[get-banner]
Kedi Bakımı

Kediler Neden Sırt Üstü Uyur?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kediler Neden Sırt Üstü Uyur?

Kediler Neden Sırt Üstü Uyur?Kedilerin bizleri şaşkına çeviren çok değişik uyuma şekilleri vardır. Birçoğumuz bu ilginç uyuma şekilleri hakkında yorum bile yapamıyoruz. Özellikle göbüşlerini açarak sırt üstü uyumaları karşısında ortaya tam da ısırmalık bir görüntü çıkıyor. Kedilerimizin çok değişik hareketleri ve yatma şekilleri olduğundan hangisinin ne anlama geldiğini merak etmemizden daha doğal bir şey yoktur.

Peki, kediler neden sırt üstü uyur? Bu sorunun cevabını eminim ki merak edeniniz vardır. Kedilerin bu şekilde yatmasının sebebi onların mutlu olduğuna işarettir. Kendini mutlu ve güvende hisseden bir kedi sırt üstü yatarak, bunu sahibine belli eder. Size de tabi ki o göbüşü çok çok sevme ve öpme keyfi kalır. Bilindiği üzere kedilerin klasik yatma şekli yuvarlak tarzdadır. Özellikle kış aylarında vücut ısılarını korumak için yuvarlak şekilde yatarlar.

Kedilerin Sırt Üstü Yatmasının Nedenleri

Kedilerin Sırt Üstü Yatmasının NedenleriKedi sahipleri zaman zaman onların farklı uyku pozisyonlarının ne anlama geldiği merak edebilir. Kedilerin birbirinden farklı ve bir o kadar güzel uyuma şekilleri vardır. Yuvarlak bir şekle bürünmeleri, yüz üstü yatmaları, sırt üstü yatmaları gibi daha birçok uyuma şekilleri mevcuttur. Özellikle oturur pozisyonda uyuya kalmalarına eminiz ki birçoğunuz şahit olmuştur. Kedilerin yatma şekilleri arasında en çok sırt üstü uyumaları dikkatimizi çeker.

Kedilerin sırt üstü yatmasının nedenleri aslında çok fazla değildir. Bu yatış şekli onların mutlu ve huzurlu olduğunu gösterir. Güven içerisinde tedirgin olmadan uyuyan bir kedi, çoğunlukla sırt üstü yatmaktadır. Kimine göre ise kedilerin bu yatış şekli sahiplerine selam verme olarak da yorumlanmaktadır.

Kediniz Sırt Üstü Yatıyorsa Endişe Etmeyin

Kedilerin Sırt Üstü Yatmasının NedenleriKedilerin oldukça değişik şekillerde yatması kedi sahiplerini bazen endişelendirebilir. Sadece yatış şekline göre kedinizin iyi olup olmadığını anlayamazsınız. Eğer farklı bir şekilde yatıp bir de üstüne yeme içmeden de kesiliyorsa o zaman endişe etmekte haklısınız. Böyle bir durumda hiç vakit kaybetmeden veteriner hekiminize gitmenizi tavsiye ederiz. Bunun dışında kedinizin keyfi yerindeyse ve sıklıkla sırt üstü yatıyorsa bu onun çok rahat olduğunu gösterir. Göbeğini sürekli açığa çıkaran bir kedi için yapmanız gereken tek şey, göbeğini sevmektir. Tabi ki bazı kediler göbeğine dokunulmasından hiç haz etmezler. Bu yüzden kedinizin huyuna göre davranmak en doğrusu olacaktır.

 

 

İlgili Mesajlar

1 nın 6

2 yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.