[get-banner]
Soru CevapKedi Bakımı

Kediye Kendini Nasıl Sevdirirsin?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kediye kendini nasıl sevdirirsin? Günümüzde birçok insanın en yakın arkadaşları kedilerdir. Durum böyle olunca son yıllarda kedi besleyen kişi sayısı oldukça artmıştır. Kedilerin sizi sevmesi için sahiplerinin yapması gereken birkaç kural bulunmaktadır. İlk olarak sahiplerin yaptıkları en büyük hataların başında aşırı ilgi gelmektedir.

Kedilere bir süre zaman vermek gerekmektedir. Bu durum sahiplerini özlemesine neden olacaktır. Bu durumda zamanla kedinizin size daha fazla ilgi duymasına ve sevmesine sebep olacaktır. Öte yandan yapılması gerek diğer bir etken ise cezalardır. Kedilerin yaptıklarından dolayı aşırı ceza verilmesi kedilerin sahiplerinden soğumasına neden olmaktadır. Bu nedenle ciddi cezalar verilmemesi gerekmektedir.

Özellikle yemek cezaları kesinlikle verilmemelidir. Kedilerin sahiplerini sevmesi sağlayacak diğer bir etken ise yiyeceklerdir. Kedinizin sevdiği hoşuna giden yemeklerin keşfedilmesi gerekmektedir. Özellikle oyun sonralarında bu yemeklerden verilmesi kedinizin size olan ilgisini oldukça arttıracaktır.

Kediye Kendini Nasıl Sevdirirsin?

Ayrıca kedinin karakteri de sahibini sevmesinde büyük bir rol oynamaktadır. Bu nedenle sahiplenilen hayvanın karakteri mutlaka sahibi tarafından öğrenilmelidir. Canlının karakterine göre yapılan davranışlar da kedinin sahibini daha çok sevmesini sağlayacaktır. Kediye kendini nasıl sevdirirsin? Dediğimiz zaman karşımıza farklı teknik ve yöntemler çıkar.

Kedinize Kendinizi Sevdirme Yolları

Kediye kendini nasıl sevdirirsin? Kediler köpekler kadar insan dostu hayvanlar değildirler. Kedilere kendinizi sevdirebilmeniz için ilk adım taraf siz olmalısınız. Birkaç etkili yolla kısa süreler içerisinde kediniz sizi çok sevebilir. İlk olarak sahiplendiğiniz canlıya zaman ayırmanız oldukça önemlidir. Kedilerle sadece yemeklerde oyun oynanmaması gerekmektedir. Bu canlılarla ne kadar çok oyun oynarsanız size o kadar çok alışacaktır. Kediye kendini nasıl sevdirirsin? Burada kedinize karşı ön koşulsuz bir sevgi beslemeniz önemlidir.

Dolayısıyla da o kadar çok sevecektir. Ayrıca kediler genel olarak temiz canlı grupları arasında yer almaktadır. Bu nedenle bakıldığı ortamın sürekli temiz olmasını isterler. Canlının hem bakım ortamını hem de kendisini ne kadar temiz tutarsanız bu durum canlının sizi sevmesini sağlayacaktır. Ancak temizliklerin hayvanların yıkanmasıyla alakası yoktur. Bu hayvanlar suyu sevmedikleri için çok sık yıkanması sahibine karşı bir anti sempati yaratabilir. Bu nedenle temizlikler genel olarak tüy taranması şeklinde olmalıdır.

Kediye Kendini Nasıl Sevdirirsin?

Özellikle ev ortamına bakılan canlılar sıkıldıkların ilk olarak sahiplerinin yanına gelerek ilgi beklerler. Bu gibi durumlarda kesinle hayvanın reddedilmemesi gerekmektedir. Bu durum canlının sahibine olan ilgilisini oldukça artıracaktır. Öte yandan bazı geceler hayvanın sizinle uyumasına izin verin. Kediye kendini nasıl sevdirirsin? Burada etkili bir düzeyde iletişim kurabilmek önemlidir.

Kediyle Nasıl İletişim Kurmalısınız?

Kediye kendini nasıl sevdirirsin? Beslediğiniz kedilerin beden dillerini ne kadar iyi bilirseniz onlarla o kadar iyi ve sağlıklı bir şekilde iletişime geçebilirsiniz. Örneğin, hayvanın sırtı yukarı çıkık bir şekilde ve tüyleri kabarmış bir şekilde ise korkmuş ve kendisini tehdit altında görüyordur. Bu durumda canlının yalnız bırakılması gerekmektedir. Öte yandan canlı sahibine sürtünüyorsa bu durumda oyun vaktinin geldiğini ifade etmektedir.

Kediye Kendini Nasıl Sevdirirsin?

Kedilerin kuyruk hareketlerine bakarak da bu canlılarla çok kolay bir şekilde iletişime geçebilirsiniz. Eğer kuyruk sağa ve sola sürekli sallanıyorsa bu durum sahibinden memnun olduğu göstermektedir. Eğer kuyruk dik ve sallanmıyorsa bu durumda hayvanın acıktığını gösteriyordur. Bu gibi beden dillerinin bilinmesi hem kediyle iletişimi güçlendirmekte hem de daha sağlıklı beslenmesine yardımcı olmaktadır. Ayrıca bu canlıların seslerine dikkat ederek de iletişim kurabilirsiniz.

Kedileri genel olarak insanlarla iletişim kurmak için miyavlamaktadırlar. Çoğu zaman kediler ilgi görmek için miyavlamaktadır. Miyavlama sırasında kedilerle oynanmalı, yemek verilmeli veya temizlenmedir. Bu durumların hangisini istiyorsa miyavlaması kesilecektir. Böylelikle çok kolay bir şekilde kedilerle iletişim kurabilirsiniz. Kediye kendini nasıl sevdirirsin?  Kedinizle etkili bir düzeyde iletişim kurmanız, onunla iyi anlaşmanızı da mümkün kılacaktır.

İlgili Mesajlar

1 nın 6

1 yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.