman ve sabır vermeniz gerekir. Evcil hayvanınızı beslemek ve onunla oynamak için bir rutin oluşturmanız, günün belirli saatlerinde onlardan ne beklendiğini bilmesi açısından önemlidir. Bu şekilde, her iki parçanızdaki stresi de en aza indirebilirsiniz!

Bir kedi sahiplenmek üzereyken, kediyi eve nasıl alıştıracağınızı bilmek önemlidir. Bunun nedeni, evinizde yalnız bırakılacağı zamana hazırlanmanız gerektiğidir. Kedi eve nasıl alışır? Bu noktada kediyi eve alıştırırken dikkatli davranmak şarttır. Ancak bu sayede pratik bir şekilde kedinin eve alıştırılması mümkün hale gelecektir.

Kedi Eve Nasıl Alışır?

Kedi Eve Nasıl Alışır? Dikkat Edilecekler Nelerdir?

Bir kedi sahiplenmek üzereyken, kediyi eve nasıl alıştıracağınızı bilmek önemlidir. Bunun nedeni, evinizde yalnız bırakılacağı zamana hazırlanmanız gerektiğidir. İşte size yardımcı olabilecek bazı ipuçları:

  • Evinizin tamamıyla değil, bir odayla başlayın
  • Ödül olarak oyuncakları veya ikramları kullanın

Kedi eve nasıl alışır? Yapmanız gereken ilk şey, kedinizin zamanının çoğunu nerede kalacağını bulmaktır. Hemen tüm mobilyalarınızı hareket ettirip evcil hayvanınız için bir alan yaratmanıza gerek yok; bunun yerine, bir oda ile başlayın ve evcil hayvanınızın ihtiyacı olan yiyecek, su ve çöp kutusu gibi her şeye sahip olduğundan emin olun. Bir odaya alıştıktan sonra, evinizin her köşesine alışana kadar başka bir odaya hazır olacaktır.

Kediler oyuncaklarla oynamayı çok severler ve hayattaki en sevdikleri şeylerden biridir. Bu nedenle, emin olun. Bir kedi harika bir arkadaştır. Eve ilk kez kedi getirirken gerekli önlemleri almak önemlidir. Yeni evcil hayvanınızı nasıl hoş karşılayacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin. Burada dikkatli davranmanız beraberinde önemli kazanımları getirecektir.

Eve bir kedi getirdiğinizde, kendi yaşam tarzınızı ve programınızı göz önünde bulundurmanız önemlidir. Kediye bakmak için ne kadar zaman ayırmanız gerekiyor? Evinizde yaşayan başka insanlar var mı? Bunlar, eviniz için en uygun kedi türünün belirlenmesine yardımcı olacakları için önemli sorulardır.

Kedi Eve Nasıl Alışır?

Kedinin Eve Alışma Süreci Nasıldır?

Kedi eve nasıl alışır? Genelde kediler sessiz bir ortamı tercih eder. Evde çocuklarınız veya başka bir evcil hayvanınız varsa, aileniz için daha yaşlı, daha yerleşik bir kedi daha uygun olabilir. Yeni kedinizi yeni ortamına alıştırırken yapmanız gereken ilk şey, kendisini güvende hissedebileceği bir yer ayarlamaktır.

Kediler, kendilerini tehdit altında hissettiklerinde veya biraz mahremiyet istediklerinde gidebilecekleri küçük alanları ve saklanma yerlerini severler. Bu, delikli bir karton kutudan herhangi bir şey olabilir, hatta canı istediğinde içine girebileceği küçük bir dolap veya raf parçası olabilir! Ayrıca pencerelere ekranlar koyabilirsiniz, böylece kedinizi çok da mutlu edebilirsiniz. Bu da kedinizi daha rahat hissettirecektir.

Kedi Eve Nasıl Alışır?

Kediyi evinize alıştırırken birkaç şeyi göz önünde bulundurmanız gerekir. İlk olarak, kedinin sağlık durumunun iyi olduğundan ve tüm aşılarının yapıldığından emin olmalısınız. İkinci şey, kedinin seninle rahat olması gerektiğidir. Bir kedi sahiplenmeyi düşünüyorsanız, bu makale kedinizi evinize nasıl alıştıracağınız hakkında bazı yararlı bilgiler edinmenize yardımcı olacaktır. Kedi eve nasıl alışır? Kedinin cinsiyeti, cinsi ve yaşı gibi kriterlere dikkat etmek, kedinin eve alışma süresini de hızlandıracaktır.

İlgili Mesajlar

1 nın 6

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.