[get-banner]
Kedi Bakımı

Kediler İçin Evi Güvenli Hale Getirme

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kediler İçin Evi Güvenli Hale Getirme

Her şeye ve her yere girip çıkma isteği kedilerin doğasında vardır ve bir evi veya bahçeyi tamamen kediler için düzenlemek imkânsızdır. Ancak birkaç temel önlem alarak kedilerinizin zarar görme olasılığını azaltabilirsiniz.

Eğer bir bahçeniz varsa kedilerinizin bahçeye çıkmasına izin vermelisiniz. Kedilerin özgürlüğünün sınırlarına karar verirken onların kişiliğini hesaba katmak gerekiyor. Çünkü bir kedi istediğini yapamadığında sinirlenir ve evdeki eşyalara zarar verebilir. Ancak unutmayın kedileri bahçeye sadece gündüz bırakmalı gece ise içeride tutmalısınız. 

Bahçede Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Kimyasallara veya keskin aletlere erişimi önlemek için kulübeyi ve garaj kapılarını kapatın
  • Kediler bazen bahçedeki otları kemirebilir, bu nedenle bahçede herhangi bir zehirli bitki bulundurmamalısınız. 
  • Yavru kedilerin veya yaşlı kedilerin balık avlamasını önlemek için balık havuzlarını ağla örtün; kullanımda değilken çocuk havuzlarını da boşaltın.
  • Eğer varsa kuşların yemlerini ulaşılamayacak bir yere yerleştirin.
  • Tuvalet olarak kullanılmasını önlemek için çocuklarınızın oyun alanı olan kumlu bölgeyi kapalı tutun.

Kedileri Evde Bekleyen Tehlikeler

kedilerKediler için evde potansiyel tehlikelerin çoğu mutfakta bulunur. Açık bırakılmış bir ocak, ütü, kaynayan bir tencere veya kesici aletler gibi kedinizin üzerine atlayabileceği veya üzerine devirebileceği hiçbir şeyi asla gözetimsiz şekilde bırakmamalısınız. Çamaşır makinelerinin veya kurutma makinelerinin kapıları daima kapalı bir halde tutun ve kapıları kapatmadan önce kedinizin içeride olup olmadığından emin olun. 

Kediler yiyecek çalmaya, çöp tenekesine baskın yapmaya veya yasakları maddeleri çiğnemeye köpeklerden daha az meyillidir, ancak yine de onları hasta edebilecek maddelerden korunmaları gerekir. Halıda iğne, kırık cam veya porselen kırığı gibi tehlikelerin olup olmadığını kontrol edin.

Zemin katta oturmuyorsanız, düşme tehlikesini önlemek için pencerelerinizi ve balkonlarınızı kediler için önerilen ağlar ile kapatmalı ve güvenliğini sağlamalısınız. Kediler düşmeleri durumunda ciddi şekilde yaralanabilirler.

Ev İçinde Kontrol Edilmesi Gerekenler
  • Izgara, ocak veya ütü gibi yakma tehlikesi bulunan mutfak aletlerini asla gözetimsiz şekilde bırakmayın.
  • Çatal, bıçak gibi yaralama tehlikesi bulunan gereçleri ve kırılma riski bulunan nesneleri kedilerin ulaşamayacağı yerlerde muhafaza edin.
  • Kedinizi boyalardan veya temizlik malzemeleri gibi kimyasallardan ve ıslak yüzeylerden uzak tutun.
  • Evinizde bulunan bitkileri seçerken dikkat edin. Kedilerin sürtünebileceği yerlerde bitki bulundurmayın. 

İlgili Mesajlar

1 nın 6

2 yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.