[get-banner]
Kedi Bakımı

Kediler Öpüldükleri Zaman Ne Hisseder?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kediler Öpüldüğünü Hisseder mi?

Kediler Öpüldüğünü Hisseder mi?Kediler öpüldüğünü hisseder mi? Kediler, hayatımızın büyük bir bölümünü birlikte geçirdiğimiz bir tanecik dostlarımızdır. Ağzı olup dili olmayan sevimli mi sevimli dostlarımız ile aramızda karşılıksız bir bağ vardır. Onların için her ne kadar nankör denilse de bu söze kesinlikle katılmadığımızı belirtmek isteriz. Başına buyruk hareketleri ile bizleri zaman zaman çileden çıkarsalar dahi, evimizin yegâne neşesi onlardır.

Kedilere duyduğumuz sevgiyi, aşkı kimimiz bol bol öperek, kimimiz sarılarak, kimimiz ise kafasını okşayarak gösterir. Özellikle onları öpmek, dünyanın en güzel eylemlerinden biridir. Siz onları öperken kafalarını yüzünüze sürtmeleri, suratınızı yalamaları adeta bende seni seviyorum der gibidir. Aşkın tanımı boşuna dört pati değildir. Kediler, köpekler kadar net bir şekilde hislerini belli etmeseler de bazı hareketlerinden onların da bizleri sevdiğini anlayabiliriz. Bazı araştırmalara göre kediler öpüldüğünü anlayamaz ama hissederlermiş. Bize göre öpüldüklerini anlıyorlar.

Kediler Öpüldükleri Zaman Ne Hisseder?

Kediler Öpüldükleri Zaman Ne Hisseder?Öpüldüklerini zaman ne hisseder? Kediler, çok değişik canlılar olduğundan nerde ne zaman ne yapacaklarını asla kestiremeyiz. Bir sabah güne kedinizin hırıltıları ve sonsuz sevgisi ile uyanırken aynı günün akşamı sizden hoşnut olmayan bir kedi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Duyguları çok hızlı bir şekilde değişmektedir. İnsanlar da aslında öyledir. Bir insan nasıl ki ağlarken birden gülebiliyorsa kedilerde duygu değişimi yaşamaktadır. Kedinizin öpücüklerinizden hoşlanıp hoşlanmadığını merak ediyorsanız, yazımızın devamını okumalısınız.

Kedinizi öptüğünüz zaman kafasını suratınıza dayıyorsa, birden hırıldamaya başlıyorlarsa ve sizi yalıyorsa evet, kediniz öpülmekten mutluluk duyuyordur. Diğer yandan kedinizi öpmeye kalktığınız anda kulakları geriye doğru gidiyorsa, kuyruk sallamaya başlıyorsa, kaçıyorsa veya tıslıyorsa hayır, kediniz öpülmekten hiç de mutlu değil. Ama dediğimiz gibi bu tepkiler gün içerisinde sıklıkla değişebiliyor. Öpülmekten hoşlanmayan bir kedi birden yanınızda gelip sevgi gösterisinde bulunabiliyor.

Kedileri Öpmenin Bir Zararı Var mı?

Kedileri Öpmenin Bir Zararı Var mı?Öpmemizin kedilere bir zararı var mı? Kedilerin bizlerden daha temiz olduklarını bilmeyen yoktur muhtemelen. Özellikle ağızları oldukça temizdir ama yine de ağız içinde hastalığa sebep olabilecek bakteriler bulunabilir. Bu yüzden kedilerin ağızlarından öpülmemesi gerektiği söylenmektedir. Tüylü bölgelerden öpmekte yanlışlıkla tüy yutmanıza sebep olabilir. Bunlar harici bilinen başka bir zararı yoktur.

Yine de bu tüy yumaklarını öpmekten asla vazgeçmeyeceğimizi belirtmek isteriz. Onları öpmek, okşamak, sarılmak, sevmek özellikle stresli anlarımızda adeta bir terapi gibidir. Hele patilerini boynunuza dolayan bir kedi ile uyumak, paha biçilemezdir. Bu yüzden onlarla geçen her gün bizlere bir hediyedir. Değerlerini çok iyi bilelim ve onların mutlu olması için elimizden geleni yapalım. Yazımızı burada noktalardan hepinize patili günler dileriz.

İlgili Mesajlar

1 nın 6

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.