[get-banner]
Kedi Bakımı

Kedilerimize Kıyafet Giydirmek Doğru mudur?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kedilerimize Kıyafet Giydirmek Doğru mudur?

Kedilerimize Kıyafet Giydirmek Doğru mudur?Kedilerimize kıyafet giydirmek, doğru mu yanlış mı konusu her zaman için tartışma konusu olmuştur. Köpeklerin kıyafet ile dolaştığına ve çokta rahat olduğuna şahit oluyoruz. Aynı şekilde bazı kedilere özellikle cins veya uysal kedilere de giysi giydirildiğini görüyoruz. Ancak her kediye kıyafet veya giysi kolaylıkla giydirilmiyor.

Bize göre kedilere kıyafet giydirmek çok doğru değil. Özellikle bu durumdan mutsuz olan bir kediye zorla kıyafet giydirmek sırf şirin görünecek diye hiç doğru gelmiyor. Kıyafetli olup da hayatından memnun olan kediler dışında zorla kıyafet giydirilmesini doğru bulmuyoruz. Genel olarak da bakıldığında birçok zararı olduğunu fark ediyoruz. Öncelikle kedilere oyuncak muamelesi yapmak hiç hoş bir durum değil. Zaten tüylü olan kedilere ekstra kıyafet giydirmek ne kadar doğru sizce? Dış görüntü olarak kesinlikle sevimli görünebilirler ama büyük bir kısmı bu durumdan hiç de haz etmiyor.

Kedilerimize Kıyafet Giydirmenin Zararları

Kedilerimize Kıyafet Giydirmenin ZararlarıKediler, doğası gereği köpekler gibi değildir. Onlar özgür ruhlu ve bir o kadar da rahat hayvanlar olmakla birlikte çoğu kafalarına göre takılır. Bu yazımızın içeriğinde sizlere kedilere kıyafet giydirmenin onlar üzerinde ne gibi olumsuz etkiler bıraktığından bahsedeceğiz. Bu yazımızı okuduktan sonra kim bilir belki de kıyafet giydirmekten vazgeçebilirsiniz. Kedilerimize kıyafet giydirmenin zararlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Dünyada bilinen bir gerçek var ki kedilerimiz gün içerisinde birçok kez tüylerini yalayarak yani temizleyerek, tüylerine bakım yapar. Kıyafet giydirilmiş bir kedi doğal olarak bu bakımını yapamayacak ve olumsuz bir şekilde etkilenerek strese girecektir.
  • Kedilerimizin kaşınması için illa parazit gibi durumların olması gerekmez. Bizlerinde gün içerisinde elimizin kolumuzun bir bölümü kaşınabilir. Kıyafet giydirilmiş bir kedi doğal olarak kendini kaşıyamayacak ve kıyafeti çıkarmaya çalışacaktır. Bu durumda strese sokacak ve kedimize önemli ölçüde zarar verecektir.
  • Kediler genel olarak günün belirli saatlerinde oldukça aktif olur ve oradan oraya atlarlar, zıplarlar. Kıyafet bu hareketlerin büyük bir bölümünü önemli ölçüde kısıtlayacaktır.

Kedilerimizin Tek Kıyafeti Kendi Tüyleridir

Kedi KıyafetleriKedilerimizin tek güzel kıyafeti yine kendi tüyleridir. Kedilere ancak herhangi bir sağlık problemi olduğunda kıyafet giydirilebilir. Yani çok üşüme gibi durumlarda, az hareket gibi olumsuz durumlarda vücut ısısı düşük olacağından kıyafet ile birlikte sıcak tutmak için farklı tıbbı araçlara ihtiyaç duyulabilir. Bunlar, yazımızın içeriğinde anlattığımız konu dışında istisna durumlardır. Kedilerimizin hepsi her zaman sağlıklı olsun. Hiç üşümesin ve gönüllerince kendilerini yalayıp, kaşısın. Onların özgürlüklerini kıyafet giydirerek kısıtlamayalım. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür eder, herkese patili günler dileriz.

İlgili Mesajlar

1 nın 6

2 yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.