[get-banner]
Kedi Bakımı

Kediler Üşür mü? Üşüdüklerini Nasıl Anlarız?

Petzzshop En Uygun Ve Kaliteli Kedi ve Köpek Ürünleri

Kediler Üşür mü? Üşüdüklerini Nasıl Anlarız?

Kediler Üşür mü? Üşüdüklerini Nasıl Anlarız?Merhaba kedisesi.com okuyucuları. Daha önce sizlere kedileri sıcaktan koruma yöntemlerini anlatmıştık. Şimdiki konumuz Kediler üşür mü? Kedilerin Üşüdüklerini nasıl anlarız? Soğuk havada üşümeyen hiçbir canlı olduğunu düşünmüyoruz. Bizler nasıl ki kış günlerinde çok fazla üşüyorsak, kediler de aynı şekilde üşümektedir. İnsanlar şu yanılgıya düşebilir. Onların tüyleri bir nevi kürkleri var, nasıl üşürler? Keşke durum böyle olsa! Sevimli dostlarımız, tüy yumaklarımız keşke hiç üşümese. Tüylerinden dolayı onların çok fazla üşümediğini düşünüyorsanız, çok yanılıyorsunuz.

Bir kediyi sevdiğinizde vücudunun sıcaklığını hissedebilirsiniz. Üstelik bu sıcaklığı soğuk kış günlerinde de hissedebilirsiniz. Bunun asıl sebebi onların üşümemesi veya soğuktan etkilenmemesi değildir. Onların vücut sıcaklıkları bizlere göre birkaç derece daha fazladır. Bu sıcaklığa aldanıp da onların üşümediğini sakın düşünmeyin. Büyük kısmı soğuğu hiç sevmediği gibi çok soğuk havalara karşı da yeteri kadar dirençli değildirler.

Kedilerin Üşüdüklerini Nasıl Anlarız?

Kedilerin Üşüdüklerini Nasıl Anlarız?Kedilerin kesinlikle sıcak alanları hatta yaz aylarını sevdikleri bir gerçek. Öyle ki hem evde hem de dışarıda güneşin altında adeta güneşleniyormuş gibi yatan kedilere çok rastlıyoruz. Peki, kedilerin üşüdüklerini nasıl anlarız? Bunu anlamak için aslında ekstra bir yeteneğe gerek yok. Kediler, sıcak ortamları sıcacık havaları seven hayvanlardır. Tabi ki bu durum aşırı sıcaklar ve bunaltıcı havalar için geçerli değildir. Bunaltıcı havalarda sadece onlar değil, bizler bile fazlasıyla bayılacak gibi oluyor ve serin bir yer arıyoruz.

Kedilerin tüylerinin mevsim geçişlerinde değiştiği bir gerçek. Yani kışa girerken yazlık tüylerini kışa girerken de kışlık tüylerini döker. Tüyleri onları bir yere kadar korur. Evlerinde kedi bakanlar çok iyi bilir ki evde hayatını sürdüren çoğu kedi soğuk havada üşür. Kış aylarında evlerinde yaşayan yani sıcak bir ortamda yaşayan kediler dahi bir kalorifer kapandığında veya pencere açık olup soğuk içeriye girdiğinde bayağı üşürler.

Kedileri Soğuktan Korumak İçin Ne Yapabiliriz?

Kedileri Soğuktan Korumak İçin Ne Yapabiliriz?Kedileri soğuktan korumak için ne yapabiliriz? Kedilerimiz sıcağa karşı dirençli olmalarına rağmen soğuğa karşı maalesef aynı direnci gösterememektedir. Bu durumda özellikle dondurucu soğuklarda onların donarak hayatlarını kaybetmeye sebep olmaktadır. Özellikle dışarıda yaşayan ve yaşamak zorunda kalan kedileri, birkaç basit yöntemle soğuktan koruyabiliriz. Biliyoruz ki dışarıdaki tüm canlılara yetişebilmeniz söz konusu değil.

Evinizde yaşayan kediniz, sıcaklık normal olmasına rağmen yine de üşüyorsa kedi yataklarından alabilirsiniz. Hatta kalorifer peteklerine takılan kedi yatakları bizce çok kullanışlı. Kediler zaten kalorifer peteklerine yatmayı oldukça fazla severler. Böylelikle üşüme problemini ortadan kaldırabilirsiniz. Yattığı alana ekstra battaniye veya polar tarzı bir örtü koyabilir ve onun içine girmesini sağlayabilirsiniz. Evdekiler için çözüm bulunur ama asıl dışarıdakiler için bir şeyler yapmak gerek. Bahçeli bir eve sahipseniz kedi evi alarak bahçenize koyabilirsiniz. Kutulardan kedi evi yaparak içine polar tarzında örtü koyabilirsiniz. Yazımızın faydalı olacağını umuyoruz ve herkese patili günler diliyoruz.

İlgili Mesajlar

1 nın 6

1 yorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.