[get-banner]
Kedi Bakımı

Kedi Parfümü Kullanmak Doğru mu?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kedi Parfümü Kullanmak Doğru mu?Kedi parfümü kullanmak doğru mu? Kediler için özel üretilen bir takım parfümler bulunmaktadır. Bunları kullanmak ne kadar doğrudur değildir tartışılır fakat eğer kediniz kötü kokuyorsa bunun altında yatan başka sebeplerde olabilir. Kediler normalde sıklıkla yıkanan hayvanlar değildir. Aslında yetişkin olduktan sonra neredeyse hiç yıkanmazlar. Özellikle evde yaşamlarını sürdüren kedilerin kötü kokması için herhangi bir sebep yoktur.

Eğer kötü kokuyorsa bu başka sağlık sorunlarından kaynaklı olabilir. Dışarıda takılan ve akşamları eve gelen kediler için ise aynı durum söz konusu olmuyor. Onlar maalesef ki çöpün içine bile girip çıkabiliyorlar. Onların düzenli olarak yıkanması gerekebilir. Yıkamanın yanı sıra özel olarak üretilen parfümlerden de destek alabilir ve onları düzenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Kedi Parfümünün Faydaları

Kedi Parfümünün Faydaları

Kedilerin kötü kokması elbette ki hem onlar için hem de sahipleri için sıkıntılı bir durumdur. Bu durumun sağlık problemlerinden kaynaklı olup olmadığını öğrenmek önemlidir. Böyle bir koku problemi ile karşılaştığınızda öncelikle veterinere gitmekte büyük fayda vardır. Herhangi bir sorun olmadığı takdirde kedi parfümlerinden faydalanabilirsiniz.

Kedi parfümünün faydaları nelerdir sorusunun cevabını merak eden kedi sahipleri olabilir. Kedinizin kendini daha temiz hissetmesini sağlar. Kötü kokulardan arınmasında büyük etkisi vardır. Piyasada birçok marka bulunmaktadır. Çok iyi bir araştırma sonrası en etkili olan parfümü alabilir ve kedinize veya kedilerinize uygulayabilirsiniz. Tabi ki bu kokuların uzun süreli etkili olması önemlidir. Şunu da belirtmek isteriz ki; iyi bir parfüm aldığınızda bu ürünlerin içerisinde yan etki yapacak hiçbir katkı maddesi yoktur ve hiçbir şekilde kedinizin tüylerine zarar vermemektedir.

Kedi Parfümü Nasıl Kullanılır?

Kedi Parfümü Nasıl Kullanılır?Kediniz sürekli kökü kokuyorsa ve altında yatan herhangi bir sağlık sorunu yoksa kedi parfümü kullanmak elbette ki doğru bir seçenek olacaktır. Hangi markayı kullanacağınızı veterinerinize de sorabilirsiniz. Kedi sahipleri bu parfümün içeriğinden endişe edip kullanıp kullanmama arasında kalabilir.

Kedi parfümü nasıl kullanılır? Sorusunun cevabını merak ediyorsanız, yazımızın devamını okumanız gerekmektedir. Kullanma şekline geçmeden önce parfümün içeriğinde kedinize zarar verebilecek alkol veya paraben gibi maddelerin yer almadığını belirtmek isteriz. Doğal esansların birleşimi sonucu ortaya çıkan ve kedinize zarar vermeyen kokulardır. Parfümü insanlarda olduğu gibi yaralı veya kızarmış bölgelere uygulamamız önemlidir. Göz ve ağız çevresine de gelmemesine dikkat etmelisiniz. Parfümü kedinizden 15 veya 20 cm uzak olacak şekilde tutarak püskürtmeniz yeterlidir. Doğru kullanım için mutlaka bilen birine danışmanızı da tavsiye ederiz.

İlgili Mesajlar

1 nın 6

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.