[get-banner]
Kedi BakımıKöpekler Bakımı

Kediler ve Köpekler Aynı Evde Yaşayabilir mi?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kediler ve Köpekler Aynı Evde Yaşayabilir mi?

Kediler ve Köpekler Aynı Evde Yaşayabilir mi?Kediler ve köpekler aynı evde yaşayabilir mi? Kediler ve köpeklerin aynı evde yaşama fikri ilk başta cazip gelmeyebilir. Doğruyu söylemek gerekirse, bizde onların aynı çatı altında zor geçinebileceklerini düşünüyoruz. Ama yine de kedi ve köpeğin adeta kardeş gibi takıldığı, birlikte uyuduğu veya birlikte oynadığı görüntülere de şahit olmuyor değiliz. Bu birazda karakter ile ilgili bir durum.

Kedilerden örnek verecek olursak; kendisi hariç kedi köpek fark etmeksizin başka bir hayvanı evinde istemeyebilir. Dikkatinizi çekeriz, evinde diyoruz. Çünkü onların yaşadığı alan onların sahiplendikleri evidir. Kediler, köpekler gibi topluluk halinde dolaşmazlar. Yalnızlığı daha çok sevdikleri de bir gerçek. Tabi ki buradaki yalnızlıktan kastımız, onu seven bir aile ile birlikte yaşarken ki, evin tek kedisi olma durumudur. Yine de her eve en az iki kedi gerektiğini söylemeden geçmeyelim.

Kediler ve Köpekler Neden Aynı Evde Yaşayamaz?

Kediler ve Köpekler Neden Aynı Evde Yaşayamaz?Kediler ve köpekler neden aynı evde yaşayamaz? Bunun çok fazla sebebi vardır. Her şeyden önce ikisinin türü birbirinden farklıdır. Bu bariz bir gerçektir. Öte yandan yavru bir kedi ile yavru bir köpeği aynı evde beslemeniz çok daha kolaydır. Eğer hem kedi hem de köpek bakmak istiyorsanız, ikisini de yavru iken almanız çok daha doğru olacaktır.

Özellikle evde büyük bir kedi varken bir köpeğin gelmesi, kedi için büyük sorundur. Kendine ait alanın işgal edildiğini düşünüp o köpeğe saldırması yüksek ihtimaldir. Sakin bir huya sahip bir kedi ise anlaşma olasılıkları daha yüksek olacaktır. Yine de ne kedilerin ne de köpeklerin akıllarından neler geçtiğini hiçbir zaman anlayamadığımız için iki türün birbirine tam olarak nasıl bir tepki vereceğini kestiremeyebiliriz. Her ne kadar zor bir süreç olsa da kediler ve köpekler zaman içerisinde birbirine alışabilir. Bunun için çokça zaman ve sizlere düşen büyük bir sabır vardır.

Kediler ve Köpekler Aynı Evde Yaşarsa!

Kediler ve Köpekler Aynı Evde Yaşarsa!Kediler ve köpekler aynı evde yaşarsa elbette ki bu durum dünyanın sonu değildir. Özellikle golden cinsi olan köpekler, karakterlerinden dolayı oldukça uysal ve arkadaş canlısı köpeklerdir. Onlarla kediler çok rahat bir şekilde yaşarlar. Gerçi çok rahat dedik ama buradaki önemli nokta kedinin karakteridir.

Kediniz huysuz ve aksi bir kedi ise golden gibi bir köpeği de çileden çıkarabilir. Bu yüzden kedinizin veya köpeğinizin huyuna suyuna benzer bir kedi veya köpek almanız çok daha yerinde bir karar olacaktır. Her ikisi de Allah’ın iyi ki yaratmış dediğimiz canlılar arasındadır. Onlar olmasaydı, dünyanın ne kadar anlamsız olabileceğinin farkındayız. Bu yazımız ile kafanızdaki soru işaretlerin gitmesine yardımcı olduğumuzu umarız ve yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

İlgili Mesajlar

1 nın 7

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.