[get-banner]
Kedi Bakımı

Kediler Rüya Görüyor Mu?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kediler rüya görüyor mu? Hayvanlar rüya görür mü?

Kediler rüya görüyor mu? Evcil hayvan sahibi olmanın en güzel yanı başka bir canlının yaşamını gözlemlemek ve buna dahil olmaktır belki de. Evcil hayvanımız olduğu zaman bir yaşamı onun ile paylaşırız ve bu süreç içerisinde yavaş yavaş karşılıklı olarak birbirimizi tanır ve anlamaya başlarız. Çoğu kez evcil hayvanımız hakkında aklımızda sık sık sorular oluşur.

Kediler Rüya Görüyor Mu?
Kediler Rüya Görüyor Mu?

Bazen çok iyi bir gözlemci olsak bile neyi neden yaptıklarını anlayamayabilir ya da anlamlandıramayabiliriz. Ayrıca gözlemlerken günlük yaşam içerisinde yaptıkları ve bizden farklı olan hareketleri de hayret ile izleriz. Bunun dışında bizlere benzemeyen hareketlerinden farklı olarak bize benzeyen de birçok hareketleri vardır. Örneğin; uyurken ayaklarını hareket ettiklerini, ara sıra ses çıkardıklarını ya da salyalarının aktıklarını görebilirsiniz. Ve hepimizin aklına aynı soruyu getirir; evcil hayvanım rüya görüyor mu? Evet sevgili okurlarım. Kedi ve köpeklerimiz yani hayvanlar da rüya görür.

Kediler nasıl rüyalar görür? Hayvanlar nasıl rüyalar görür?

Evcil hayvanlarımız da tıpkı bizler gibi rüya görebilir. Aslında köpeklerin rüya gördüğü de uzun yıllardır bilinmektedir. Beyin yapıları bize daha fazla benzeyen köpekler de sık sık rüya görmekteler. Ayrıca uyku halindeyken beyin dalgalarımız da birbirlerine çok benzemekte.

Kediler ve Köpekler Rüya Görür mü?
Kediler ve Köpekler Rüya Görür mü?

Genellikle bizlerin rüyasında gördüğü olaylar gün içinde yaptığımız olaylarla ilişkilidir. Kişi gün içinde ne yapıyor ise bundan da etkilenerek rüyasında bunları görür. Hayvanlarımız da belki de gün içinde bizler ile yaptıkları aktiviteleri rüyalarında tekrar görüyorlar. Örneğin; gün içinde yaptığınız koşu aktivitesini, oynadığınız herhangi bir başka oyunu, birlikte top ile oynadığınız bir oyunu ya da yaptığınız başka bir aktiviteyi rüyasından görüyor olabilir.

Bilindiği üzere çoğu evcilleştirilmiş hayvan farelerden daha zekidir. Farelerin bile rüya gördüğünü düşünürsek çoğu evcil hayvanın rüya gördüğüne inanabiliriz. Bilim insanları tıpkı insanlar gibi evcil hayvanların da yaşadıkları gün içerisinde olanları ya da eskiden yaşadıkları olaylardan etkilenerek rüya görüyor olduklarını onaylamıştır.

Uyku halindeyken hareket etmeleri, ses çıkarmaları ya da başka yaptıkları herhangi bir hareket oldukça doğaldır. Tıpkı bizler gibi uykularında hareket edebilirler ya da ses çıkarabilirler. Bazen bu tür durumlar evcil hayvan sahibi olanları korkutup ürkütebilir lakin bu oldukça doğal bir durumdur.

İlgili Mesajlar

1 nın 6

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.